Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves körüli gyermeketeknél...

1,5 éves körüli gyermeketeknél hogyan fejlesztitek a motorikus mozgást?

Figyelt kérdés
Milyen játékokkal?
2014. ápr. 20. 11:59
 1/6 Andi80018 ***** válasza:
Az mit jelent? Lehet, hogy hülye vagyok, de nem tudom. Viszont tuti, hogy én sehogy sem, másfél évesen a játszótéren laktunk, az tuti, rohangált, csúszdázott,hintázott, homokozott egész nap, kivéve amikor aludt. :-)
2014. ápr. 20. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még csak 13 hónapos a babám, tudatosan nem fejlesztem, de rengeteget formabedobózunk, építőkockázunk, lapozgatja a leporellóit. Félelmetes, hogy milyen gyorsan fejlődik! Megpróbálja a kockákat egymásra tenni, a Montessori-piramist próbálja építgetni. Ja, és a kocsinak a kerekeit pörgeti. Ezek mind a finommototrikát fejlesztik. Le van maradva a babád, úgy érzed, ezért szeretnéd fejleszteni? Nem sértésnek szánom a kérdést, érdeklődöm.
2014. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ilyesmiket nézek neki: [link]
2014. ápr. 20. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Babeli Zurzavar ***** válasza:
Karacsonykor volt masfel eves, akkor kapta az elso gyurma keszletet, a zsirkretakat, az aszfalt kretait, ezek szinte napi hasznalatban vannak, most lesz 2 eves es nagyon ugyes a keze! akkor vettem Neki fuzheto orias gyongyoket, egymasba pakolhato poharakat, akkor kezdett festeni, de szigoruan kezzel vagy labbal nyomdazott, azota egesz ugyesen fest az ujjaival es vastag ecsettel, most hirtelen ez jutott eszembe ami a finommotorikaval osszefugghet!
2014. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
hagyom enni, játszani egyedül is. ahogy a morzsákat felcsipegeti, a Duplot rakosgatja össze, akár a szöszmöszöket szedegeti a földről, az mind fejleszti.
2014. ápr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nincs lemaradva a gyerkőcöm. Igaz a beszéd nem nagyon megy neki. De emiatt nem aggódom még. Azért tettem fel a kérdést, mert ilyen formában senki sem adott nekünk tanácsot. De amiket írtatok azt mindent csinálunk együtt. Villával szépen eszik, viszont a kanalazást nem nagyon akarja csinálni. Viszont a formabedobókat mindet ügyesen telirakja, rajzolunk(igaz inkább firka), futkározni rengeteget szokott, meg van itthon csúzdája, azt is gyakran használja. Plusz hinta, meg főzhető gyurmát szoktam neki csinálni. Morzsamániás... :-)


Köszönöm a válaszokat.

2014. ápr. 22. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!