Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok az anyukák, akik a...

Azok az anyukák, akik a játszótéren/boltban/bevásárlóközpontban mást sem csinálnak, csak ordibálnak a gyerekükkel, ráncigálják őket, azok minek vállaltak gyereket?

Figyelt kérdés
És sajnos a többségnél ezt látom. Idegbeteg anyukák, apukák, ordibálnak a gyerekre és fröcsög belőlük az indulat ahelyett, hogy nevelnék azt a gyereket.
2014. márc. 31. 15:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
65%
"ahelyett, hogy nevelnék azt a gyereket" - nekik ez a nevelési módszerük
2014. márc. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Gondolom nincs gyereked. Honnan tudod, hogy előtte nem három órája "nevelik", kérik szépen a gyereket X dologra? Tudod milyen a dackorszak?
2014. márc. 31. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Van gyerekem. Éppen ezért nem értem, miért kell ezt csinálni.
2014. márc. 31. 15:17
 4/16 anonim ***** válasza:
79%
Én megértem őket. Talán hagyni kellene, hogy felborogasson mindent vagy kedvére randalìrozzon mások értékeit és épségét veszélyeztetve? Akkor meg az lenne a baj. Sajnos nem minden szülő birkatürelmű (aminek akár még komoly oka is lehet) és nem minden gyerek engedelmes szófogadó tìpus, ami mögött nem feltétlen a nevelés hiánya vagy hibája áll.
2014. márc. 31. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Mennyi idős a gyereked egyébként? Ha 2 év alatti, akkor még ő is tartogathat meglepetéseket. Persze később is... hát ha még kistestvér is lesz. És persze az se mindegy mit csìpsz el éppen, ahogy ìrta vki. Estére már nekem is fogytán a türelmem a gyerekek fáradtak (=rosszak, komiszak), ha még migrénem is van, teszek rá ki mit gondol, ha ebben a helyzetben üvöltve kell húzni magam után mert tudja, hogy nem szabad, de meg kell kìsérelni ezredik alkalommal is.
2014. márc. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Látni ilyet sokat utcán is, meg akárhol. Néha én is elgondolkodtam ezen régebben. De az az igazság, hogy azóta az én gyerekem is kábé olyan idős lett és hát elég nehéz vele. Mondjuk nem szoktam vele ordibálni a boltban, vagy rángatni. Néha véletlen keményebben rászolok a boltban, de már elég régen történt, volt egy időszak, mikor nehéz volt vele nagyon a boltban, de azért már elég jól viselkedik. Egy időben egyszerűen nem lehetett bemenni a boltba, mert hisztizett. Sétálni is igen nehéz volt vele, mert 1.5 éves korától kezdve egyszerűen nem maradt meg a babakocsiban. Most már elég jól elsétálgat, és el lehet menni vele, boltban is hamar le lehet tudni a hisztijét, de határozottnak kell lenni. 3.5 éves múlt, lány.

Lehet néha elszakad mindenkinél a cérna, persze ha ugyanazt a személyt látod mindig kiabálni a gyerekkel, az egy kicsit más, mert lehet, hogy nehezen kezelhető a gyerek, de azért nem kéne rendszert csinálni belőle, hogy ordibál vele a szülő.

Én azt szoktam látni, hogy mindent megkap a gyerek a boltban.

2014. márc. 31. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
58%

Igen,ha az ember ilyet lát kívülről, nyilván elítéli. A másik oldal, hogy azt senki nem látja, mik az előzmények, mire anyuka odáig jut, hogy nyilvános helyen ordibál a gyerekkel.

Úgy gondoltam én sosem fogok ilyet csinálni. De épp a múlt héten fordult elő, mikor a gyerekem negyedszerre szaladt el és üttette el magát majdnem. Nagyon vissza kellett fognom magam, hogy ne pofozzam fel ott helyben az utcán. És igen, én is elég indulatosan közöltem vele, hogy még egyszer eszébe ne jusson ilyet csinálni.


Utolérni nem volt esélyem, mert napokon belül szülök, és elég nehezen mozgok. (bár ennél az esetnél még futottam is utána, igaz csigatempóban). És ha előtte nem beszéltünk az elszaladásról legalább tízszer, akkor egyszer sem. Amint kinyílt az ajtó, se kép, se hang, csak rohant.

2014. márc. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

A szülők TÖBBSÉGE valószínűleg NEM ilyen- abból a kb. 2 percből, amit a boltban vagy az utcán látunk, nem érdemes általánosítani.


Nekem inkább az a tapasztalatom, hogy a gyerekek és a szülők TÖBBSÉGE normális, persze van-egy egy kirívó példa, de ugye mindig a rossz a figyelemfelkeltőbb.


Nekem is ovis 3,5 évesem van- emberek vagyunk mindannyian. Előfordul, hogy neki, vagy nekem, esetleg mindkettőnknek rosszabb napja van- olyankor könnyebben "borul" a bili, de idegbetegnek nem nevezném magunkat sem és a környezetemben élőket sem.


A hangosabb rászólás nálam azért néha kell és szükséges (természetesen kultúrált hangnemben, nem indulatosan, nem káromkodva), de akinek ilyen idős gyereke van, az tudja, hogy néha kicsit meg kell emelni a hangot a 3. figyelmeztetésnél, hogy pl. legyen elpakolás, el tudjunk indulni, elérjen a kukáig az a szemét stb.

Ezt én még nem tartom nevelési hibának, sőt.

Azt hiszem életkori sajátosság is, hogy az ilyenkorú gyerekek néha elindulnak, de nem érnek oda, vagy annyira belefeledkeznek játékba, hisztibe, akármibe, hogy ezzel a hangosabb szólással lehet kizökkenteni őket abból, amit csinálnak.


Az indulat valóban nem jó, de gondolom nem én vagyok az egyetlen, akinek az elmúlt közel 4 évben már szakadt el a cérna 1-2szer.


Tényleg sajnálom kérdező, hogy ilyen többségében negatív tapasztalatod van. Merre élsz? Hol találkozol ilyen esetekkel, ahol ezek szerint 10 gyerekből 5-6-7 ilyen problémás (vagy a szülei vagy a család úgy egy az egyben)-

el tudom ezt képzelni, ha pl. kereskedelemben dolgozol, nincs gyermeked és egész nap erre vagy kihegyezve- de hogy a gyerekek/szülők többsége (vagyis >50%) ilyen legyen, az szerintem túlzás.


(azt pedig már csak zárójelben jegyzem meg, hogy utcán is, boltban is, sőt játszótéren is VAN AZ A HELYZET - balesetveszély, autós forgalom stb.- amikor egy rákiáltás, kar elkapás stb. tényleg testi épséget, akár életet is menthet, de ebből sem érdemes általánosítani).


Én inkább a szigorú, következetes, de szeretettel nevelő "típus" képviselője vagyok- mégsem látom a környezetemben, hogy a kisgyermekes szülők frusztráltabbak lennének más felnőtteknél.


Abban igazad lehet, hogy a mostani társadalmi környezetben, a nagyobb munkanélküliségben, megélhetési gondokkal, hitelekkel stb., küszködő családok esetében valószínűleg a gyermektől függetlenül is pattanásig feszülhetnek az idegek így hó végén- de ez meg végképp nem azért alakul így, mert kisgyermek van vagy nem nevelnének.

Valószínűleg nehezebb a mostani gazdasági helyzetben szülőnek lenni, mint 10-20-30 évvel ezelőtt, de ebben sem vagyok biztos.


Minden jót és mosolygós délutánt a játszótéren :)

2014. márc. 31. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Akkor elárulom neked azt, hogy én múlt héten nem csak ordítottam, hanem konkrétan pofon vágtam a fiamat a nyílt utcán... Nem tudom, hányan látták, és abban a percben ez volt a legkisebb bajom. Könnyen lehet, hogy a jelenetnek tanúja volt egy hozzád hasonló "hozzáértő", aki csak azt látta, hogy szegény gyerek sír, az anyja meg veri a kis ártatlant, mert nyilván ez okoz örömet neki. Nem voltak ránk írva az előzmények (amit ide sem szívesen írok le, mert annyira gáz), sem az, hogy soha az életben nem kapott pofont előtte, és nagyon remélem, hogy ezután sem kell sort kerítenem ilyesmire.

Amúgy, mivel a Babák kategóriába írtál, felteszem, 2 évesnél kisebb gyereked van. Egészen biztos lehetsz abban, hogy fog ő még kellemetlen perceket okozni neked, amikre nem biztos, hogy minden alkalommal képes leszel szalonképesen reagálni.

2014. márc. 31. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Amikor a fiam teli torokból üvölt,mert nem engedem pl.kifutni az úttestre,földhöz vágja magát és ami a keze ügyébe kerül,azzal megdob,rúg,csíp,1000x elmondom,hogy legyen szíves keljen fel,de nem reagál... Igen,ilyenkor ha az kell,hazarángtom. Nem tudok cipelni egy 15 kilós gyereket 30 hetes terhesen. Nagyon ritkán kiabálok,inkább csak akkor,ha veszélyes helyzetbe kerül és ki akarom zökkenteni.
2014. márc. 31. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!