Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet valahogyan szoktatni...

Le lehet valahogyan szoktatni a babákat az éjszakai cumizásról?

Figyelt kérdés
Cumival alszik a babám (10 hó)és ha éjszaka kiesik a szájából addig nem alszik vissza amíg a szájába nem adjuk. Már elég fáradtak vagyunk, úgyhogy ha van valakinek bevállt módszere hogyan szoktatta le a babáját akkor azt szívesen venném. Köszönöm előre is!
2009. dec. 20. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:

A lányom szintén 10hónapos, én az ágyába tettem két pótcumit,amit elalvásakor a kezében fog. Egyszer meglestem hogy ha kiesik a szájából a cumi, akkor beteszi az egyik kezében levőt. Matat a szabad kezével és megfogja a kiesett cumit. Cserélgeti :o)

Nálunk ez jött be.

2009. dec. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is 10 hós a fiam, és szintén cumival alszik. Ha kiesik neki, megkeresi, és visszateszi magának. Úgy gondolom, hogy talán nem is emiatt ébred fel a babád, hanem más okból, és az nyugtatja meg, ha bemész hozzá, és még cumit is kap.
2009. dec. 20. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az enyém két éves, és még mindig cumival alszik. Néha ő is felébred, mert kiesik a cumi és nem találja. Sajnos nagyon megszokta. Szerintem 10 hónaposan, ha már cumis, akkor nem nagyon lehet leszoktatni, vagyis csak drasztikus módszerrel, egyszerűen nem adod oda. De szerintem ránk is ez a sors vár. Cumiról leszoktatni nem egyszerű dolog, ha csak magától le nem szokik, mert sok ilyen van.
2010. jan. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
0%

Tök egyszerű, ne add neki többet. EGyik nap beszéld meg vele, hogy mától nincs cumi, és szépen alszol anélkül is. Kb 4 éjjelt ordítani fog-ezt ki kell bírni, utána elfelejti, hogy valaha volt cumija.

Én is ezért bántam meg, hogy adtam a lányomnak....

Amúgy nekem bevált az "Aludj jól, gyermekem" c könyv, erre is kitér.

2010. jan. 3. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2 gyerekem van,de hogy csak azért,h leszokjon a cumiról nem hagynám 4 éjszakát(de még 10 percet sem!)sírni,az is biztos.A kisebb 19 hós,és cumizik.Én 4 db-ot teszek az ágyába,így valamelyiket megtalálja.Már régóta nem ébreszt fel bennünket a cumi miatt.Általában az egyik kezében mindig van egy,de ha nincs,akkor is simán megtalálja.
2010. jan. 3. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!