Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 hónapos, és csak...

Kislányom 7 hónapos, és csak 6.300 gramm,69 cm hosszú. Eszik, de mégsem hízik rendesen. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
3200 grammal született, 6 hónapos koráig kizárólag anyatejes volt. Utána kezdtem bevezetni a gyümülcsöt, főzelékeket. Reggel szopizik, aztán kap 100 ml tápszert Alnaturás gabonapéppel, aztán tízóraira gyümülcsöt, majdnem egy üveggel megeszik, bár tudom, ez csak üres kalória. Aztán megint szopizik, egy óra fele kap főzeléket egy nagyon pici kis hússal, majd szopi, alszik, 6 óra fele kel, akkor megint szopik, fél nyolc fele kapja a tejpépet, aztán szopira alszik el 9 után. Kizárólag anyatejesen sem hízott sokat havonta, de most alig 20 dkg-t hízott. Azt mondta a védőnő tegnap, hogy még egy hónapot ad, aztán meg kellene mutatni az orvosnak, mert lehet, hogy vérszegény. De szerintem akkor étvágytalan lenne, de nem az. Ha nem enne, nem hízna, az is zavarna, de azt elfogadnám, de így hogy eszik, és mégsem hízik, eléggé zavar. Napi kétszer kakil, jó nagy adagot, de nem hasmenéses, normál kaki. Talán túl hamar átmegy rajta a kaja és nem tudja megemészteni? Amúgy kiegyensúlyozott, forog össze-vissza, vidám, mosolyog, nem néz ki betegnek egyáltalán. Senki nem hiszi el, hogy 7 hónapos, olyan kis picike. Volt már valaki így a babájával? Segítsetek légyszi!

2014. ápr. 10. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
A gyerek fél éves korára szokta megduplázni a születési súlyát - szóval a gyerekkel nincs semmi baj.
2014. ápr. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok. 7,5 hónaposan 7,5 kg volt a lányom. 3110g a születési súllya. De amikor a védőnő megvizsgálta, azt mondta, hogy jól néz ki, nincsenek kint a bordái. Hurkás a combja is. Annyit mondott, hogy azért ennyi a súllya, mert könnyűek a csontjai. Mindig meghízta, amit kellett. Nem minden babának egyforma a testalkata. A fiam már 10 éves. Ő is vékony volt mindig. De még most is az. Nem tud hízni. Egyszerűen ilyen az alkatuk. De esznek rendesen, kiegyensúlyozottak és vidámak.
2014. ápr. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én ennyi idősen kezdtem el neki babakekszet adni. ( A Hipp kekszet már 6 hónapos kortól lehet.) Szerintem próbáld meg, a keksz meg pl. pogácsa sztem hizlal. Neten lehet keresni recepteket, ha nem bízol a boltiban, süss neki te vmi nasit.
2014. ápr. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Kislányom anno 6 hónapoan 6 kiló volt és 67 cm 3250-nel született (most, lassan 3 évesen 12 kg és 98 cm körül van). Mindig is kis súlyú volt, de teljesen egészséges! Ő ilyen! (Bár hozzáteszem ő nem is volt egy nagy étvágyú, és azóta sem!). Nekem akkor azt mondták, alkati dolog, én is 45 kg vagyok, mekkora gyereket szeretnék! Ezzel ellentétben a 4 hónapos kisfiam majdnem 7 kiló és már 74-s ruha kell neki! Szóval egyik ilyen, másik olyan! Apukám mondja mindig, hogy egy gyerek tudja, hogy mennyi kaja kell neki, mi rontjuk el az etetésel!

Bár ha ilyen sokat eszik, akkor lehet felszívódási probléma is akár, azt azért lehet jó lenne megvizsgálni. Nekem és a kislányomnak mindig azt mondják, hogy gyors az anyagcserénk és ezért nehezen hízunk, ehetünk bármennyit!

2014. ápr. 11. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!