Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A gyamhivatal mit csinal ha...

A gyamhivatal mit csinal ha nem nevezem meg az apat?

Figyelt kérdés

Szeretnem ha fantom nev kerulne az anyakonyvi kivonatba az apae helyett, az en nevemen van a kicsi, a gyamhivatal kuldozgeti a leveleket hogy menjek be rendezni de mivel nincs semmi segitsegem eddig meg nem jutottam el hozzajuk. Meddig kell eljutni mindenkepp?

A masik kerdesem ha normalisan tartana a kapcsolatot a gyermekemmel az edesapja, es a gyerek kesobb ugy dont hogy szeretne felvenni az apja vezeteknevet, akkor megteheti-e ezt?


2014. ápr. 10. 10:52
 1/7 anonim ***** válasza:
3éves koráig kell rendezned azt hogy az apja a nevére vegye! Hívd fel őket és szólj hogy ez és ez van,mondani fogják hogy akkor menj be ha a nevére iratjátok! Viszont drága és hosszadalmas feladat lesz a dolog. 7hónapos fiú anyukája
2014. ápr. 10. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ugyanis 3éves korban adják a fantom nevet....szerintem igen ,később felveheti a vezeték nevét. Első voltam
2014. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem akarom a nevere iratni veletlenul sem!

Tehat ha most nem megyek be, nem tortenik semmi, majd 3 eves koraban automatikusan beirnak valami nevet?

2014. ápr. 10. 11:13
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia.Hasonlo szituban vagyok.Nalam az anyakönyvi kivonatba az en vezeteknevemre került a fiam.Azon is marad, ha nem nevezel meg apat.Nekem ezt mondta a gyamügy.
2014. ápr. 10. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen autumatikusan. Nem csináltunk nyilatkozatot mert halogattuk így az én nevemre került. Engem is felhívtak és ezt mondta hogy 3éves korában kap fantom nevet ha nem rendezem a dolgot. De nem vártuk meg. Első voltam
2014. ápr. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
3 éves kor után nem maradhat az anya nevén a gyerek?
2014. ápr. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Dehogynem, maradhat, csak beirnak egy nevet az apa nevehez a szuletesi anyakonyvi kivonatba, de ettol marad a neveden.

Nem tudjatok hogy ha bemegyek akkor megmondhatom en a 'fantom nevet', vagy nem? Az en vezeteknevemmel lehet beirni valakit?

2014. ápr. 10. 12:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!