Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sajnos sokadik hozzátáplálásos...

Sajnos sokadik hozzátáplálásos kérdés, de megkérdezlek titeket, hogyan csináljam?

Figyelt kérdés

Egyenlőre kóstolgatunk csak. Próbáltunk zöldségpépet, gyümölcs pépet, husis pépet. És élvezi a "felnőtt" étkezést. Ezzel talán nem lesz baj.


Hogyan is megy ez a kiváltósdi?

Kiváltok egy étkezést, honnan tudom, hogy kiváltottam?, jön a következő, amíg nincs olyan étkezés, ami cicizős.

Ha nem szopizik már, akkor kell?!? a tápszer, vagy tejpép?

Ha még szopizik akkor kell?!? a tápszer, vagy tejpép?


Úgy gondoltam az ebéddel kezdem, hogy azt váltjuk ki először(addigra biztos elég éber leszek a fiam etetéséhez kanállal), utána mit célszerű? Napszakonként mit érdemes adni, amíg nem tud szilárdat enni?

Hogy etessem? Mondjuk egy hétig ebédre brokkoli csirkével, vagy azért mehet más bébi étel is váltogatva.

Eddig minden olyan könnyű volt a babó gondozásában, de ettől most én is paff lettem, és tanácstalan.

6hónapos lesz holnap a fiam:)


2009. dec. 18. 17:46
 1/5 anonim ***** válasza:
:) Ha még ciciztek, akkor először napi egy étkezés kiváltása (pl. ebéd) onnan tudod, hogy elég neki, hogyha jól lakik akkor becsukja a száját, és se ki se be. A fiamnál figyeltem meg. Imádja a hasát, képes a szokásos tápiadagon túl is enni jelzés nélkül. viszont amikor pépet eszik (gondolom lassabban telítődik a gyomra és időben jelez) akkor egy idő múlva elkezd kezével-lábával játszani és hiába akarom etetni, nem engedi. Akkor jóllakott. ez mehet úgy kb. 1-2 hónapig . Későbbiek folyamán 2 étkezés kiváltás. (pl. ebéd, uzsi) Ilyenkor érdemes ebédre husis zöldséget adni, uzsira meg gyümit. Ez is mehet 1-2 hónapig simán. Utána 3 étkezés kiváltás (pl. tízórai, ebéd, uzsi) és közben lehet újdonságokat mindig bevonni. Én 1xre egyet szoktam vele próbáltatni, van baba, aki bírja rögtön a mixeket is, ezt ki kell "kisérletezni".
2009. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
[link] Innen le tudod tölteni a Nagy babaszakácskönyvet, ahol minden kérdésedre megtalálod a választ és sok jó receptet is találsz.
2009. dec. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is ajánlanám a Babaszakácskönyvet. Nem csak recepteket, hanem nagyon sok hasznos tanácsot is találsz benne. Én csak azt követtem, mert sokan sokfélét mondtak, hogy mit hogyan csináljak. Nézd meg, hátha neked is sokat segít.
2009. dec. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én 6 hónaposan kezdtem a hozzátáplálás gyümölccsel, előtte már néha megkóstolt ezt azt(gyümölcsöt)

Majd lassan jött ebédre a zöldség gyümölcs, mostanában már ebéádre leginkább zölsdéget (főzeléket), husit eszik, tésztát.

Kb 8 hónapos kora óta adom neki az uzsonnát, ami gyümölcs , vagy joghurt, túró, pép.

Ha majd bevzetem neki areggeli is (már szokott csipigetni az enyémből) akkor szerintem reggelire fogok pépet, tejterméket adni, és uzsira gyümölcsöt. Eddig az ebéd utáni szopi maradt el, így még nappal 4x szopik.

(Igényli a de elalvás előttit és a du alvás utánit)

A tényleges hozzátáplálás kezdeténél nem nagyon kóstoltattam, ette egyből a banánt, körtét, almát, barackot, kitört volna a parasztlázadás, ha nem adtam volna neki többet.

ja és nem csináltam azt, hogy egy hétig vagy több napig ugyanazt adtam.


Egyébként a fiam 21 hónapig cicizett, de másfél éves korától már kapott tejet.


Azt hogy mi kell majd az anyatej helyett (tápszer, babatej vagy esetleg te) az attól függ, hogy mikorra választod el vagy válassza el magát.

2009. dec. 18. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még szopizik, felesleges erőltetni. Max délelött egy kis gyümi, aztán délután egy kis gyümi. Ha elfogy a tejed, akkor ebédre lehet majd a főzeléket. Először pár kanállal a szopi elött, majd lehet növelni az adagot.
2009. dec. 19. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!