Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire lehet barátságokat...

Mennyire lehet barátságokat kötni bőven 30 felett 2gyerekkel?

Figyelt kérdés
tudom,hogy ezek már nem olyanok,mint az iskolás koriak-de nagyon hiányoznak mellőlem.nem tudom miért koptak le.soha senkit nem bántottam meg-bármire szükség volt-szaladtam,még a gyerek mellett is.családi házban lakunk,itt nem olyan a lakóközösség-a "legjobb barátnőm " fel sem veszi a telefont-vagy,"majd visszahiv" kollegák is családosok-mindenki maga dolga után jár.pedig a régieknek is vannak gyerekeik.
2014. ápr. 21. 10:23
 1/7 anonim ***** válasza:
keress egy hobby-t magadnak. Nekem sikerült ezzel a módszerrel 3-4 barátot szerezni és 60-80 ismerőst.
2014. ápr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szerintem simán lehet. Én munkahelyen nagyon értékes barátságokat kötöttem, úgy, hogy már azóta nem is dolgoztunk együtt, sőt eljöttem szülni, mégis tartom mindegyikkel a kapcsolatot. Szerintem az igazi barátságok nem morzsolódnak le így. Ami nem volt igazi, az nálunk is megszűnt, vagy más lett, de azért én azt mondom nem is kár.

A másik a szintén gyerekes anyukák, nem tudom milyen lehetőségeid vannak ilyenekkel találkozni, beszélgetni. Szintén nagyon jó baráti viszony alakult így ki, azt követően, hogy náluk is megszületett a gyerek, igaz, egy lakóközösségben vagyunk, de előtte nem volt semmi. Azóta viszont rengeteget járunk össze, egymás lakására vigyázunk, ha a másik elutazik, stb...

2014. ápr. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem csak 1 gyerek van. De tavaly júniusban véletlenül kezdtünk el beszélgetni egy régi iskolatársammal, suliban nem voltunk jóban, de rosszban sem.

Azóta a legjobb barátom lett, bármiben számíthatunk egymásra, bármikor.

2014. ápr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem meg pont az iskoláskoriak nem maradtak meg. Nem igaz az, hogy barátságokat csak fiatalon lehet kötni. Épp amikor az embernek családja lesz, akkor jobban elmaradhatnak azok, akik nem ugyanolyan élethelyzetben vannak. Pl. ha neked gyerekeid vannak és programoknál számít, hogy alkalmazkodj az alvásidőhöz, az ő tempójukhoz, akkor ezt egy gyermektelen barátnő nem annyira jól tolerálja. Vagy ha összejártok, neked nem lesz időd kávézókban ücsörögni, ő meg kikerekedett szemmel rémülten nézi, ahogy a gyereked másodjára ejti le a villáját és összemaszatolta magát a paradicsomszósszal.


Ha azonos korúak a gyerekek, akkor se biztos, hogy összejártok, van amikor a két gyerek vinnyogva tépi egymást vagy állandóan áll a bál körülöttük. Esetleg kiütközik, hogy mások a nevelési elveitek.


Ha már megvannak a gyerekek, akkor néha egyszerűbb is a barátkozás, ha a gyerek barátainak a szüleivel jól kijössz. Én most találtam így olyan anyukát, akinek az egyik gyereke az enyémeknek az egyik legjobb barátnője, így mi is beszélgetni kezdtünk, egy csomó dolgot hasonlóan látunk, aztán elkezdtünk együtt kirándulni járni.

2014. ápr. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Biztosan lehet.Én sajnos nem vagyok barátkozós,de mivel akik vannak barátnőim,azok 140km-re vannak,így jó lenne valaki itt is.Egy van itt,de messze is lakik meg neki van rokona és barátai még így elvan velük is.Meg én fiatal is vagyok,így nem hiszem hogy odajönne ismerkedni hozzám valaki,pedig a korombeliekkel nem jövök ki.
2014. ápr. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
hobby van-csak olyan tartós barátságokat abban nehezen lehet kialakitani.köszi a biztatást.
2014. ápr. 22. 20:33
 7/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen vagyok, mint ti. Egy 6 éves és egy másfél éves mellett nehéz barátságokat kötni, pedig néha már az is elég lenne, ha nem élőben, csak skype-n ki tudnám írni az aktualitásokat magamból, vagy ha látnám, hogy más is küzd hasonló problémákkal, másnak is van napi öröme...
2014. ápr. 23. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!