Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 7 éves hiperaktiv gyereknél...

7 éves hiperaktiv gyereknél már elvárható, hogy ne ugráljon otthon az ágyon és ne másszon fel mindenhova, ne szaladgáljon a szobában, bevásárlóközpontban?

Figyelt kérdés
Rengeteg dologban javult lecsökkentek az értelmetlen hisztijei, indulatkitörései, de a roppantul zavaró túlmozgással szemben tehetetlen vagyok, már kezdem azt érezni, hogy ezt csinálja majd 15, 25 éves korában is.
2013. nov. 22. 06:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem, nem elvárható.
2013. nov. 22. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nálunk annyi van, hogy itthon mindent csinál amit leírtál. Bár k..va fárasztó, amikor erre ébredek 5 óra után, mert őnagysága kialudta magát és már ugrál. Viszont máshol, boltban, bevásárlóközpontban már tud viselkedni. Ugrándozik mellettem, nem áll le egy másodpercre sem, de nem rohan el. Mi ezt jutalom matricákkal értük el. 5 után kap valamit amit szeretne. Hosszú távon működik. Eleibe csak emiatt viselkedett nyilván "normálisan" később már beleivódott, és már nem volt szükség jutalmazásra. De kis apróság akkor is volt azért egy túrórudi vagy valami.
2013. nov. 22. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Kedves 2. válaszoló? Jól értem szintén ADHD-s a gyermeked?

Mennyi idős, kap gyógyszert is?


Konkrétan kinevetne az enyém ha ilyen számára apróságnak tűnő dolgokkal próbálnám motiválni, gyakorlatilag itt velünk szülőkkel is probléma lehet amikor a gyereknek 7 évesen 40.000 Ft- os okostelefonja van( telefonos cégtől két előfizetés hosszabbításért két ingyen okostelefont kaptunk).

Sokkal jobban megbecsülné az apróbb dolgokat, ha nem lenne így elkapatva, bármit kérek kinevet, ha az összes türelmem elfogyott és kifordulok magamból akkor azért osszerezzen

2013. nov. 22. 09:03
 4/15 anonim ***** válasza:
7 éves és ADHD-s. Most mit mondjak a gondodra, nagyon elrontottátok, de ezt te is tudod. Egyáltalán nem a gyerek jó irányba való fejlődését szolgálja az ilyen irányú elkényeztetésed. Nem tudok erre mit mondani. Sajnos.
2013. nov. 22. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan mondták, hogy túlzottan türelmes vagyok vele, de ha nem így lenne egyfolytában ordítanék vele, így is, hogy nem szólok mindenért folyamatosan magyarázom neki mit és hogyan kellene, arra nincs idegzetem, hogy egész nap csak orditsak, büntessek.

Már annak is örülök, hogy szociálisan sokat érett, nem ordit mindenért, megtanult bocsánatot kérni.


A túlmozgással szemben vagyok tehetetlen, jól kinevet és tovább csinálja, vagy ha néha úgy rendesen megfegyelmezem miatta akkor bocsánatot kér, majd pár perc és újra csinálja.


A kérdés az, hogy egyáltalán mit várhatok el tőle, képesnek kellene 7 évesen már a hiperaktivitást kontrollálnia annyira, hogy legalább nyilvános helyen képes legyen nyugodtan jönni mellettem?

2013. nov. 22. 09:14
 6/15 anonim ***** válasza:
Mivel én elvártam és sikerült, így mondhatom azt, hogy elvárható. De nincs két egyforma gyerek, nincs két egyforma körülmény, így mégsem mondhatom ezt. A válaszom nem tudom. Örülök, hogy nekünk sikerült. Lehet a ti esetetek súlyosabb , vagy csak egyszerűen más és tőle nem várható el. Szerintem erre a legjobban a választ Te, a nevelők, szakemberek tudhatják akik évek óta foglalkoznak vele. Hisz te és ők ismerik a legjobban a gyereked magatartását, fejlődését, bármilyen irányba haladását illetve a hiperaktivitás súlyosságát.
2013. nov. 22. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ADHD kezelése ebben a korban a Ritalin, vagy annak a külföldről rendelt alternatívája. Semmiféle más módszer nincsen, ami csökkentené az idegrendszeri működészavarból származó tüneteket. Ha nem kap kezelést, akkor egy sor másodlagos probléma is jó eséllyel kialakul a hiperaktív gyereknél, ami sokszor igencsak megnehezíti a kezelésüket.

A gyógyszer mellett viszont fontos a szülők megfelelő trenírozása is, a viselkedésterápia otthoni alkalmazása! Ez egy olyan következetes és biztonságos háttér kialakítását előteremti, ami jelentősen hozzájárul a mindennapok rendezésében. Javaslom keressétek föl a Vadaskertet, ahol Ti szülők is részt vehettek tréningen!

A Ritalint pár év múlva el lehet hagyni, ha már az agy megtanulja kompenzálni a tüneteket. Addig viszont szerintem szakmai hiba a nem adása. Fontos eldönteni. hogy valóban ADHD-ról van-e szó, vagy esetleg érzelmi problémáról, ami szintén hasonló tüneteket okoz. Ezt szakember el tudja dönteni. H valódi ADHD, akkor a Ritalin azonnal hat, mert az agyban általa egyensúlyba jönnek az ingerületátvivő anyagok.

A kérdésre a válasz: bizony elvárható! Meg kell tanítani a gyermeked alternatív mozgáslevezetési módszerekre. Tehát terápia!!!

2013. nov. 22. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Ritalint javasolt nekünk is az orvos. Én azt mondom, bizonyos esetekben kell, de előbb: fejlesztés (torna és érzelmi) , sport (ahol fegyelmet tanul élményekkel), viselkedés"terápia" szakemberek segítségével, viszont mindent kő keményen betartani amit mondanak, erre értem a szabályokat és a szabadságot is.Máshogy kell ezeket a gyerekeket tanítani, rávezetni a helyes viselkedésre. Kemény munka, de sikerül. És az étrend ami nagyon fontos. Adalékanyagok maximális kerülés. Sokan nálunk erre csak legyintenek, nos elmondhatom, szó szerint ugrás történt a gyerek magatartásában pozitív irányban, amikor már 3 hete tartottam az efféle étkezést nála.

Keményen megdolgozunk és nem kell a ritalin (egyelőre(!!A neurológus csak csodálkozik. Amikor felvetettem neki az étkezésbeli változásokat először csak bólintott. Majd következőleg amikor találkoztunk, akkor már kérdezett az étkezésről, hisz látta a pozitív változást. Ha megtalálom linkelek egy kisfilmet ami engem megfogott és ami miatt kipróbáltam.

2013. nov. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket!
2013. nov. 22. 13:01
 10/15 A kérdező kommentje:

TSMT- t évekig csinálta, jelenleg focizni jár, igen szigorú a két edző, szokott éjszaka felsirni, hogy ővele az edző ma nagyon kiabált, de kell is neki a fegyelem.

Jövő évben augusztusban kezdik a gyógyszert nála iskola előtt közvetlenül.

2013. nov. 22. 13:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!