Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes babám anyatejes és...

3 hetes babám anyatejes és tápszeres vegyesen. Etetéssel kapcsolatban kérnék segítséget. Ti hogy oldottátok meg?

Figyelt kérdés
Szülés után nem jött meg a tejem. Kitartó próbálkozásnak köszönhetően most már van, hogy 50 Ml-t is tud szopni, bár ez főleg reggelente van. Aztán napközben van, hogy csak 10-20 Ml-t tud szopni és este megint kicsit többet. Idáig hagytam szopni kb. 40-50 percet és utána adtam neki tápszert. A gondom az, hogy egy-egy etetés sokszor 1,5-2 óra, az etetések összecsúsznak. Etetés után sokszor nem tud elaludni, akkor nem tudom, mit kezdjek vele, mert sehogy nem akar meglenni, akkor újra cicire teszem, de akkor már csak kifolyik, meg visszabukja a szopott mennyiséget. Van, hogy elmegy az egész napunk az etetésre. Szeretném, ha 1-1 etetés nem tartana tovább 1 órát, és utána tudnánk tartani a 3 órás szünetet, mert ez az ő gyomrának sem jó, és én sem tudok csinálni semmit mellette. Nem tudom, hogy állhatnék rá a 3 óránkénti etetésre. Mennyi ideig szoptassak előtte? Mit csináljunk két etetés közben, ha nem alszik? Nemtudom, hogy lehetne rendszert vinni az étkezésekbe. Már próbáltam cumit adni neki két etetés közben, de kiköpi, utálja. Szoktam vele vizet is itatni, de azt sem ihatja 3 órán keresztül. Hasonló helyzetben lévő anyukák kérlek segítsetek! Köszönöm!
2009. dec. 20. 14:59
 1/4 anonim ***** válasza:
Én ugyanígy voltam. Azt csináltam, hogy 20 perc után 10 percenként mértem, és ha már nem nőtt a súlya akkor nem tettem vissza, következő etetésnél,már csak erre az időre tettem mellre és utána tápszer. Ami még fontos ne hagyd aludni a cicin, keltsd fel, vagy hagyd egy kicsit pihenni. Nekem nem ivott vizet,mást sem. játszócumival húztuk ki az időt. Már 7 hetes és van, hogy 6 perc alatt kiszív 100-at, de, ha fáradt még bele szoktunk csúszni a 40-50 percbe. az is lehet, hogy a poci fáj kaja után azért sír én Espumisant adtam neki az bevált. Remélem tudtam segíteni sok sikert. Amúgy nekem néha hiányzik a hosszú szopi amikor napokig percek alatt végez.
2009. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, az Espumisant ki fogjuk próbálni. A játszócumival még próbálkozunk, de utálja a drágám :-( A hosszú szopikról meg én sem szívesen mondok le, mert imádom, ahogy cicizik, nagyon jó érzés, csak hát ez nem mehet így a végtelenségig. Meg lelkiismeret furdalásom is van persze. De akkor maradok ennél a módszernél. Köszi a választ, sokat segítettél.
2009. dec. 20. 16:50
 3/4 anonim ***** válasza:

3 hetes babánál még ilyen hosszúak az etetések. (persze vannak kivételek) Az én babám 6 hetes volt, hogy lett annyi tejem, hogy nem kellett pótolni sem tápszerrel sem női tejjel. Ismerek olyat aki két hónapig éjt nappallá téve szoptatott, hogy legyen elég teje, igaz ő nem adott cumisüvegből semmit. De ne aggódj, ez is egy korszak, aminek vége lesz.

Én később tudatosan csökkentettem az evési időt. 35 perc, 30 perc, 25 perc...aztán már a babám irányított. Negyed óra elég volt neki.

Szóval nem mindenkinek megy ez csettintésre!

Én pár hetet még várnék a direkt irányítással (azért mert ilyen nehézkes a dolog, ahogy írtad, nehogy a szopás/szoptatás rovására menjen) aztán csökkenteném az időt. Egyébként ahogy erősödik és egyre jobban képbe kerül ő maga is csökkenteni fogja, jó eséllyel!

Egy 7 hónapos kishapsi anyukája!

2009. dec. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia,én is nagyon sokat kínlódtam.Sajnos nekem a mai napig kevés a tejem,pedig már öt hósak vagyunk.Nekem itt a fórumon egy kismama segített.A medela szoptanít készülékét ajánlotta.Megvettem és nagyon bevált. Azt csináltam, hogy hagytam kb. fél órát szopizni,utána a pótlást a készülékből adtam.Ez azért volt jó,mert nem szokott rá a cumisüvegre,a készülékből jött rendesen a tejci és addig is szopott,tehát a pótlás alatt a ciciből is jött a tej.Mivel inger éri a mellet több tej is termelődik.Így több órát is aludt,közben fejtem is és azt kapta pótlásnak.Igaz,hogy macerás a dolog,de nekünk bevált.
2009. dec. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!