Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha lemérem a teli pelenkák...

Ha lemérem a teli pelenkák súlyát, tudok belőle következtetni, hogy mennyit evett a kisfiam?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 12. 07:06
1 2
 1/14 Jégtánc ***** válasza:
0%
Igen,csak vond le az üres pelus súlyát.
2014. ápr. 12. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
85%

nem. a szervezet használ abból az ételből. nem jön ki MINDENami bement! a nagyobb része beépül, felhasználja a szervezet!

miből élne a test,ha minden csak átmenne rajta? semmi értelme nem lenne a táplálkozásnak! mérd meg evés előtt a gyereket magát és mérd meg evés után. így tudod követni mennyit evett egy alkalommal.

2014. ápr. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Köszi. Igen tudom, hogy nem jön ki minden, mert hízik is. Igazából csak kíváncsi vagyok, mennyi anyatejet eszik még. 9 hónapos már kaja előtt és után lemérni lehetetlen, mert úgy rugdalózik a mérlegen, hogy nem tudom pontosan. Meg az esti szopiknál be is alszik. Ezért gondoltam, hogy lemérem a pelusokat, ha napi 1000 g kijön, és 500 g szilárd kaját eszik, akkor 500 grammot biztosan szopizik?!
2014. ápr. 12. 07:34
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
nem. semmiképpen sem.
2014. ápr. 12. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem, így semmiképp nem lehet ésszerű és igaz következtetést levonni.

Egy egyszerű példát mondok, amikor diétáztam sokat mértem a súlyom és ha többször egymás után ráálltam a mérlegre, akkor mindig ugyanazt az eredményt hozta, tehát pontos volt. Reggel éhgyomorra megmértem magam. Aztán ittam egy tejeskávét, 1,5 dl, mellé pár korty vizet. Viszont elmentem wc-re, pisi-kaki. Kíváncsiságból megmértem magam, és többet mutatott a mérleg, mint éhgyomorra, pedig elvileg 150-200 g ment be és sokkal több jött ki...

NE kérdezd, hogy lehet ez, de a test működése sokkal összetettebb, minthogy egy pisis pelenka súlyán mérhető legyen!!!!


Szóval ez egy az egyben hülyeség :)

2014. ápr. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
74%
Miért nem a gyereket méred le közvetlenül evés előtt és után?
2014. ápr. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a pelusok lemérésével nem tudsz k9vetkeztetést levonni, mert nem tudod, hogy az anyatej hány %-t használta fel a baba, és hány %-t ürített ki. Teljesen értelmetlen a pelusokat mérni.
2014. ápr. 12. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Jégtánc ***** válasza:
13%
A kórházban akkor miért kell így csinálni?
2014. ápr. 12. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a kórházban is a gyereket kellett lemérni evés előtt és után, nem pedig a pelenkát :)
2014. ápr. 12. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Jégtánc ***** válasza:
Nálunk a pelenkát is külön,meg a gyereket is:)) Több admisztrációs feladatot osztottak ki a nővérek mint egy iroda:))))
2014. ápr. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!