Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fogyhat 14hónapos...

Mitől fogyhat 14hónapos kislányom?!

Figyelt kérdés
1éves státuszon 9450grmm volt a kislányom,tegnap anyukám megmérte náluk és szólt nekem hogy csak 9kilót mért,ezután én is megmértem és tényleg fogyott.Felhívtam a védőnőt aki azt mondta hogy vigyem el az orvoshoz mert kell vizeletvizsgálat sőt akár egy vérvétel is mert lehet hogy ez valami húgyúti fertőzés lesz,viszont mikor felhívtam az orvost azt mondta már nem tud minket fogadni csak hétfőn.A kérdésem végülis az lenne hogy biztos hogy fertőzés van a dologban,mert amíg nem rémített meg a védőnő(vérvétel meg stb emlegetésével)csak arra gondoltam esetleg azért ez a fogyás mert most szokik le a ciciről ráadásul most kezdtem dolgozni is( nem bölcsibe jár,amíg dolgozom anyukámnál van),ráadásul a meglévő 16foga mellé most jönnek az utolsó fogacskák.Amúgy nem bágyadt vagy aluszékony és az étvágya is jó.Szerintetek mi lehet a baj?Tényleg fertőzés lenne vagy csak az utóbbi dolgokkal járó "stressz" a probléma?
2014. ápr. 4. 17:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Jár már a kislányod? A fiam akkor fogyott,amikor elkezdett járni. 3 hónapja mérték,tegnap én is lemértem és egy grammot nem hízott. Nem volt beteg a 2 hónap alatt? Evéssel hogy áll a kiscsaj?
2014. ápr. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
10 hónapos kora körül kezdett járni,most már szinte szalad,jól eszik,szóval amíg anyukám nem mondta nekem fel se tűnt hogy valami gond lenne.
2014. ápr. 4. 17:10
 3/9 anonim ***** válasza:
Mérlegek között van különbség, azt is vegyétek figyelembe. Anyukádnak digitális van vagy a hagyományos?
2014. ápr. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Digitális de én is megmértem digitális kifejezetten baba mérleggel ugy is megvolt ez a fél kiló.De amugy beteg sem volt,ez lemaradt az előbb.Tényleg tanàcstalan vagyok mitől lehet ez..:/
2014. ápr. 4. 18:05
 5/9 anonim ***** válasza:

Számtalan oka lehet (nem sorolnám fel, nem akarlak ijesztgetni), érdemes kivizsgáltatni.

Nem pisil túl sokat? Nem fáj a hasa? Nem elég egyszerű laborvizsgálat, én biztos, hogy gasztroenterológiára is elvinném a helyedben.

Az én kislányom ugyan nem fogyott, de nem is igazán hízogat, most 22 hónaposan is csak 9350 gramm, egy évesen 8 kiló körül volt. Valószínűleg lisztérzékeny, a tejfehérje-érzékenység nem igazolódott... A lisztérzékenységet 2 hónap múlva újra vizsgálják, mert kétes eredmény született.

Ja igen és nem biztos, hogy kiderül nálatok bármi is, lehet, hogy csak ez egy ilyen periódus, de jobb félni, mint megijedni!

2014. ápr. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nyugi valószinűleg semmi baja.A védőnőd egy idióta!

Miért kell így beparáztatni az anyukákat!!??

Ha az ember csak magából indul ki,akkor a te súlyod az elmúlt 4 hónapban grammra pontosan annyi volt mindig??

Nem hinném.Egyik nap többet eszel,iszol,másik nap kevesebbet,a széklet is 2-3 dkg egy nap,az se mindig van,többet mozogsz,vagy épp lustább napod van stb..

A lányodnál is lehetnek ugyan ezek,sőt jön a foga,ami szintén igénybe veszi a szerveztet,ettől is fogyhat!

Szóval,ne aggódj,szerintem semmi baja az ég egy adta világon!!! :)

Egy gyermekápoló anyuka

2014. ápr. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nálunk kiderült,hogy tejallergiás és azért fogyott!
2014. ápr. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez igy, amit leirtal boven eleg ok. Az en lanyom is pont ekkor, 14 honaposan fogyott fel kilot, nalunk senki nem kapott ettol a szivehez. Sem a ferjem, aki orvos, sem a vedononk, sem a gyerekgasztrosunk (tejallegias, epp ennel a fogyasnal voltunk kotrollon). Mondtak, hogy nem mindegy a napszak, amikor mered (majd figyeld meg, delutan nehezebb, mint reggel), a merleg sem mindegy (pl. O a gasztros merlegen alapbol fel kiloval konnyebb, mint itthon, mindketto digitalis babamerleg..) En viszont hulye paras voltam, a ferjemtol kikunyiztam egy vervetelt es egy szeklettenyesztest, semmi nem volt. Nezesd meg, de ne stresszelj nagyon.
2014. ápr. 4. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tegnap is megmértem és megvolt a 9 és fél kiló bőven,szóval lehet hogy tényleg csak "rosszkor" mértem meg,de azért elviszem holnap,biztos ami biztos!Köszönöm a válaszokat!!!:)
2014. ápr. 6. 09:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!