Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan hizo babak anyukai mi...

Lassan hizo babak anyukai mi a tapasztalatotok? Foleg olyanok erdekelnenek, akiknek mar az elso honaptol kezdve keveset hizott a babajuk.

Figyelt kérdés
2 honapos mult a fiam es kicsit aggodom a sulygyarapodasa miatt. Epphogy meghizta eddig a minimumot, elso honapban meg 700 g-ot (az tok jo), masodik honapra kereken 500-at. Mivel a hizasi utem csokken abogy nonek (foleg 4-5 honapos kor korul) ezert teolodom ezen. Ez tovabb csokken vagy azert ennyi megmarad meg, nektek mi a tapasztalatotok?
2014. ápr. 4. 16:50
 1/6 Gyönyörűséges ***** válasza:

Szia, az én babam is annak idejen eppenhogy meghizta a 450-500 grammot. A vedono es a dr.no mindig huzak a szajukat de nem erdekelt. 1 evesen elertuk hogy megharomszorozta a szuletesi sulyat, attol fogva beken hagytak. 3050 gr szuletett, 11,5 kg most es 22 honapos. A baratnom kislanya hizta a havi 800-1000 grammokat, 10 honapos kora korul ez nagyon lelassult, egybol kuldtek vervetelre es stb...h biztos beteg.... O ma kevesebb kg mint a lanyom.

Nyugi, meg kar elore aggodni, meg csak 2 honapos.

Ha alszik, nyugogdt kiegyensulyozott baba akkor nem ehes :)

2014. ápr. 5. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

oh, mennyit szenvedtem emiatt, oh. Nekem tényleg lassan hízó babám volt, lányka, kb. ,úgy, mint a tied, volt, hogy 6-7 hónap között 50gr-t hízott. Ő mondjuk nem is volt nagyevő, én 18 hónapos koráig idegbajos voltam, azóta nem, mivel többet nem kellett vinnem státuszra.a

Most sem nagy evő, 3 éves és még mindig vékonyka, de nem sovány, sőt, tök jól néz ki. Igazi csinos kislány és persze, le sem merem írni, hány kg. 13kg lehet kb.

Jövő héten megyünk a státuszra, Kíváncsi leszek.


Nos, ő mindig csak a minimumot hízta, 3100 születési súly és 8900 az 1 éves kori súly.


de, rokonom fia 3200 születési súly, duplázás 2,5 hónaposan és 1 évesen 8400 gr. Kevesebb, mint a lányomnak.


szóval minden megeshet. :)

2014. ápr. 5. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja, az enyém 6 hónaposan duplázott.
2014. ápr. 5. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

és még annyit, hogy nekem 4. hónaptól csökkent jobban a hízás üteme, mivel elkezdett kúszni. Nagyon gyors volt a mozgásfejlődése, ezért is lehetett néha a nem hízás.

nem kell aggódni, mert ha te ideges vagy, akkor a babád megérzi, és csak azért sem eszik.

nálam sajnos így volt.

2014. ápr. 5. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is 3050grammal született. :))

Ő egy évesen 8700gramm volt. :)

Első 5hónapban sokat hízott, azaz akkor jól hízott, sosem volt olyna, hogy egy kg körül legyen egy havi hízás, de azért jól hízott 6900gramm volt 5hósan. Utána viszont nem is az volt a rossz, hogy keveseket, hanem megállt a súlya, 5 hó után 6hétig semmit sem hízott. Utána kicsit megugrott, majd megint megállt két hónapra. 10hónaposan alig volt 8kg. Majd 11-12.hónapban sikerült 30-40dkg- hízás, és így lett 8,7kg 1évesen. Hosszra átlagos volt, 77cm volt. SOkszor kellett járnom méreckedni nekem is. Most két éves és 11,5kg és 87cm. :)

Azt figyeld, hogy egészséges, jó a mozgás és értelmi fejlődése a picinek. Ha ez megvan, akkor nem baj, hogy nem hízik sokat- ő ilyen tipus.

Nekem a sógornőmnek ilyen vékony és pici alkat a fia, ő 3100grammal született, éppenhogy duplázott fél éves korára. 1évesen 7,9kg és 73cm volt :))) Szóval arányos volt, mert a termete is kicsi. De az anyja - a sóronőm is ilyen törpe.

2014. ápr. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Koszi a valszokat, igazabol nem nyugodtam meg.

A nagyobb fiam meg is kb 4 honaposan lassult be teljesen, o 3,3-al szuletett, felevesen 6,8, egy evesen 8,5 kg volt. Onnantol jobban hizott, most lassan 2,5 eves es addigra szerintem eleri a 12 kg-t miatta mar nem aggodom. Oke, nem egy vasgyuro, de nem is vezna. De vele is vert izzadtunk 4 honapos koratol, sinlac es tarsai, igy sikerult egyaltan a 8,5 kg-t kinkeservesen elerni 1 eves korara.

A kicsi viszont mar a kezdetektol rettenetesen rossz evo, mar a masodik honapra sem hizta a minimumot, most hetente merjuk, mult heten 40 g-ot hizott. Kb 4 naponta kakil, mindent probal felemeszteni, de igy se eszik elegg... Ezert aggodom, ha ez meg jobban belassul mi a fene lesz?

Raadasul a ferjem 191 en 178, szoval ez alapjan nem kene torpike gyerekeink legyenek :(

2014. ápr. 6. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!