Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesem rámutat a hasamra és...

1 évesem rámutat a hasamra és mondja hogy baba. Tényleg érti, hogy lesz tesója?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok, eddig kb 3 szor mutattam neki hogy a hasamra hogy ott a baba. Nem érdekelte különösebben amivel nincs is baj, de tegnap este alvás előtt határozottan rámutatott a hasamra és hangosan közölte hogy baba.

Értheti hogy lesz tesója? Vagy csak megmaradt benne hogy én mutattam neki ezt?

Nem tömöm a kistesós dumával mert úgy gondolom hogy még úgy sem érti, majd később ha már látszik a hasam is rendesen, akkor talán jobban megérti majd.


2014. ápr. 16. 10:20
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azt mondják ők megérzik. Érteni nem igen érti hisz kicsi még.
2014. ápr. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%
Inkább érzi, mint érti!
2014. ápr. 16. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
9%
12 hónapos? vagy egy éves és hány hónapos? az én 12 hónaposom,ha mutatom,h. ott a baba,csak belenyúl a köldökömbe :D sztem gőze nincs mit magyarázok...
2014. ápr. 16. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

12 és fél hónapos. :)

Amúgy nekem is nyúlkál a köldökömbe, de ezt régóta csinálja.

Köszönöm a válaszokat. Érdekesek ezek a pici emberkék.

2014. ápr. 16. 10:26
 5/20 anonim ***** válasza:
Mivel óriási nagy a fantáziájuk, biztos, hogy töri a kis fejét, hogy vajon anya miért mondhatta, hogy ott van baba: ott lakik egy baba bent, vagy akár a köldökön át bement valahogy, szerintem érdemes elmondani a tesót, mert úgyis foglalkoztatja és nagyon okosak ám már ebben a korban is.
2014. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Két barátnőmmel voltunk együtt a parkban az egyiknek volt egy 1,5 év körüli kislánya,egyszer csak odament a másik barátnőmhöz megsimogatta a hasát és mondta neki,hogy aranyos kisfia lesz.Mindannyian meglepődtünk pláne a barátnőm aki azt sem tudta,terhes mert mindig is rendszertelen volt a menstruációja,hazament csinált tesztet pozitív lett,elment dokihoz kiderült,hogy 12 hetes terhes,és tényleg semmi jele nem volt neki,aztán a 18.Uhn kiderült,hogy kisfiú.
2014. ápr. 16. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%
Zsófika, egy evben 12 honap van.....
2014. ápr. 16. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ez nagyon aranyos és egyben egy picit hátborzongató is... :)
2014. ápr. 16. 11:21
 9/20 anonim ***** válasza:
53%

na ne mondd! de képzeld, egy gyerek 12 hónapi egy éves! ha tőlem megkérdezik decemberben,hogy milyen idős a gyere,azt fogom mondani,hogy 1 éves. pedig már egy évs és 8 hónapos lesz. ha tőlem megkérdezik hány éves vagyok,én sem azt mondom,h. 25 éves és 9 hónapos vagyok. viszont ilyen pici korban néhány hónap is rengeteget számít! abszolút nem mindegy,hogy egy baba 1 éves vagy egy éves és 4 hónapos. hatalmas az értelembeli különbség!



ON: kérdező! nemaggódsz,h. halvány lila göze sem lesza gyereknek a tesóról,mikor megérkezik? hogy hogyan fogja kezelni? ma pl. arra gondoltam,h. mi lesz,hanem tűri a nagy,amíg szopik szopik a kicsi? vagy mi lesz,ha velee is olyan durva lesz,mint velünk (pl. veszettül csíp,mar,hiába magyarázok neki,h. ez fáj, a szomszéd 6 hónapos babának pl az ölébe mászott,h. onnan érje el a játékokat a polcon...)

2014. ápr. 16. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Én is félek, hogy hogy fogja kezelni a tesót, de mindig azzal bíztatom magam hogy addig még van kb 6 hónap, a kisfiam sokat fejlődik addig, sokkal érettebb lesz addigra és remélem megérti majd hogy hogy szabad bánni a tesójával.

Nekem több ismerősöm is mesélt a kis korkülönbséggel született gyerekeiről és mind azt mondta hogy a nagy szépen ott állt mellette amíg a kicsit rendezte. Biztos nehéz lesz de megoldjuk.

2014. ápr. 16. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!