Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van, aki nem kezdte el 6...

Van, aki nem kezdte el 6 hónaposan a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Lett miatta valami probléma?
2014. ápr. 7. 10:25
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
Több ilyen anyukát is ismerek. Mindegyik baba később rossz evő lett, mert nem szokott hozzá időben a "rendes" ételekhez.
2014. ápr. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nálunk ez sok dolog összessége miatt alakul így. Remélem, hogy a későbbiekben nem okoz majd semmilyen problémát. 1 héttel múlt 6 hónapos, lehet, hogy 2-3 hét múlva már kezdhetjük a kóstoltatást. Sárgarépát ehetne, de az nem kell neki.
2014. ápr. 7. 10:35
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is elég későn kezdtem, kislányom most 8,5 hónapos és még nem tud ülni. Már érdeklik az ételek, de inkább a gyümölcsöket eszi meg. Most már próbálgattam neki zöldségeket is, volt amikor imádta a répafőzeléket, de másnap elindult a foga kifelé és onnantól megint nem akart enni... Most már kint van a foga így próbálkozunk tovább. Már húspépet is csempészek az ételébe mert muszáj ennie azt is. türelem és ne erőltesd, ha nem kéri, megeszi majd később. Szerintem hallgassa belső hangodra!
2014. ápr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen,én.De nem rajtam múlt a lányom majdnem 7,5 hónapos volt amikor elfogadott bármit is a cicin kívül.Gond annyi lett belőle,hogy itthon válogat.A bölcsiben mindent megevett,és az oviban is jól eszik.
2014. ápr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Majdnem 8 hónapos volt a lányom, mikor elfogadott mást az anyatejen kívül.

Nincs egyenes összefüggés a válogatás és a késői hozzátáplálás között.

A kisgyerek igényeit kell figyelembe venni, nem pedig a nagykónyv szerint élni az életet.

Mindenre van példa, de a te gyereked is egyedi, majd kiderül, hogy ő milyen lesz.

2014. ápr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

9hónapos volt, mikor azt tudtam mondani, hogy eszik rendesen. Ráadásul előtte nem fogadta el a pépeset. 6 hónaposan kezdtem, de nem hozzátáplálni, csak kóstoltatni. Nem siette el, de nem bántam, neki így volt jó.


Most 20 hónapos, egyedül eszik. Nem válogat, mindent megeszik a gesztenyén, a céklán és az ananászon kívül.

2014. ápr. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én ismerek anyukát, aki 10 hónapig kizárólag csak szoptatta a kislányát, mert a pici egyszerűen nem akart enni semmit, még cumisüvegből se. Aztán az anyukának 1ik napról a másikra elment a teje gyulladás miatt, akkor kezdődött egy jópár napos harc, de végül elfogadta a kislány. Nincsenek problémái az evéssel. Akkor is szépen gyarapodott, amikor csak szopott, és most is egy teljesen átlagos testalkatú, magasságú 2 éves.
2014. ápr. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
már 4 hónaposan elkezdtem. Akkor ez volt az ideális, védőnőtől ezt hallottam. Nem tudom mi ez a nagy fordulat, hogy minél később kezdik el :O (pedig csak 7 éve volt )
2014. ápr. 23. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!