Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tesztek ha babátok 7...

Mit tesztek ha babátok 7 hónapos korban nem akar semmi mást megenni csak ami édes?

Figyelt kérdés

Gondolok most a gyümölcsökre, darált kekszel alma, banán, barack, megy.

Nem hajlandó megenni a csirke húst sárgarépával krumplival levesből kivéve és megturmixolva.

Undorodik tőle rázza a hideg mindentől ami nem édes.

Pedig kóstoltam elég ízletes íze lett.

A krumpli főzeléket sem akarja megenni egyszerűen tolja ki a nyelvét és nem nyissa ki a száját, pedig néha még 4 óra is eltelik 2 evés közt.

Ha az első falat édes utána olyan szépen nagyra ki tudja nyitni a száját nem győzöm kanalazni neki.

Tulajdonképpen mit kéne még adnom neki?

Elég egyhangúan étkezik.


2014. ápr. 12. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Valszeg megszokta az édese.t Keverd a krumplit zöldségeket azokkal amit szeret. Eleinte a gyümi legyen több aztán szép lassan változtasd az arányt.
2014. ápr. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk meg sajnos pont a fordítottja a helyzet, semmit se hajlandó megenni ami édes, semmilyen gyümit, eszik pár kanállal, undorral, fintorogva, akkor már tapsikolok. Bezzeg a zöldséges húsos főzik úgy csúsznak, hogy én is alig birom kanalazni. Lövésem sincs, mit kezdhetnék én is. Tudom, nem volt nagy segítség a válaszom, csak gondoltam, jó ha látod nem csak te küzdesz ilyen problémával :)
2014. ápr. 12. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kedves második!

Az még mindig sokkal jobb hogy nem hajlandó megenni az édest, mert később nem lesz probléma a lyukas fog, és amúgy is sokkal kevesebb a tápértéke a gyümölcsöknek, lehet hogy tele van vitaminokkal de nem olyan tápláló mint a húsi zöldségekkel.

Lehet hogy nem kéne adnom neki pár napig gyümölcsöt , de mi van ha majd utána újra kapja megint nem eszi majd meg a zöldségeket?

2014. ápr. 12. 17:51
 4/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy hülye ötlet, de mi lenne, ha gyümölccsel, édesburgonyával, sütőtökkel kevernéd a húst, vagy ezeket más zöldségekkel. Hátha úgy megenné. Felnőttként is sokan szeretik a narancsos kacsát, aszalt szilvás disznót, áfonyás szarvast és hasonlókat.
2014. ápr. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sütőtök? Próbáltad? Az édes.

Lehet husival, krumplival...

Én ezt próbálnám, aztán lassan egyre kevesebbet tennék bele, meg variálnám.

2014. ápr. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
A sütő tököt sem szereti bár azt már igen régen adtam neki kb a hozzá szoktatáskor az elején ,mert már nem lehet kapni a piacon ahol szoktam vásárolni.
2014. ápr. 12. 18:52
 7/9 anonim ***** válasza:
Csirkéhez és krumplihoz vagy rizshez turmixolhatsz édesebb almát vagy őszibarackot. Édesburgonyát is meg lehet próbálni, én azt nem ismerem, de hallottam, hogy sok gyereknél bevált. Mikor kezdted a hozzátáplálást? Sok gyerek az elején kevésféle új ízt fogad el, de ez aztán megváltozik. Ha most csak az édeset szereti, nem jelenti, hogy ez később is így lesz. Csak az igényeit próbáld természetes édes dolgokkal kielégíteni, és ne kezd el cukrozni az ételeit.
2014. ápr. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
a fiam csinálta ugyanezt. röhögni fogsz, én mindenbe tettem neki almát. abba is, amibe nem illik :d és úgy megette. aztán mikor nagyobb lett, egyre inkább megevett mindent.
2014. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Nálunk is ugyen ez van,én teszek mindenbe gyümölcsöt vagy valami édeset neki + a főzelékeket sinlac-al keverem.Tegyél neki a krumplifőzelékbe is valami gyümit.Én még a senóthoz is teszek valami édeset mert csak úgy hajlandó megenni,pedig 5 hónaposan mindent megevett most 9 hónaposan meg válogat.Dehát ez van Ők is változnak meg az ízlésük is.
2014. ápr. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!