Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 15hónapos babám nem akarja...

15hónapos babám nem akarja fogni a kanalat, villát és a pohárból sem hajlandó inni csak ritkán és keveset, csőrős pohárból egyáltalán csak cumisüvegből iszik, mit tegyek hogy menjenek ezek?

Figyelt kérdés
Enni is csak pár falatot eszik a mi kajánkból,azonkivül csakegy két fözelék amit megeszik a föztömből,a többi csak bébikajában megí,hiába probálom mással is megetetni nem eszi meg!Hogy csináljamhogy megszeresse a mikajánkatés egyen,igyon egyedül pohárból is ?Más is van igy ezekkel a dolgokkal,mármint hogy nem mennek?
2009. dec. 19. 21:08
 1/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Az enyém 14 és fél hónapos, 2-3 hete semmi új kaját nem fogad el, a megszokott főziejit eszi (ezeket én főzőm, de a "felnőtt kaják" nem kellenek. A kanállal csak turkál a kajában, az üveget és a poharat is nekem kell fognom. Pohárból tudna ő is inni, hiszen a fürdővizéből mindig iszik minden kupakból :). Ja, a csőrőspohárból csak akkor iszik, ha kiveszem a szelepet, és én fogom.


Ne aggódj, a felnőtt kaját még nagyon sokáig eheti majd, és eddig még mindenki megtanult egyedül enni és inni is.

Azért én is örülök, hogy nem csak mi vagyunk így.

2009. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nyugi, az én kislányom 22 hónapos, és a napokban tanult csak meg pohárból inni, meg kanállal enni.Pedig már 10-12 hónapos kora óta adok a kezébe kanalat evéskor.A poharat élből visszautasította, mindig kiborogatta a benn elévő teát, vizet, és ezért nem is erőltettem, aztán egyszer ittam előtte valamelyik nap, és elkérte a poharam, mivel üvegpohárból ittam így nem adtam oda neki, de behoztam az ő kis pohárkáját és megitattam vele, megdícsértem és azóta örömmel iszik.A javaslatom, hogy egy kedvenc babáján mutasd meg, hogy pl.Lili baba is iszik,anya is iszik és igyál előtte, és akkor majd ő is kedvet kap.Meg egyetek együtt és mondd, hogy ő is egyedül egyen.Egyébként a kanállal meg úgy voltunk, hogy egyszer csak nem engedte, hogy én adjam neki akanállal, hanem amivel játszogatott evés közben egyszer csak elkezdett önállóan enni, én meg megdícsértem és örültem és ez jól esett neki, és azóta is örömmel eszik egyedül, ő már önálló nagylányka.:)
2009. dec. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, amióta egyedül eszik, azóta többet eszik nagy örömömre!:)
2009. dec. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

szia! az én fiam januárban lesz 15 hónapos. a kanállal turkál a tányérban - jopbb esetben. mert gyakran kilövi a kaját a falra, vagy kézzel belenyúl, szétkeni az etetőtálcán. a tányér akkor izgi, ha repül...

katasztrófa, de legalább elég jól eszik. csak legyen türelem a takarításhoz :)

pohárból sem iszik. akármilyen kicsi pohárral próbálkozom, ő kézzel nyúl bele.

és én is parázok ezek miatt. ég a képem, amikor a védőnő kérdezi, hogy megy az önálló evés, ivás... mert állítólag 15 hónapos korra illik tudni az ilyesmit. hurrá... anyukám és anyósom szerint ez marhaság, ne parázzak rajta. és hát hiába is aggódom, Ő úgyis akkor eszik majd önállóan, ha akar :)

fel a fejjel Sorstársam! :)

2009. dec. 23. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

az én gyerekemmel is voltak vannak étkezési problémák. Villával eszik kb 16hós kora ota ha akar.

Nagyon rosszul eszik van oylan h a főtt kaja egyáltalán nem kell ha kell akor is csak kevés. Csőrős pohárbol tud inni, meg a szopokás üvegből. A pohárral probálkozik. A kanalat pár napja használja arra amire valo - eszik vele :) nagy örömömre. Most 20 hós.


de megnyugodva olvasom h nem csak az én gyerekemmel vannak gondok az étkezés terén. én mindig azzal nyugtattam magam hb mire menni kell oviba megtanul enni inni rendesen. :)


csak kitarás , és mérhetetlen nagy türelem

2009. dec. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 19 hós.Tud pohárból inni,de nem akar.Már az is haladás,h napközben csőrős pohárból iszik(csak éjszaka használja az üveget).A kanalat,villát megfogja,de turkál a kajában.Sztem semmiről nincs még lemaradva.
2009. dec. 23. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
14 hós fiam meg sem próbál egyedül enni. Inni többnyire cumisüvegből, néha pohárból. Semmilyen felnőtt kaját nem hajlandó enni, pedig minden nap próbálkozom, eddig hiába. Majd szépen mindent fognak ők csinálni, türelem:) én nem aggódok:)
2009. dec. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A 16 hónapos fiam kétfüles müanyag pohárból már vagy egy hónapja egyedül iszik. Ő is a fürdőkádban gyakorolta. Villával is kb ezidőtájt evett először, mert kézzel nem volt hajlandó hozzányúlni az ételhez, mindíg nekem kellet a szájába tenni (pl. vajaskenyér). Megelégeltem a dolgot és megmutattam, hogy mire való a villa. A kanalat még mindíg nem hajlandó a kezébe venni, az az én munkaeszközöm. Viszont nagy gondom, hogy nem hajlandó a mi kajcsinkból enni, csak kostolót. Reggelire szeretenék neki adni husis kenyeret, lekváros kenyeret, stb. de jóesetben csak a sima vajaskenyér kell neki, szívesebben eszi az üres kenyeret.
2009. dec. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!