Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezdted a hozzátáplálás...

Hogyan kezdted a hozzátáplálást anyatejes babánál? 5-6 hónaposan? 5 hónaposan lehet neki ebéd körüli szopi után adni 1-2 kanál burgonyapépet?

Figyelt kérdés

Mire 6 hós, arra meg esetleg az ebédet kiváltani vele? Utána hogy folytattátok tovább a szoptatást? Melyik étkezéseket mikor váltottátok ki?

Esetleg írnátok példát rá hogy nézett ki egy napi kaja, 5,6 és több hósan?



2013. máj. 22. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:
6 hónaposan elég elkezdeni! A kismamablog című honlapon le lehet tölteni hozzátáplálási útmutatót!
2013. máj. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

5,5-7,5 hónaposan (3 gyerek különböző időpontokban)

Az egyik 5,5 hónaposan kivette a kezemből a banánt, és elkezdte tömni, így letudtuk a kezdetét. De csak 9 hónapos korára váltottunk ki 1 étkezést (bár a banánt nem javasolják elsők között, és magamtól én sem adtam volna)

A középsőt kerek 6 hónaposan kezdtem etetni, sütőtökkel, majd répával. De ő vele sem váltottunk ki hamar étkezéseket.

A kisfiam nem akart enni semmi pépeset, mindent kiköpködött, még 6,5-7 hónaposan is. Nála a BLW vált be, 7,5 hónaposan párol zöldségeket, puha gyümölcsöket kapott, hogy a kezébe vehesse, és egyedül egyen. Ő is lassan hagyott el 1-1 szoptatást.

De én hosszú távú szoptatáspárti vagyok, úgyhogy én mindig előbb szoptattam, utána adtam a szilárdat. Megvártam, hogy maguktól forduljanak el, és ne kérjék a cicit. Amikor azt kiköpték, de evés idő volt, akkor adtam nekik helyette szilárdat...

2013. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én 5-6 hó keztem mind az öt gyermekemnél.Déli étkezéssel,arra figyelj hogy mindig csak egy félét adj,ne legyen az hogy adok krumpli pürét és adok inninek rostos stb,mert nem fogod tudni mitöl lehet kiütése esetleg a pocija fájhat.Egy nap csak egy félét,2-3kiskanál.HA lehet almapüre,banánnal,levesből főtt répa,főttkrumpli,teával kezdj.Nem okoz panaszt,másnap 3-4k.kanál..kb egy hét elteltével már 1dl ennit adhatsz,és pürés legyen mig nem tanul meg enni és a foga nembujik ki.

2013. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

5,5 hónaposan kezdtük, mert leállt a súlygyarapodása. Először tejpépet kapott (az tápszeralapú), aztán 6 hónaposan jöttek a gyümilevek, utána a gyümölcspépek, később a krumpli (utálta), répa (utálta), majd az édesburgonya. Na azt szerette :)


Mi elég sokára hagytunk el szopikat, ragaszkodott hozzá, én pedig nem bántam :)


Most már 15 hónapos és azt eszi, amit mi is (nem eszünk se zsírosat, se túl sósat, se túl fűszereset)

2013. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia. Kerek 5 honaposan kezdtem. En eloszor a tizorait /akoruli szopit/ valtom ki utana az uzsit.

Eloszor adtam neki kis almalet 2 napig. Majd almapepet. Mindig szopi elott. Almapep majd szopi. Utana kapott 2 napig repapuret majd repa+almapure. Majd alma+oszibarack. Nem siettetem szep lassan kap uj dolgokat. Kapott mar alma+buza/zabpelyhet hogy a glutennel is megismerkedjen. 2,5 hete kezdtuk es ma tizoraira evett egy jo adag gyumolcspuret utana kapott vizet es nem szopizott.

Vizzel 3 napja kezdtem megismertetni, mert eddig nem kapott. Csoros poharban adom. Egyebkent minden izlik neki eddig. Szoval ma ugy nez ki egy szopit kivaltottam. Holnaptol probalkozok uzsinal zoldsegekkel (krumpli repa ilyesmi). Meg 7-8x szoptatok ugyhogy egyelore nem kerdes h a tejadag eleg neki. Szeretnem idovel ha csak reggel ebed este korul szopizna, h tobb szabadidonk legyen, tudjunk ide oda menni. De nem siettetem szep lassan jutunk el oda. Azert annak orulok h reggel fel 6 utan ma csak f11kor szopizott.

2013. máj. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Hozzateszem en azert szopi elott adtam a puret mert a celom a szoptatas kivaltasa.
2013. máj. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
21%
Hogy őszinte legyek 2-3 hónaposan de inkább 3 azt hiszem.. ( már 8 éves a kisfiam szóval annyira nem emlékszem ) Ráadásul a fiam 1 éves koráig még szopott, akkor sem magától tette le. és én arra emlékszem , hogy már 3 hónaposan is adtam neki 4 hónaposnak való bébi ételt is.. De figyeltem azért, hogy nem jön e ki allergia, jól emészti e stb, valamint egy nagyon kedves védőnőm volt és soha nem ellenezte ezeket és szerencsére ő nem könyvből prédikált nekem.
2013. máj. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!