Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek gurult a babájuk és...

Akiknek gurult a babájuk és nem kúszott, megosztanátok a tapasztalatitokat?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos. Csak gurul. Nem is mutatja annak a jelét, hogy ő mászni szeretne. 8 hónapos kora óta járunk Dévény tornára, mert nem akart forogni. A gurulást nagyon profin végzi, kigurul a szobából, meg eljut oda ahova akar. Az is bánt, hogy próbáltam, hogy a lábára állítom, de abban a pillanatban felkapja a lábát. Nem rugózik, mint amit szoktak csinálni.

A tornász is azt mondta, hogy nem látná, hogy mászni akarna.

Ha ül, mert ülni tud, nem dől el, akkor mintha emelgetné a popóját, meg mintha hintázni.

Ülve is, meg hason is el fordul teljesen.


Születésénél nem volt semmi probléma. 9/10 Apgart kapott.


Mondjuk elég nagy, 80 centi és 9300 gramm.


Teljesen elvagyok keseredve.


2014. ápr. 14. 14:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ne légy elkeseredve. :)


Az én lányommal 9 hónaposan (tavaly febr. 5-én volt pont 9 hónapos) ugyanez volt a helyzet, annyi volt a különbség, hogy ő 7 hónaposan magától átfordult, onnantól gurulva közlekedett. Állni állítva sem állt meg, azonnal felkapta a lábát.


Február 17.-én ugyanazon a napon felült (hasonfekvésből, akkor még nem tudott négykézlábon állni, felállt, és másnap elkezdett mászni. Egy hét múlva kapaszkodva körbement a lakáson.


Mi nem vittük sehová, mert a férjem neurológus, és mindent rendben látott nála, de ha még egy hónapig ez lett volna, biztosan megőrültem volna. Aggódtam én is - mint kiderült, feleslegesen.


Kúszni soha nem kúszott.


A méretei hasonlóak voltak, annyi különbséggel, hogy 10500 gramm volt és 83 cm.



Már 2 éves nagy lány (és méretileg már nem olyan óriási, legalábbis most 24 hónaposan "csak" 12.5 kg, tehát több, mint egy év alatt 2 kg-ot hízott. SZépen jár, ügyesen szalad, motorozik, önállóan lépcsőzik, ugrabugrál. Kutya baja.



Minden jót kívánok Neked, és hidd el, hamar vége lesz ennek a mozgásfejlődéses agyrémnek. Kitartás!!!

2014. ápr. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Aranyos vagy :)


Köszönöm a biztatást.

2014. ápr. 14. 14:25
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia. igaz az én lányom még csak 6 hónapos de remélem nem baj ha írok :)

Nekem is még gurulva közlekedik. Na de nem ezt akartam írni.

Anyukám mesélte pont tegnap, hogy én soha nem másztam. Mindenhova gurulva közlekedtem és nem lett semmi bajom :)

Még nem kell sztem aggódnod lehet hogy holnap már próbálkozik a mászással.

2014. ápr. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi.
2014. ápr. 14. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!