Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hetes/hónapos babák...

Pár hetes/hónapos babák kismamija, hányszor öltözteted a babád?

Figyelt kérdés
Kiváncsi vagyok mennyi ruhával számoljak.:) Itt persze arra gondolok,h lehányja magát, pisis-kakis lesz a ruhája. :)
2014. ápr. 11. 21:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a legjobb esetet nézzük :), tehát nem bukja le, pisili össze, kakilja szét az öltözetet, akkor fürdetéstől fürdetésig, tehát 24 óráig ugyanabban van, és ezek alváshoz is megfelelő ruhák (egész éjjel, plusz nappal is 2x2 órát alszik általában).


Akkor öltöztetem át többször, ha megyünk valahova, ilyenkor mehet a kisfarmer, kis ing, a divatosabb szerkók, persze ebben aludni nem túl kényelmes, tehát hazaérve újra vissza a játszósruha.


5hós kisfiú :)

2014. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Mint írtad, ha bukik, vagy kifolyik a pisi/kaki, akkor öltöztetek. Na meg fürdés után este. Viszont a fürdés után ráadott ruciban kezdi a másik napot. Van olyan nap, hogy nem folyik ki semmi a pelusból, és csak nagyon minimális bukás (értsd: egy kb. 10 forintos nagyságú folt) kerül a ruhára. Na, azt akkor nem cserélem le, csak ha megyünk valahova/valakihez. De van olyan is, hogy 4-5-ször öltöztetem át. Változó.


Az első méretekből elég 5-6 body és 3-4 rugi. Mert úgyis gyorsan kinövi, és ha valami a ruhára kerül, akkor meg egyből mosod ki, tehát nem kell több ruhát szerintem beszerezni az elején.

2014. ápr. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És az elején amikor lecsórézta magát? Esetleg még nem sikerültek jól a pelenkázások? :) Sose pelenkáztam még, kezdő kismami leszek, aztán a kelengyelistán 5-6bodyt-rugit szoktam látni, ezt kizártnak tartom,h elég lenne.
2014. ápr. 11. 21:21
 4/12 anonim ***** válasza:

ez szerintem a mosási szokásoktól is függ...ha mondjuk 2 naponta szoktál mosni,akkor igen,akár elég is lehet 5-6 db..nekünk 50-esből kb. ennyi volt,én volt mikor kevésnek éreztem,de az az én lustaságom,mert ritkábban vasaltam,mint kellett volna:D de tiszta ruhája mindig volt..én mondjuk 2 naponta mosok(mosható pelust használok),így meg tudom tölteni ilyen gyakran a mosógépet a pici rucijaival.

Amúgy én nem vagyok egy agyonparázós,csak akkor öltöztetem át,ha a body is "sérül",ha csak picit lebüfizi a rugit,akkor nem..Ha jó napunk van,akkor nálunk is fürdéstől fürdésig egy szett...ha nem,akkor volt olyan 4-5 átöltözés is megvolt..

2014. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mi az a lecsórézta?
2014. ápr. 11. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Lehányta, lebüfizte...
2014. ápr. 11. 21:39
 7/12 anonim ***** válasza:

szintén kezdő kismama voltam/vagyok. 6 hetes a picúr. Hát, nem szépítek, már párszor nyaktól bokáig fosta magát :DD Kb. 2 naponta mosok rá, mert ilyenkor ugye lepedő, na meg mi 'esszük' a textilpelenkákat, mert én is azt használom itthon melltartóbetét helyett, mert azt kb. fél óráig bírja, mert még nem állt be a kereslet-kínálat, így konkrétan ömlik a cicimből a tej etetések idején :D


Nem kevés az az 5-6, na meg kb. 2 hét alatt kinő egy méretet. Na meg jön a jó idő, kevesebb ruha is elég rá a takaró alá.


második voltam

2014. ápr. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Body fürdéstől fürdetésig van a fiamon, elég ritkán szorul cserére, mióta libero pelenkát használunk, pamperssel sajnos voltak balesetek elég sokszor. Ha bukott is, legtöbbször nem a ruháján landolt, hanem rajtunk vagy a szőnyegen, így legtöbbször napi egy rugdalózó is elég volt. Mi 50-es ruhákat nem vettünk, mert nagy gyereket jósoltak, erre 49 cm-vel és 3090 grammal született, az 56-os ruhák nagyon lógtak rajta, nehéz volt tartani benne, beleakadt a lábfeje, keze, így vettünk kisebbeket, amiket több mint egy hónapig tudott hordani. Én hetente egyszer mostam neki, mert túl sok ruha nem gyűlt össze, fél adagért nem indítok mosógépet, és így egyszerűbb volt a vasalást is intézni. Kb. 7-8 bodyja, rugdalózója volt, egy szebb szettje (nadrág, kardigán), és egy meleg overállja. Aztán még kaptunk egy rakás ruhát, így lett bőven.
2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
nálunk nem volt bukós a baba, pisi/kaki kb. összesen 15-ször folyt ki másfél év alatt. Így napközben volt egy ruhában, este alváshoz meg másikba öltöztettük
2014. ápr. 11. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nalunk sem nagyon voltak balesetek, de azert 5-6 db 56 es 62 kell. Az enyem is 50cm-rel szuletett, kb 2db otvenes rugink volt, de ez eleg volt, mert gyorsan nott, meg kicsit lotyogott az 56-os, nem volt gond... most a 68-as meretbol majdnem keves ez a 6 db, mert ezerrel kanalazzuk a papikat es van, h egy etkezes utan meg itthon is vallalhatatlan a szerko... :)
2014. ápr. 12. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!