Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell tisztábatenni egy újszülöttet?

Figyelt kérdés
2014. ápr. 19. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Én minden etetés előtt tisztába tettem a fiam, a kórházban a csecsemősök így tanácsolták.
2014. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amikor szükséges.

Tehát ha bekakil, akkor ugye értelemszerűen egyből. Illetve ha a pelust megnézed, hogy mennyire van tele pisivel, mert azt is látod, akkor pedig tisztába teszed a pisi miatt is.

2014. ápr. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem mert nem szeretném pocsékolni a pelenkát.
2014. ápr. 19. 13:47
 4/10 anonim ***** válasza:
Mikor mèg olyan pici,akkor minden etetès utàn tettem tisztàba.Az enyèm az anyataj evèse közben àltalàban be is kakilt.De ez mèg nàluk normàlis.Evèsek közben ûgy is alszanak,igy jobb etetèselhez igazitani azt is,ne kelljen felèbreszteni emiatt.Aztàn ha nagyobb lesz picit,akkor màr nem kell olyan sürün.
2014. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
Hát inkább az újszülöttet pocsékolnád a pelenka helyett ? Valóban akkor kell, amikor tele a csomag. Általában meg inkább szoptatás után van rá szükség, mivel a szopás (evés) váltja ki a fokozott bélmozgást, éppúgy mint a felnőtt emberek jelentős részénél is.
2014. ápr. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már nem azért de nem szarik be egy nap hússzor az a gyerek. Ilyet ne is mondjatok.
2014. ápr. 19. 14:04
 7/10 anonim ***** válasza:

Jézus.. Az utolsó hozzászólásod kérdező...

Kezdetben napi 5-6 széklet van a babáknál, sőtt nálunk a kórházban minden este megkérdezték hányszor volt kaka legalább 4-5 volt!!

Egyébként nyílván látod majd hogy pisis-e, ha kaka van meg egyértelmű..

2014. ápr. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát,ha 20-szor nem is,de 6-7-szer simán...De ez is gyerek függő...nekem az első kb. egy hetes korától napi egy széklet volt,a másodiknál 2-2,5 hónapos koráig minden pelusban volt egy kevés..
2014. ápr. 19. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk kb 7-8 pelenka fogyott eleinte kb 4-5-6szor kakilt,azt azonnal cseréltem,pisinél akkor amikor éreztem hogy már van benne,de azt hogy dugig legyen már nem vártam meg sosem.
2014. ápr. 19. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Minden etetés után. Napi 6-7 alkalom. + még amikor szükséges. Nálunk napi 10-12 is elfogyott egy nap alatt. Én nem spóroltam a peluson. Érzékeny a bőrük. ha ezen akarsz spórolni, akkor ne vállalj babát. Egy gyereken nem szabad spórolni, semmiben.
2014. ápr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!