Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Első utazás babával, mire...

Első utazás babával, mire figyeljünk?

Figyelt kérdés

250 km belföldön, kocsival, nincs klíma. Mikor induljunk, mi legyen elől, mi legyen nálunk?

Húsvétkor, 6 hónapos babával?


2014. ápr. 3. 17:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Legyen elöl törlőkendő, álljatok meg egyszer egy órára, de legalább fél órára, amikor eszik. Akkor tisztába is teheted. Legyen innivaló elöl, meg játék, és az a ruha, amiben majd kiveszed. Kb. át fogja aludni.
2014. ápr. 3. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi a gyerkőc első reggeli evése után egyből el szoktunk indulni (2 hónapos kora óta utazunk vele havi szinten 250 km-eket), hazafelé pedig mindig úgy jövünk, hogy még világosban hazaérjünk (vagy visszafelé másnap reggel ugyanígy jövünk), mert sötétben nem bírja az autót. Legyen kéznél textilpelus (az mindenre jó, nyálra/büfire, vagy ha elalszik az ülésben a fejét kiékelni :) ), és valami, amivel a napot el tudjátok fogni (mi egy vékony kis plédet szoktunk az ablakhoz csíptetni, azon elnézegeti a mintákat és a nap sem süti ki szegényem szemét :) ), valami játékot is pakolj oda (nekünk műanyag láncra van fűzve néhány játék, ami az előtte lévő fejtámlához van rögzítve, így el sem tudja dobni), illetve valami innivaló is jó, ha van kéznél. Mi kb. félúton szoktunk megállni egy Tesco parkolóban, ott evés/peluscsere, majd indulunk tovább. Szerencsére a mi fiunk általában alszik az autóban, még most is (11 hós). Nem lesz semmi baj, ne aggódj. :)

(amúgy ha több napra mentek, akkor kezdj el listát írni, hogy mi minden kell, így biztos nem felejtesz el semmit. Pl. D-vitamin, elég pelenka, pelenkázó alátét, amin majd akárhol tisztába tudod tenni, takarók, elég váltásruci, enni/innivaló - ha már hozzátápláltok, játékok, ágynemű az utazóágyba, stb.)

Jó utat!

2014. ápr. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
És még annyi, hogy amikor lakott területen mentek 50-nel, akkor nyugodtan húzzátok le a hátsó ablakokat és szellőztessetek, úgy a baba sem kap huzatot (vagy ha mégis félsz arra a kis időre adj rá egy vékony sapit). És ne öltöztessétek túl melegen, mert átizzad a háta, és könnyen megfázik, mikor kiveszitek.
2014. ápr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Előttem mindent leírtak még annyit tennék hozzá, hogy bárhova elmegyünk mindig viszek magammal neki lázcsillapítót is és fontos, hogy a papírjai is nálad legyenek. Ja és egyszer már jártam úgy, hogy beindult a foga és náthás lett amikor nem otthon voltunk de orrszíváshoz való felszerelés nem volt nálunk. Azóta ha több napra megyünk ez is bekerül a táskába.
2014. ápr. 4. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, elkezdem összeírni a cuccokat!
2014. ápr. 4. 08:37
 6/8 anonim ***** válasza:
szerintem eleget kell ügyelni a pihenésre, hogy ne legyen a baba egyfolytában kagylópózban (amúgy olyat hallottam, hogy 20-30 percnél tovább már káros is
2014. ápr. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én első babám hosszú úton mindig hányt, nagyon nehezen aludt el. Mi az alvásidejében igyekeztünk utazni, hogy könnyebben aludjon, de nem sötétben, mert akkor rosszabb volt. Legyen nálad kéznél egy-két váltás ruha, enni-innivaló, néhány játék. Ha szereti az autózást, ilyen hosszú úton szerintem akkor is érdemes alvásidőben menni.
2014. ápr. 9. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Autózással eddig nem volt gond, mindig elaludt, hát kíváncsi leszek. Köszönöm a válaszokat!
2014. ápr. 10. 08:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!