Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, tényleg olyan hatalma...

Anyukák, tényleg olyan hatalmas a 17 hónapos lányom? Kezdek aggódni.

Figyelt kérdés

Tegnap töltötte a lányom a 17 hónapot. Mostanában újra havonta kell járnunk a védőnőhöz, mert a súlyát ellenőrzik folyamatosan. Ma voltunk reggel és 17,6 kg és 90 cm magas. A védőnő azt mondja még a magasság hagyján, bár az is sok egy 17 hónapos kislánynak. Azt mondta a súlya viszont aggasztó. 1 éves koráig nem volt semmi gond egyébként, 3600 grammal és 53 cm-vel született, és 1 évesen 80 cm és 11,5 kg volt. A 15 hónapos mérésnél vették észre hogy rengeteget hízott, akkor 14,8 kg volt. Múlt hónapban 16 kg, és most megint egy hónap alatt hízott közel 2 kg-t. Jó azt én is látom hogy nagy baba, meg senki nem akarja elhinni hogy csak 17 hónapos. Jó étvágya van egyébként, nem válogatós, de nem tömöm egész nap, úgyhogy nem értem mitől hízik ennyire. Ma a gyerekorvost is meg kellett várnunk, aki azt mondta megvárjuk a másfél éves státuszvizsgálatot, és akkor elküldi a lányomat kivizsgálásra, mert szerinte a súlya nem normális. Sőt azt mondta a feje is nagy 55 cm a fejkörfogata. Szerinte egy 3-4 éves gyereknek van kb. ekkora feje. Az orvos szerinte ez a hirtelen hízás és növekedés jelenthet akár hormonális problémát is vagy utalhat akár cukorbetegségre is. Most nagyon elkeseredtem, és meg vagyok ijedve, hogy mi lehet a gond.

Szóval szerintetek is olyan nagy a lányom? 17,6 kg, 90 cm magas és 55 cm a fejkörfogata...


2014. ápr. 8. 10:10
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
83%

gondolom Te is megnézted a kalkulátort, 10-12 kilót írnak 17 hónapos lánynak

az én gyerekeim mindig picik (alacsonyak is és vékonyak is) voltak, a lassan 6 éves lányom pont annyi kiló, mint a Tiéd. A miénk sem normális, de legalább az alsó határon van az elfogadottnak, de a lányod nagyon nagy túlsúllyal rendelkezik, ki kell vizsgálni, lehet, hogy nincs gond, de a végére kell járni a gyerek érdekében feltétlenül

2014. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
65%

Azt mondják, hogy egy gyermeknek átlagosan 1 éves koráig a születési súly 3 szorosát kell elérnie. Ha a te lányod 3 kiló 60 dekával született, akkor az ideális súlya 1 évesen 10,8 kilónak kéne lennie. 18 hónapos korában olyan 12-13 kilónak kéne lennie. 3 évesen szoktak 15 kilósak lenni.

Ha az adatokat nézzük, akkor bizony a lányod túlsúlyos, és ez gond lehet ilyen kis korban. De nem kell aggódni, mert ha viszed kivizsgálásokra, megtudod mi az oka ennek.

2014. ápr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
77%

Hát igazából az arányokat tekintve az én lányom is nagyjából ilyen és mi egy rossz szót nem kapunk, pont tegnap voltunk státuszon.


Nagy a lányod, ez tény, de ez lehet egyszerű genetika.

Mi pl nem vagyunk átlag felettiek, és 168 férjem 185 mégis magas a lányunk, tegnap mondta a dokinő, hogy elmenne egy kisebb 4 évesnek, pedig 2 éves. És hozzáteszem, hogy a kis unokatestvére is pont ilyen paraméterekkel rendelkezik, pár hónap van köztük, tehát mégiscsak genetika...


A különbség mondjuk annyi lehet, hogy a lányom egyenletes ütemben hízott, nőtt, és nagy súllyal is született. 4200 g és 58 cm volt, 1 évesen volt 13 kg és 81 cm. Mondjuk 18 hónaposan 15 kg és 88 cm volt. És most 2 évesen 96 cm és 17,5 kg, fejkörfogata 50 cm. És még így is azt mondom, hogy nagyon jó súlyban van, és nagyobb, mint az átlag.


Szóval azért egy kivizsgálást megér a dolog, főleg ha tényleg egészségesen étkezik, nem eszik túl sok fölösleges szénhidrátot, kekszet, stb...

Bár én azt gondolom, hogy tényleg szép magas is a lányod.

2014. ápr. 8. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
76%
Óriási, igen. Az én lányom a bölcsijében a legnagyobbak között van (pedig a legidősebb gyerek 3.5 éves), ő 2 éves, 12 kg és 91 cm, a feje 50 cm. Mindenképpen nézzetek ennek utána, hamar, ebben a korban havi 2 kiló hízásnak utána kell járni.
2014. ápr. 8. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

Múlt hét pénteken voltunk a fiammal a 3 éves státuszon.

98 cm, 16 kg és a fejkörfogata 51 cm.

Még rá is azt mondják, hogy nagy, hozza a négy évesek átlagát mindenben.

Ezek alapján tényleg nagy a lánykád a korához képest. Elhiszem, hogy aggódsz, de nyugtasson a tudat, hogy van egy segítőkész védőnőtök és egy jó orvosotok, akik nem söprik a szőnyeg alá a gondokat. Menjetek vérvételre, kivizsgálásra, mert amint megvan a baj oka, lehet kezelni.

2014. ápr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
39%

A magasság nem vészes. Fiam 93cm volt ennyi idősen. Viszont rettenetesen el van hízva, mindenképpen komoly kivizsgálás kell. Fiam most már 3 éves lesz nem sokára 107cm és 15kg. Pedig majdnem 20cm magasabb mint a lányod és nem sovány.

Én nem várnám ki az 1 hónapot, most kérném, hogy küldjék el kivizsgálásra, mert ez nagyon nem normális.

2014. ápr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

tényleg sok, de szerintem sem ezzel van a baj önmagában hanem a hirtelen hízással. 5 hónap alatt 6 kiló az rengeteg, 1 hónap alatt 2 kiló meg főleg!

enyém 1 és 2 éves kora között hízott összesen 2 kilót.


3 évesen volt 17 kiló és 105cm. most 4,5 évesen lassan eléri a 20kilót és 118cm magas. ha így hízik a lányod akkor 1,5 évesen eléri a közel 20 kilót és ez igencsak aggasztó.

menjetek kivizsgálásra, ha nem tömöd ahogy írod is akkor valami gond lehet a háttérben, az meg derüljön ki minél előtt, hogy ne legyen belőle baj

2014. ápr. 8. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
77%
az én 17 hónapos lányom 80 cm-es és nincs még 10 kg. Szóval nekem rengetegnek tűnik... Mindenképp utána járnék a dolognak, hogy mi van a hátterében
2014. ápr. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

itt egy fejkörfogat táblázat:


[link]


3 éves korig van, még 3 évesen is csak 48-50 a buksijuk :S

2014. ápr. 8. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Az én lànyom az 5 éves stàtuszon volt 18 kg, és 113 cm. Szóval nem àrt, ha megnézik a tiéd, mert màsfél évesen sok az a plusz kb. 5 kilo.
2014. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!