Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Egyedulallo edes anya vagyok...

Diva2013 kérdése:

Egyedulallo edes anya vagyok hol tudom elintezni es milyen papirok szuksegesek hogy bolcsodebe jart kislanyomnak az ebed befizetese kedvezmenyes legyen vagy akar ingyenes?

Figyelt kérdés

2014. febr. 19. 12:09
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egyedülálló vagy, nem indokolja semmi, hogy kevesebbet fizess.

A kedvezményes árú térítési díj alapja a családban egy főre jutó NETTÓ jövedelem (ideértve a munkabért, családi pótlékot, gyermektartást, egyéb támogatásokat, nyugdíjakat, segélyeket- vagy amit havonta kapsz kézhez- ezt neked kell tudni és neked kell igazolni is).


Szóval teljesen normális az, hogy attól, hogy egyedülálló valaki, még nem jár olcsóbban semmi, csak ha az egyedülállóság MELLETT alacsony is a jövedelme.


Megnézni egyébként a kedvezményes kategóriákat a településed önkormányzatának helyi rendeletében tudod (ő a bölcsi fenntartója)- ott szabályozzák az étkezés árát és a küülönböző igénybevehető kedvezményeket, valamint a bölcsődei térítési díjat is (ha nálatok van, de lehet, hogy a te önkrományzatod nem vezette be- neked kell utánanézni).

A térítési díj a legtöbb helyen egyébként is az egy főre jutó jövedelem szerint sávosan van meghatározva.


Egyedülállóként csak és kizárólag az egyedülálló szülőként igénybevehető +1.200 Ft/gyermek/hó összegű családi pótlékban kaphatsz többet, mint más gyermekek szülei, ezt pedig a MÁK ügyfélszolgálaton vagy a honlapjukról letölthető formanyomtatvány kitöltésével és aláírásával tudod kérni (igazolás nem kell).


Én is egyedülálló édesanya vagyok egy kisfiúval, mégis maximálisan egyetértek ezzel a rendszerrel.Nem is esek bele semmilyen kedvezményes kategóriába és ez így van jól.


Minden jót.

2014. febr. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm válaszodat de szerintem ennek érdemes utana nézned :) [link]
2014. febr. 19. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:

Köszönöm, ismerem. A kérdésed nem lakásépítésre, tartásdíjra vagy segélyekre vonatkozott, a havi +1200 Ft családi pótlékot pedig írtam.

Továbbra is fenntartom, hogy a támogatások alapja nem a családi állapot szerint kell, hogy járjon, hanem szociális/jövedelmi alapon.

Nagyon nem tartozunk szerencsére ide, magánbölcsibe/oviba pedig senkit nem érdekel a családi állapotom.

Építkezni nem tervezek a jövőben, hitelem nincs, lakást a közeljövőben már a fiamnak veszek, a fiam pedig nem árva, a gyermektartásdíj jelképes.

Azért sok sikert és türelmet kívánok, ha ezeket mind igénybe szeretnéd venni ;)

2014. febr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom,hogy aki kap rendszeres gyermekvédelmit(őnk-nál lehet igényelni)azok kapnak téritésmentességet a bőlcsiben/oviban.
2014. ápr. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4-es vagyok.A papirok amik kellenek:Jővedelem igazolás és egy kérelem amit az őnk-ban adnak.Az egy főre eső jővedelem nem haladhatja meg a 39900ft-ot.Ha ez alatt van akkor megadják 1évre,aztán újra le kell adni a papirokat.
2014. ápr. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!