Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eleg amit napkozben eszik?

Eleg amit napkozben eszik?

Figyelt kérdés

13 hos a kislanyom, ejjel rengetegszer kel, pedig mar olyan szepen aludt mostanaban...azt gyanitom hogy az ehseg miatt, bar kis husika, de lehet hogy nem eszi meg napkozben azt a mennyiseget amire szuksege lenne?

Reggelire megeszik kb 120 gramm gyumolcsot, tizorai altalaban kimarad mert nem lehet megetetni, ebedre 200 gramm fozeleket eszik, neha melle levest de az ritka, uzsonarra megint gyumolcs max 160 gramm, vacsira 200ml tejpep, utana szopik meg az agyban de az nem hiszem hogy nagy mennyiseg. Rengeteg vizet megiszik egesz nap. 12 kg, es szerintem ez a napkozbeni kaja nincs annyi, amennyi eleg neki, vagyis ennyi kajatol nem lenne ilyen jo sulyban,vagy lehet hogy rosszul gondolom es mas oka van az ebredesenek? Mar eljutottunk oda hogy 1-2x ebredt szopni, de most megint orankent, ketorankent felebred.


2014. ápr. 1. 09:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így nem jó. Nem is a mennyiség, de az ételek összetétele nem ekkora gyereknek való. A reggeli ne gyümölcs legyen, hanem kenyér valami feltéttel. Tízórait ha nem kér, akkor nem, az én fiam sem igényli. Ebéd lehetne változatosabb, ne csak főzelék. Tartalmas leves (akkor utána nem is kell más, ha nem kér), tészta, hús körettel, hal, főzelék feltéttel. Uzsonna ok. Vacsorára szintén rendes ételt adnék (szendvics, tojás, virsli, ilyesmi). Az alvás előtti szopi szintén ok, nálunk is megy még a tejital (22 hónapos a fiam).
2014. ápr. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy a kenyeret o nem eszi meg, barmit rakok ra, nem kell neki, eldobalja, ha a szajaba adom akkor oklendezik. Tojast milyen formaban adod? Mert fotten azt se eszi meg nekem. Virslit neha megeszi, de azt se mindig, de az nem is valami laktato magaban.
2014. ápr. 1. 09:30
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát igen, az probléma, ha nem eszik kenyeret. A fiam rántottaként imádja a tojást, na ő felvágottakat nem eszik, csak májkrémet, sajtkrémet, vajas kenyeret. Pogácsát vagy más péksüteményt sem szeret a kislányod esetleg?
2014. ápr. 1. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem irni hogy ebedre persze nem mindig fozeleket kap :) eszik paradicsomos halas tesztat, spagettit, krumplipuret rantott hussal, szoval az ebed az szerintem meg a leg tartalmasabb etkezese, mert sokmindent megeszik olyankor,amit szeret. Huslevest is pl tesztaval,repaval, csak a szilard jobban bejon neki valamiert.
2014. ápr. 1. 09:38
 5/5 A kérdező kommentje:
Meg nem probaltam peksutit adni neki, de jo hogy mondod, veszek ma neki, hatha!:)
2014. ápr. 1. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!