Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is van nagyon keveset...

Másnak is van nagyon keveset evő (rossz evő) és rossz alvó gyereke? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés
16 hónapos a kislányunk sokszor azt hiszem kikészülök Tőle. Alig eszik egész nap. Éjszaka meg vagy 10szer is felébred. ÁÁÁÁÁÁ... Az evése mostanában úgy néz ki, hogy reggel 1dl tápszer ebéd 10 teáskanál főzelék plusz1,5 dl tápszer uzsi négy öt falat kenyér vmivel plusz egy fél pohár jughurt vagy pár falat gyümölgy vacsi 240 tápszer. A tápszert eszi mostanában a legszívesebben, biztos hogy a foga is közrejátszik, de ez akkor is nagyon keves szerintem. Sose volt egy nagy evő de ennek mármint a szilárd kajának) a dupláját is megette. Amúgy meg nagyon pörgős kiscsaj, de ez az evés és alvás dolog... Valaki van hasonló helyzetben?
2014. febr. 21. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Én voltam ilyen. kb 5 éves koromig keltem éjjel többször ezért sme lett etstvérem. Enni pedig volt hogy nem ettem 2 napig aztán 3. nap meg egész sokat. teljesen változó volt. Édesapám orvos ö mindig mondogatta hogy éhen nem fogok halni önszántamból igy egy idö után nem aggódott édesanyám sem. Egy ami ment az a kakaó. Egyébként ö is rossz evö gyerek volt. Most sem szeret nagyon enni. Én viszont igen és alszok 8-9 órát naponta. Nyugi nem lesz semmi baja elhiszem hogy idegölö nekem ezért nem lett tesóm mert azt mondta Édesanyám ö mégegyszer nem kezdi ezt elölröl. Szerinem az is baj hogy érzi rajtad hogy rágörcsölsz, szerintem hagyd ugy ennei ahogy akar, ha éhes enni fog a lényeg hogy kináld neki, de ne eröltesd. Az alvásra meg ki kell probálni az összes praktikát, módszert hátha egyik bejön. Szerintem Édesanyám nem probált ki sok midnent bár akkor nem is volt ennyi szakirodalom. AZt probálta hogy hagy sirni de nem segitett.
2014. febr. 21. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hat mar ne is haragudj, de az en lanyomhoz kepest a tied jol eszik. Az enyem 15 honapos. Csak felvagottat, rantott hust, azt is csak csirkemellet, es sult krumplit, kenyeret, joghurtot eszik. Semmi fozelek, vagy zoldsegfele. De amit eszik, ne orias adagot kepzelj el, csak 3-4 falatot. Az alvas az katasztrofa nalunk is. Gyarapodik egyebkent szepen.
2014. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi nem nagyon gyarapodunk, sőt még most fogyott is valamennyit.
2014. febr. 21. 18:10
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam elmúlt 2 éves, amíg szoptattam nem volt gond az evéssel, nagyon kis dundi volt. De ahogy elkezdtük a hozzátáplálást, hát kész katasztrófa azóta is! Amit megeszik, megiszik: rántott hús (nálunk is csak a csirkemellből készült), sült krumpli, fasírt, csirke falatkák, párizsi, virsli, puding, nagyon ritkán joghurt, a tejet imádja, kakaós csiga, sima zsömle, alma, banán, mandarin, zöldséget csak nyersen eszik azt is csak répát meg uborkát, őszi és sárgabarack rostos üdítő. És ennyi. Szóval gondolhatod, h én is mennyit hallgatok, h nem eszik normálisan a fiam... Bár mindenből visz be a szervezetébe, de hát ez így akkor is kevés. Nekünk már csak egyszer kel fel éjszaka, akkor is azért, h át másszon hozzánk. De 16 hónaposan szinte én is óránként keltem fel hozzá, bár nekem még akkor cicizett.
2014. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

20 hónapos, semmilyen húsfélét nem eszik, amúgy mindent megeszik de az alvása az katasztrófa, ha nappal alszik akár öt percet is éjfélig fent van, ha 1-2 órát alszik akkor hajnali kettőig...

Egy időben elaludt rendesen nyolckor (nappal nem aludt) viszont felkelt éjjel kettőkor fent volt hajnali hatig, fél hét aztán aludt tízig. abban a pár hétben napi 2-3 órákat aludtan, nagyon kimerültem, Most 2-3 hete nem kel éjjel de még így is hulla vagyok.

2014. febr. 21. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Úgy látom sokan vagyunk. 24 hónapos lányom éppen a zöldségeket eszi meg, húst kb. 2-3 naponta 1-1 falatot. Ő a sűrű, folyékony dolgokat sem szereti. Leginkább párolt, főtt zöldségeken él, és csak akkor, ha darabos, nem szabad neki pürésíteni. Kenyeret, péksüteményt sem szereti.Szerencsére a sajtot, túrót magában megeszi, így nem izgulok, a fehérje miatt.

Alvás, kb. 3 átaludt éjszakával büszkélkedhetünk. Ha csak 2x ébred, akkor jónak számít az éjszakánk.

2014. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
4-es válaszoló vagyok. Ha már így össze gyűltünk "rossz evő gyermekek anyukái", megszeretném kérdezni, h ti nem féltek, h az oviban mi lesz így velük? Ott fognak normálisan enni? Most szeptembertől megy oviba a fiam, de nagyon aggaszt ez a dolog...
2014. febr. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az enyém a húson kívül mindent megeszik emiatt nem aggódok inkább a délutáni alvás miatt...
2014. febr. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!