Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Apuka erősen dohányfüst szagú...

Apuka erősen dohányfüst szagú volt, mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

A minap egy apuka mellett sétáltam el a babarészlegen egy boltban. Apukánál kenguruban a nagyon pici babája, talán pár hetes lehetett. Ahogy elmentem mellettük, nagyon erős cigiszagot éreztem, tényleg pár méterre is lehetett érezni.


Alapjában véve nincs véleményem más emberek nevelési elveiről, mindenki úgy csinálja ahogy akarja. Csak belegondoltam, hogy szegény kis pár hetes csöppség most éppen erősen passzív dohányos, pedig alig született meg. Akaratlanul is sajnáltam a babát.


Fogalmam sincs, hogy apuka mikor szívhatta el az utolsó szál cigit, de tapasztalat szerint az erős dohányosoknak szokott ennyire erős cigiszaguk lenni. Nem tudom megérteni, hogy miért kell gyerek mellett, pláne kisbaba/újszülött mellett/közvetlen közelében/a vele való foglalkozás előtt 5 perccel dohányozni.


Mi erről a véleményetek?



2014. márc. 31. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Hát sajnos van ilyen. Nincs róla jó véleményem de tényleg mindenki úgy csinálja ahogy akarja-ahogy Te is írtad.
2014. márc. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Az én lányom nagyon csúnya vajúdás, nagyon komplikált szülés, borzasztó szívhangok, rengeteg aggódás után született makkegészségesen, hála Istennek. Nem tudom neked szavakkal leírni, elmondani a megkönnyebbülést, amit akkor éreztünk, amikor láttuk, hogy él, egészséges, és vége a szülőszobai rémálomnak. A férjem végig mellettem volt, este kilencig fogta a kezem a szülőszobán, majd utána a testvérével és az én testvéremmel, meg az ő és az én apummal elmentek megünnepelni a kicsink érkezését. Ittak, és mivel mindkettőnk testvére dohányzott, ezért volt dohányfüst is.


Másnap reggel nyolckor vihettük el a babát, a férjem hajnal hatra ért haza az ünneplésből, elaludt, háromnegyed nyolckor hívtam, hogy merre jár, úgy, ahogy volt, éppen csak letusolt, rohant hozzám, de a ruháiból a tegnapiakat vette fel (nem volt részeg, csak nagyon fáradt).



Szóval így érkeztünk az újszülött osztályra a lányunkért, alig vártuk, hogy láthassuk-foghassuk a picit, én addig nem is nézhettem meg, mert a szívhangjai miatt megfigyelték a NIC-en.


Lent volt a neonatológia prof is, ő ismerte a férjem, jóban is voltak (a férjem is orvos), és mondta neki, hogy nnnna, látom, ünneplésből érkeztél, ünnepljétek is meg rendesen ezt a pici lányt... Tehát gondolom lehetett rajta érezni a buli illatát... :)



Szóval mi így találkoztunk először a lányommal: a férjem dohányszagúan (bár soha életében nem szívott még el egy szál cigit sem), én totál elnyűtten, és a világon semmi baja nem lett tőlünk.

Az én véleményem az, hogy ne ítélkezzünk.

2014. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Hát... nem tartom jónak, de én is felnőttem :)


Apukám láncdohányos, napi 2 doboz, régebben 3 is megvolt neki. És elég sokat foglalkozott velünk. Bajom nem lett, tesómnak asztmája van viszont. Lehet ettől, de nem biztos.

2014. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
A férjem dohányzik. Eleinte nagyon zavart,hogy cigiszagú,de aztán beláttam,hogy így ismertem meg,így terveztük a gyereket,nem várhatom el tőle,hogy ne cigizzen. A gyerek közelében soha nem cigizett,csak kint az udvaron szívja,mégis érezni rajta. Állítsák szabályt,hog minden cigizés után tusoljon le? Az milyen lenne már?! Szuper apja a fiúnknak,aki már 2 éves. Néha kicsit cigiszagú,hát Istenem! Ettől még ugyanolyan értékes ember,mint az,aki nem cigizik. Igaz,mi sosem használtunk kengurut,de megfoghatta a saját gyerekét akkor is,ha cigizett. Ez van... A gyerek egészséges,még beteg sem volt 2 év alatt egyszer sem.
2014. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Bocsánat * akkor is,ha előtte cigizett. Még mielőtt letámadnak.
2014. márc. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Közel sem olyan borzasztó, mint a terhes nők dohányzása. Engem az inkább felháborìt, mint egy cigis apuka, aki legalább foglalkozik a gyerekkel.
2014. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ez fele annyira sem rettenetes, mint amit a szomszédom müvel. Terhessége alatt végig dohányzott, jelenleg szoptat és szintén napi közel 1dobozzal szív!!! Arról nem is beszélve, hogy alig van pénzük,a gyereknek csak annyi normális ruhája van, amit mi adtunk nekik, de cigire jut! Én igyekszem segíteni, ahol tudok, nem szólok bele az életükbe( próbáltam párszor beszélni az anyuka fejével, de eredménytelenül). Legutóbb az verte ki a biztosítékot, amikor kivittem a babámat sétálni,majd odajött babakocsival mellénk és rágyujtott, a füst meg mind bement a babakocsinkba.Legutóbb mesélte, hogy el akarja adni a lefejt tejet....

Nem szoktam beleszólni mások életébe, mindenki úgy neveli a gyermekét ahogy szeretné, de annyival tisztelje meg, hogy nem dohányzik a közelében. Amúgy az igaz, hogy bármi mástól is lehetett cigiszaga az apukának.

2014. márc. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!