Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért idegesít más kismamák...

Miért idegesít más kismamák tapasztalatlansága?

Figyelt kérdés
Én már rég nem vagyok kismama, de az ismerőseim közt több is volt/van. Van egy nagyon kedves ismerősöm, akivel még középiskolában legjobb barátnők voltunk. Azóta is tartjuk a kapcsolatot a mai napig. Most már a 6. hónapban van, de sokszor kiakaszt amit mond. 11 hetes volt amikor elmondta hogy terhes. Kérdezgettem ugye hogy mikor megy vizsgálatokra, minden rendben volt-e, stb. Akkor azt mondta hogy ő még csak egy orvosnál volt, aki nem mondott neki semmit, csak megállapította hogy terhes. Mondtam hogy menjen el a védőnőhöz, legyen kiskönyve mert nemsokára genetikai UH lesz. Közölte hogy ő nem mer elmenni mert az orvostól nem kapott papírt és nem adnak így kiskönyvet, stb. Hát volt vagy 20 hetes mire meglett a kiskönyv. Annyiszor felajánlottam a segítségem, hogyha kell bármiben segítek, elkísérem, csak szóljon. Úgy látszik nem kell a segítségem, viszont állandóan rám ír hogy panaszkodjon. De a tanácsaimat nem fogadja meg. És ez idegesít. Pontosabban nem ez. Szégyenlem leírni de a tudatlansága ami idegesít. Nekem is volt első babám, én is rengeteget bénáztam, de mertem tanácsot kérni, rengeteget olvastam. És még mindig van mit tanulnom, szóval ne értsétek félre, kérlek, nem okoskodni akarok, és nem gondolom hogy mindent jobban tudok, de ez a talpra esetlenség idegesít. És nagyon szeretnék nem fogalalkozni vele, de nem megy...
2014. ápr. 18. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem nem a tapasztalatlanság borít ki, hanem amikor valakinek minimális józan paraszti esze sincs. Mikor képtelenek a logikus gondolkodára is. Olyan dolgokkal sincsenek tisztában, amiket már egy átlagos óvodás is tud. Pl. egy ismerős anyuka nem tudta mit jelent a büfiztetés, ezért ő sosem csinálta. Nem tudom ennyire, hogy lehet ostoba egy 30 körüli, középosztálybeli nő.
2014. ápr. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ilyesmire gondoltam, igen. :( Engem ez felidegesít.
2014. ápr. 18. 15:51
 3/8 anonim ***** válasza:

A korlátolt, buta kismamáktól falramászok. Annyira, hogy egy barátság is megszakadt emiatt.

Nem volt tisztában a terhesség folyamatával, a szüléssel, nem tudta, hogy mi a hozzátáplálás (úgy gondolta, h amíg van anyatej, nem kell mást adni a gyereknek. Azt meg nem értette, hogy a 6 hónapos gyerek miért ehes óránként. Majd eperrel etette meg, amitől kiütéses lett és nagy melegben Magnum jégkrémet adott neki.

Az már csak hab a tortán, hogy mindenkit lenéz, akinek nincs még gyereke.

2014. ápr. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Úhhh engem az egyik ismerősöm akaszt ki.

Nekem van egy gyerekem már, ő most terhes. De mindent jobban tud és én vagyok a h-lye, nagyképűen beszél, stb.


Tök normálisan beszélek vele, de az ő szövegéből süt a nagyképűség és a másik és mindenki h-lyének nézése. :S Nem is tudom,de sokszor gondolkodok azon h nem beszélek vele többet.

2014. ápr. 18. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom miért idegesít. A gyereket sajnálod vagy csak a jelenség idegesít? Ha a gyerek foglalkoztat, akkor érzékeny lehetsz a problémára és az jó, próbálj segíteni. Ha a jelenség idegesít, akkor inkább magadban lehet valami gond.
2014. ápr. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez nem tapasztalatlanság,egyszerűen buta,és önállótlan.Én sem bírom az ilyen embereket pedig tele van velük minden pl utakon az autóban is,senki sem tökéletes de ha már a legegyszerűbb dolgokat képtelen valaki megcsinálni ott már baj van,nem képes feltalálni magát...
2014. ápr. 18. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hú, köszönöm a válaszokat! Legfőképp azt, hogy nem oltottatok le. Jó látni hogy nem én vagyok az egyetlen. Félve írtam ki a kérdést, féltem hogy sokan félre értik.


Egyébként itt most konkrétan a helyzet az, ami idegesít. De van a rokonságban olyan anyuka, aki tényleg hülye dolgokat művelt a gyerekkel. Na ott iszonyú buta az anyuka, és ott a gyereket sajnáltam. Vele megszakítottam a kapcsolatot, mert idegesített hogy "tönkre teszi" a lányát. Persze nem drasztikusan, de egy normális, felelelősségteljes anyuka sem tenne olyat a lányával, amit ő csinál...

2014. ápr. 18. 21:53
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenhol azt mondják a 20 éves még éretlen gyerek stb. Aztán a legtöbbször 30 feletti anyukák képtelenek gondolkodni,önállóan cselekedni,Ez is amit írsz,hogy magától nem sikerül eljutni védőnőhöz,mert nem mondta az orvos,ne haragudj,hogy ezt mondom de elég birka,akinek meg kell mondani mikor mit csináljon.
2014. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!