Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek érdemes venni még...

Szerintetek érdemes venni még egy formabedobós játékot, ha van már egy, de az nagyon nehéz szintű?

Figyelt kérdés
Kisfiam 14 hónapos, és nagyon szereti ezt a játékát, de igazán még nem neki való: túl sokoldalú (konkrétan egy rombikuboktaéder, ha érdekel ez valakit :D), 2x9 forma, különböző színek stb. Amúgy pofás játék, de egyedül nem tud vele játszani, pedig próbálkozik. Szóval arra gondoltam, veszek neki egy könnyebbet, hogy azzal hátha jobban elboldogul. Vagy felesleges, majd belenő ebbe is?
2014. ápr. 16. 22:22
 1/4 anonim ***** válasza:
szerintem felesleges. nekünk is van egy 8formás még ő is csak segítségél tudja be tenni a formákat de így is élvezi főleg hogy zenél is. 1éves lesz szombaton.
2014. ápr. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Mi örököltünk egyet. A kocka lapjaira szedhető és rengeteg forma van benne amik ráadásul szerintem kicsik is így bár látszott, hogy tetszik neki nem tudott vele rendesen mit kezdeni. Vettünk neki egy sütievő bödönt és imádja. Nagyon szépen beteszi a helyére a formákat ( persze a megfelelő lyukat meg kell mutatni de egyedül igazítja bele ). Én úgy gondoltam, hogy ez tényleg hasznos készségfejlesztő és például puzzle-t sem 100 darabosat veszek először a gyereknek de te tudod, hogy mennyire érdekli és érdemes-e.
2014. ápr. 17. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk 1,5 éves,de nem érkeli a formabedobó.6 db-s és olyan buszba kell dobni, amivel apa jár.Lényeg aztán olvastam szakirodalmat ezzel kapcsolatban, még nem képesek a szín és a forma pontos ismeretére, ez későbbi korszakban lesz.Most lehet majd a színtanítást egyesével elkezdeni, de ez is csak az alapszínekre vonatkozik,és több hónapba is telhet.
2014. ápr. 17. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Még nincs ekkora babám, úgyhogy csak belekotyogok, de valóban én is úgy tudom, hogy a formafelismerés (ez azért egy elég komoly absztrakciós készség) még nincs ilyenkor kifejlődve, felesleges is erőltetni.

Az amit 2. írt, hogy a lyukat megmutatja és utána a baba bedobja, az teljesen jó, ők ezt élvezik, hogy a tárgy befér egy lyukon és az milyen érdekes... de hogy felismerje melyik tárgy hova való és egyedül dobálgassa, azt egy egyszerűbb formabedobónál se várjad még tőle!

2014. ápr. 17. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!