Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lányomnak kinőtt a két alsó...

Lányomnak kinőtt a két alsó foga. Kell valahogyan gondozni? Vagy ráér majd később?

Figyelt kérdés
Kb két hete nőttek ki, fél centisek lehetnek.
2011. jún. 25. 08:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Az első fogak megjelenésétől kezdve kell őket ápolni valamilyen módon.

Én vettem a müllerben ujjra húzható, textil fogtörlőt, azt benedvesítettem, és kaja után azzal áttöröltem neki. Mikor még két foga kinőtt, tehát volt már neki 4, akkor kapott Nenedent fluoridmentes fogkrémet, vettünk gyerekfogkefét, és azóta mosunk fogat.

2011. jún. 25. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, nem árt elkezdeni tisztítani. Persze, itt ne gondolj valami nagy fogmosásra! bőven elég naponta egyszer, (mondjuk, este) egy tiszta gézzel vagy egy tiszta textillel áttörölni a fogacskákat, hogy a rajtuk lévő esetleges lepedék lejöjjön. Amikor majd lesz egymás mellett legalább 4 fogacska, elkezdheted a fogmosást is, egy szilikonos tanulófogkefével. Ilyet bármelyik bababoltban, drogériában tudsz majd venni. Eleinte fogkrém nem szükséges, de pl. a Nenedenttel már próbálkozhattok, ez lenyelhető :)
2011. jún. 25. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen,kell őket már első perctől ápolni.0 hónapos kortól lehet venni fogkrémeket (pl. a Gabi nem is drága és finom is) és van ugyanúgy 0 hónapos kortól fogkefe.Nagyon fogja élvezni,még talán jól is esik neki ha játékosan fogat mostok :)
2011. jún. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!