Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiütések újszülött babán?

Piroska és a farkas kérdése:

Kiütések újszülött babán?

Figyelt kérdés
Kisbabánk múlthéten született, és a testén mindennap megjelennek-eltűnek-majd máshol megjelennek piros foltok. Másnál volt ilyen?
2014. ápr. 9. 11:16
 1/9 anonim ***** válasza:
Nincs túl öltöztetve? Lehet, hogy melegkiütések. A fiúnkon azok voltak, így mentek a szekrény mélyére a meleg rugdalózók.
2014. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
de hol vannak a foltok?a babamnak is voltak tuzfoltnak hivjak a meleg miatt jon ki es mulik el
2014. ápr. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
...fürdetőszertől is,tul bevan öltöztetve melegtölő is kijöhet,esetleg olyan étel ehettél(ha cicizik).Nálam egyik babám volt fahéjra alergiás fahéjas palacsintát etem..arra jöttek rajta elő pöttyök.Egy 5 gyermekes anyuka.
2014. ápr. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az egész testén és az arcán is. De most kevesebb réteget adtam rá, vékonyabb takaróval, és úgy nézem, hgy az arcán lévőkből máris visszahúzódott néhány, a testét még nem néztem, mert alszik végre, és nem háborgatom. A védőnő tanácsára meg kéne mutatnunk ma dokinak, de a kislányunk mégcsak 9 napos, nem ilyen szélben terveztük az első sétát szegénykével / kb 10-15 perc az út/. Felhívom majd a védőnőt is, de szeretném tudni, hogy Ti a helyemben, amennyiben tényleg enyhülnek a foltok és a baba nyugodt, megkockáztatnátok, hogy mégsem viszitek emiatt orvohoz ma?
2014. ápr. 9. 11:40
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam most 6 hetes és nálunk is előfordult hogy kijött rajta hol több, hol kevesebb folt elsősorban az arcán( védőnő mondta hogy nagyon érzékeny a babák bőre és azért is kijöhet, vagy te ettél valamit ami átment az anyatejbe), ha azonban a testén is van érdemes átgondolnod hogyan mosod a picid ruháit ( én csak mosószóda, ecet, teafaolaj kombinációt használom), ja és érdemes lenne a kalciumbeviteledet is növelni!
2014. ápr. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekunk is volt ilyen es a gyerekorvos szerint allergia.
2014. ápr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
vidd azert dokihoz.babakocsival is elmehettek,gondolom van benne mozeskosar vagy jol betakarod.
2014. ápr. 9. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szerintem felesleges túlaggódni a dolgot. Ha nyugodt, jókedvű, nem nyűgös, felesleges dokihoz vinni, pláne ilyen szélben. Ha úgy látod, hogy múlnak a kiütések, akkor szerintem, ne vidd. Max. hívd fel a doki, hogy ez van, és mit javasol. a védőnő nem orvos. sokszor fogalmuk sincs dolgokról.
2014. ápr. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs, tejkiütésnek hívják, minden újszülött átesik ezen :) Nekem elmondta a védőnőm, hogy megjelennek majd eltűnnek ezek a kis foltok, teljesen természetes. Én is orvoshoz vittem akkor de tök feleslegesen, első baba gondolom :) Nekem is első babám, csak ő már lassan 7 hónapos és túl vagyunk ezeken.
2014. ápr. 9. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!