Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Árt a babámnak ha ácsorog?

Árt a babámnak ha ácsorog?

Figyelt kérdés

8 hónapos, már mászik és ül egy hónapja. Mostanában viszont már mindenhol próbál felállni, kanapé szélén, kiságyban, az ujjunkat is megfogja és már áll is fel. Viszont mikor így ácsorog, olyankor kicsit imbolyog a lába. Gondolom még nem elég erős, vagy ilyesmi. Ez esetben nem árt neki ha sokat szeretne ácsorogni? Hiszen még picike, csak 8 hónapos. Hagyhatom neki?


Köszönöm.


2014. ápr. 15. 09:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok gonosznak tűnni, de szerinted a gyenge lábacskái hogyan fognak megerősödni, ha nem hagyod neki, hogy álldogálljon? Gondolkozz egy picit! Egyensúlya sem az igazi még, azért is imbolyog. Nem kell a széltől is óvni azt a kölköt :D

Hidd el ha elfárad majd leül. Te nem így vagy vele?


A madármama pl napokig nem ad enni a repülésre érett fiókáknak, hogy lefogyjanak és tudjanak repülni, sőt van, amelyik ki is löki a fészekből, hogy "na kisfiam, lehet próbálkozni" :)

2014. ápr. 15. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Persze, hogy hagyhatod. Valóban semmit nem szabad erőltetni, de azért túlzásokba sem kell esni. Magától áll fel, nem? Akkor nyilván fel tud állni, különben nem csinálná és persze, hogy imbolyog, hisz most kezdi, nem állhat egyből stabilan.


Egyébként a felálláshoz szerintem egyáltalán nem picike, ha elindulna 8 hónaposan magától (nem bútorok mentén), akkor ahhoz valóban kicsi lenne... de álldogáláshoz egyáltalán nem.

2014. ápr. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Kettes vagyok... egyesnek teljesen igaza van, bár a "Hidd el ha elfárad majd leül." azért eleinte nem igazán működik. (Legalábbis nálunk inkább eldőlt, mint leült :D) szóval ha látod, hogy már nem bírja és próbál leülni, akkor éppenséggel segíthetsz neki, de amilyen kis céltudatosak ilyenkor, úgyis feláll megint.
2014. ápr. 15. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem akarom én még a széltől is óvni, csakhát olyan gyorsan fejlődik. Mégcsak nemrég született, mostmár meg már mászik ezerrel már egy hónapja, meg ül, meg gagyog állandóan, mostmeg ez a felállás, alig bírom követni a tempóját. Olyan gyorsan repül az idő!...
2014. ápr. 15. 10:13
 5/7 anonim ***** válasza:

szia

én is ezt a kérdést akartam feltenni.nálunk jelez,ha már megunta-és elfáradt.most nagyon élvezi,hogy feláll,bár még ülni nem tud.én is remélem,h nem árt neki,de nyilván gátolni nem lehet-nem is kell.inkább lehetőséget kell teremteni a biztonságos mozgásfejlődéshez.a baba-járássegitő-na,az egy baromság,de szerintem sem árthat ez neki

2014. ápr. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amit az "ősemberbaba" tudott csinálni amikor letették a barlang elé játszani az igencsak valószínűtlen, hogy káros, különben nem lenne emberiség. Bébikompot és járássegítőt nem használt, de hogy az összes fatörzs/szikladarab mellett megpróbált felállni az tuti.
2014. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
... persze nyers mamuthúst azért ne adjatok neki... :)
2014. ápr. 15. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!