Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha 6 és fél...

Mit csináljak ha 6 és fél hónapos babám még mindig 3 óránként ébred enni?

Figyelt kérdés

Tápszeres 2 hetes kora óta.

Hozzátáplálom 3 és fél hónapos kora óta.

Naponta 1-2 alkalommal kapott eddig gyümölcsöt , zöldséget, főzeléket.

Tegnap és ma már nem is adtam napközben neki tápszert mert éjjel úgy is iszik.

Napközben amúgy is alig akarja elfogadni a tápszert.

120 ml iszik meg egyszerre csak.

Nagy szó ha lemegy a 150 ml.

9 és fél kilós és 69 cm.

Születése óta gyakran ébred mindig.



2014. ápr. 9. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kitolni az étkezési időt, de csak alssan, ne hirtelen. Eleinte 10-15 perccel és aztán kb fél órára. Így többet is fog enni és nem oylan gyakran.

De ha 1-2alkalommal adsz neki gyümölcsöt,főzeléket és zöldséget akkor mit eszik aztán ha csak éjjel adsz neki tápszert?

2014. ápr. 9. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Ma hajnalban utoljára fél 6 kor evett tápszert aztán reggel úgy fél 8 fele kapott almát és banánt turmixolva amit még 10 kor is evett.

11 kor kapott krumpli főzeléket aztán 1 órakor szintén mert 11 kor keveset evett.

Utána krumplifőzeléket kapott fél 5 kor.

Estére már tápszert fog kapni 150 ml-rt fél 8 fele.

Aztán még kb 3 szor fog ébredni éjjel enni.

2014. ápr. 9. 17:34
 3/7 anonim ***** válasza:

Én így csinálom 6 hónapos babámnál: reggel 6-kor 180 ml tápszer, fél 9 fele gyümölcs kekszel, fél egy fele főzelék, fél 5-kor tjpép , gyümi, vagy tejberizspép, este fél 8- 8 fele 210 ml tápszer.

Ő 9700 gramm és 70 cm.

Próbáld meg kitolni neki az étkezését és lehet nem fog annyiszor enni mert többet fog kérni.

2014. ápr. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon sokszor kap főzeléket, és kevésszer tápszert, egy ennyi idős babánál max 2 étkezést válthatnak ki a zöldségek és gyümölcsök, a tápszert napi legalább 4-5ször kell neki adni, mert a zöldség gyümölcstől nem lakik olyan jól és azokban nincs meg az a sokféle vitamin, mint a tápszerben.
2014. ápr. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Napi 4-5-ször tápszer??? Nekem 5-ször eszik a lányom ebből 2 tápszer. A doki is mondta hogy ez így jó. Össz 410 ml rápszert kap naponta. A ml-nek kell meglenni nem az hogy hányszor egyen tápszert. Pl van hogy csak 4-szer eszik a lányom akkor kíván?!
2014. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5,5hosom kb igy eszik: 6-kor tejcsi, 9-kor tejcsi, 12-kor fozelek, 15:30-kor gyumolcs, 19:30-kor sinemillel dusitott fozelek, 20:30-kor tejcsi.
2014. ápr. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Éjjel nem is adtok enni babátoknak?

Ha azt nézzük az én babám naponta 7 alkalommal eszik.

És nem tudok tenni ellene hogy éjjel ne egyen mert követeli és a cumikával nem elégszik meg, utána meg sem én sem ő nem alszik.

2014. ápr. 11. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!