Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miket játszotok 14 hónapos...

Miket játszotok 14 hónapos körüli babátokkal? Mit tud már? Mivel fejlesztitek a tudását?

Figyelt kérdés
2013. aug. 30. 10:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
64%

Formabedobó ment ennyi idősen, rengeteget játszottunk ezzel.

25-30 szavas szókincse volt, de szinte mindent megértett. 14 hónaposan indult el.

2013. aug. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
25-30 szót mondott???
2013. aug. 30. 10:52
 3/14 anonim ***** válasza:
Igen, ő ebben volt jó :) viszont csak ekkor indult el.
2013. aug. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

cica, maci, ámpa - lámpa, anya - aja, apa, papa, mama, hinta, palinta - painta, bicikli - bicih, tehén - búúú, atta - asztal, szék, cici, ájé - kávé, pápá, vijá - virág, áji - dávid, tigj - tigris, ékh - ég (a lámpa), tente, taksz - taxi (a babakocsi), vissz - víz, tiktak, baba

Ezek jutottak most eszembe nagy hirtelen. Megérteni viszont nagyon sok mindent ért. Pl ma levette a zokniját mind a kettőt. Kértem hogy adja ide a zoknit, oda is hozta az egyiket, utána megkértem hogy hozza ide a másikat (nem mondtam hogy zoknit) és hozta is a másik zoknit. Pelust viszont nem visz kukába :) Aranyos lehet a kislányod :)

Ő is szokta ölelgetni a játékait, és ad puszit is de csak akkor ha olyan a hangulata, ráadásul cuppanósat :)

Viszont a járás az még várat magára :) Pár lépés és utána elveszti az egyensúlyt.


Első voltam - ez egy régebbi válaszom volt hasonló 14 hós kérdésre.

2013. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát az én fiam már fut!egyedül megy 8 hós kora óta!azt mondja hogy vaú,meg a lámpára mondja hogy ap!szinte mindent megért amit mondunk neki!formabedobóval és piramissal szoktunk jót játszani!meg van egy ilyen karikás játéka ami olyan hogy egy műanyag rúdra karikákat kell rátenni,azzzal egyedül játszik.rúgja a labdát,tapsol megszeret a maga módján!pápázik!néha ha kérdezem hogy van-e kakija akkor bólogat hogy igen.és tényleg van neki mert előtte leellenőrzöm.mutatja hogy hol van a pelusa,a szája,meg megmutatja hogy hol van a mi szemünk.egyenlőre ennyi jutott eszembe!és mit szoktatok játszani vele?
2013. aug. 30. 11:17
 6/14 A kérdező kommentje:
ja néha mondja hogy papa meg apa!
2013. aug. 30. 11:18
 7/14 anonim ***** válasza:

Nekem ikerlányaim vannak, tegnap 15 hósak voltak.

Homokozunk sokat, már megtanulták, hogy ne egyék meg a homokot, és hogy lehet lapátolni is a vödörbe.

Motorozunk, labdázunk, játszóterezünk kint, amennyit csak lehet.

Bent a Montessori egeret rakosgatják, formás kirakókkal játszanak, nagy kedvenc a sok tologatós játék (autók is), dömper.

Amikor már szedik szét a házat, akkor az asztalt leterítem plédekkel és bunkert csinálok nekik.

Ha ezt is megunják, akkor mágnestáblára rajzolunk mágnesceruzával.

Szoktunk fogócskázni is, és mikor már türelmetlenek, akkor a végén mindig csikizés és babusgatás a vége.

Olyat is szoktunk játszani, hogy együtt takarítunk, teregetünk, és együtt elpakoljuk a játékokat.

Végső megoldásként mesét is nézünk, ez kb. 20 percig megoldás (naponta max. 2x).

2013. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Igen, ezért írtam hogy ő ebben jó, minden gyerkőc másban jobb, nem egyformán fejlődnek, és ez így van rendben. Nagyon ügyes a kisfiad, neki ezek szerint a mozgásfejlődése átlagon felüli :)

Igen, nekünk is van ilyen karika piramisa, játszott vele már akkor is, de csak mostanában tanulta meg (23 hónapos) hogy sorba is kell rakni a karikákat, nem csak úgy össze-vissza. Ekkor 14 hósan kezdett el motorozgatni is, először hátrafelé tudott vele tolatni :). Az a baj hogy már nem emlékszem hogy még miket játszottunk akkor sajnos. A testrészeit ő is el tudta mutogatni.

első voltam

2013. aug. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
63%

Látom, le lettem pontozva... pedig nem egy olyan extra kirívó eset ennyi idősen, az ekkora szókincs. "Kedves" lepontozó, csak megnyugtatásképpen írom le, hogy attól még hogy a Te gyereked nem mond szavakat 14 hónaposan, simán lehet hogy egyetemet fog végezni, ez enm ezen múlik.


Első voltam

2013. aug. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nem én pontoztalak le!!!szerintem ügyes a babád és büszke lehetsz rá!!
2013. aug. 30. 12:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!