Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor kezdtétek és mivel a...

Ti mikor kezdtétek és mivel a hozzátáplálást? A védőnő szerint 4 hónaposan kéne, a net 6-ot ír, ismerősök már 3 hósan próbálkoztak.

Figyelt kérdés

Össze kevernek teljesen, most akkor mikor jó? Babám 3 hetes kora óta csak tápszeres. Jelenleg 2 hónapos, szeretnék felkészülni hozzátáplálás témából de ott kezdődik a probléma hogy nem tudom eldönteni, mikortól próbálkozzunk.

Mielött adok neki bármilyen pépet, jó ha elötte mondjuk tea helyett babáknak való gyümölcslevet kap? Ez pl segíthet átállni, jót tennék ezzel? Ha elkezdek pépet adni adhatom már az üveges kajcsikat, vagy én magam csináljam kizárólag eleinte és csak utána az üvegeseket? Hogy kell ezt? Nézelődtem neten, de ilyenre nem igen térnek ki.

Láttam még régebben futólag hogy az üvegesek 4 hónapostól vannak, de akkor simán kezdhetek elvileg azzal? Ti hogy csináltátok?

Minden érdekel.

Pl egy fajta ételt (üveges vagy lereszelt gyümölcs) meddig adtátok mire bevezettetek egy másikat?

Köszönöm előre is.


2013. máj. 27. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Tápszeres babát 4 hónaposan kell kezdeni hozzátáplálni. Először almalé, aztán reszelt alma, krumpli, répa. Én is üvegeset adtam a fiamnak, én nem tököltem vele annyit evett meg belőle amennyit akart. Adhatod neki az üvegeset, de eleinte olyan keveset fog enni belőle hogy nem éri meg.
2013. máj. 27. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
5 hónaposan kezdtem, a 3 hónap nagyon korai.
2013. máj. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én tápszeresnél is várnék legalább 5 hós koráig. Ne hidd el amit az üvegekre ráírnak, mindig győződj meg az összetételéről. pl. van olyan 6 hónaposnak ajánlott spenót (hipp) ami tejet tartalmaz, ami ebben az életkorban még nem ajánlott. Én a valódi, friss gyümölcsök, pépek híve vagyok. Az üvegeset csak ritkán, utazáshoz javaslom, azok ugyanis hőkezelt, "főtt" gyümölcsök, vitamintartalmuk elenyésző, ráadásul tartalmaznak rizskeményítőt, ami legalábbis az enyéimet nagyon megfogta. Szerinrtem jobb a friss idénygyümölcs, vagy akkor inkább a fagyasztott. Én nyáron mindig fagyasztottam a babámnak barackot, meggyet télire. Később rizspehellyel, zabpehellyel dúsíthatod őket, vagy ajánlom a milupa 7 gabonás pépet. Szerintem nem kell átmenetnek az üveges bébi gyümölcsital sem, ha eljön az ideje kezdhetsz nyugodtan 1-2 kanálka őszilével, amit üvegreszelőn pépesítesz. Én nem szoktatnám rá a tejpépekre sem, felesleges cukrot tartalmaznak, bár te döntöd el, hogyan viszonyulsz a korai cukrozáshoz. Javaslom főzz neki saját főziket. A bébiételek alkalomszerűen jók, nem ördögtől valók, de olyan egyforma az ízük! Én úgy csináltam, hogy amit egyik nap főztem, abból másnal még ebédelt a babám. Semmi baja nem lett tőle.
2013. máj. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a tápszeresnek azért mondják, hogy korábban, mert a tápszer nem olyan jó, kapjon inkább rendes ételt.

a who szerint 6 hónapig csak anyatej. persze ha nincs, akkor tápszer.

a tápszer nem olyan jó, mint az anyatej, nem természetes,. de bízzunk benne, hogy az okos emberek minden jót beletettek, sok szempontból még mindig jobb, mint a krumpli, répa, stb.


saját eset: kislányom 1 hetesen már tápszert kapott, egyre többet, aztán sikerült csökkenteni, egyre több tejem lett, de még kellett tápszer. mindent próbáltam megtenni, hogy ne kelljen tápszer, ezért akartam minél előbb hozzátáplálni. 4 hónaposan elkezdtem neki gyümölcsöt adni, előbb csak levet, aztán tápszer helyett sinlacot. 3 hétig ment a hasa, mire abbahagytam és visszatértem a tápszerre és elmúlt. aztán 6 hónaposan kezdtem újra a gyümölcsöt, és utána olvastam, hogy tényleg nem jó korán.


ha már mindenképpen adsz vmit, inkább sinlacot, kölest, vagy gyümölcs helyett zöldséget, abban több a kalória.


egy-egy új ételt 3-4 napig adtam.



és ezt nézd meg, nemcsak arról szól, ami a címe:

[link]

2013. máj. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Akkor nem fogom 3 hósan erőltetni, várok 4-5 hónapos koráig, meg gondolom időközben majd fel tudom mérni hogy már jöhet-e az étel vagy még jó a tápszer.
2013. máj. 28. 09:35
 6/7 anonim ***** válasza:
én védőnői tanácsra már 3 hónaposan elkezdtem! most 5 hós és imádja a kajákat. :)
2013. jún. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
én is 3 hónaposan kezdtem. 6hónapos és imád enni :)
2013. júl. 30. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!