Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megijedtem a hisztijétől?

Megijedtem a hisztijétől?

Figyelt kérdés

Az elébb kikaptam 7 hónapos babám kezéből egy karton papír darabot amit jól megcsócsált és 1 percig úgy visított hogy megijedtem tőle.

Hiába cseréltem ki neki másra neki az kellett aztán felvettem és eltereltem a gondolatát arról a papírdarabról.

Nem korai hiszti még?

Mi lesz később, nagyon hisztis lesz a babám?

Meg vagyok ijedve, mi van velem ?



2014. ápr. 22. 12:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

7 honapos ember ez nem hiszti


hanem rájön hogy van önakaratja, igy tanul! hiszti az nem most lesz 1,5 és 4 év közt na az hiszti és dackorszak

2014. ápr. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

nem tudja még egy hét hós, hogy manipulálni lehet a viselkedésével, ezért ez nem is hiszti, hanem ahogy erre a korosztályra jellemző, dühbe gurul, ha elveszed a játékát, vagy szomorú lesz, mérges, csalódott, rosszkedvű, és ezért sír /esetleg dühöng, toporzékol/ ha visszaadod, elmúlik a rosszkedv, bánat, ezért elhallgat, nem azért, mert úgy érzi, elérte a célját...

ez az időszak még messze van :):)


ahogy írják, ilyen korban még kis pukkancsok, jön az öltöztetés és pelenkázás elleni lázadás is hamarosan. 15 hósan múlik el, utána jön a dackorszak, a nem nem nem és nem időszaka :)


a legjobb ilyenkor terelni a figyelmet.


nem hiszti ez. olvass el néhány szakkönyvet, egy csomó mindent előre ha tudsz, akkor ezek a helyzetek mulatságosak lesznek neked, nem ijesztőek.


én majd meg zabálom kisfiam, amikor pukkancskodik, mert tudom, hogy ez nála egészséges életkori dolog csak, és olyan édesnek találom :)


11 hós a fiam, ő ezt úgy nyolc hónaposan kezdte

2014. ápr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
ez nem hiszti. amúgy ha nem kikapod a kezéből, hanem finoman elveszed és nyugodt hangon azt mondod, pl h "ezzel nem játszunk tovább, nézd, itt a könyved az elefánttal", akkor valószínűleg nem sír percekig. a te hevességed, hirtelenséged inkább közrejátszott abban, h így reagált, mint önmagában az a tény, h elvetted a kartonpapírt.
2014. ápr. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ez nem hiszti! Egyetértek az előttem szólóval,valószínűleg ő is megijedt tőled,a hirtelenségedtől. Egy kartonpapírról beszéltél,amit már amúgy is megcsócsált,semmi baja nem lesz tőle! Még ha egy csavar,vagy valami veszélyes tárgy került volna a keze ügyébe,akkor érteném a hirtelenséged,de így... Legközelebb mérlegelj és beszélj hozzá,mielőtt kitépsz egy ártatlan kartont a kezéből.
2014. ápr. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ezmég nem hiszti szerintem sem az én lányom már 5 hónapos kora óta csinállja :D úgy tud ordítani ha elveszünk tőle vmit.

Most 6 hónapos, akkor is ordít ha vmit nem foghat meg.

2014. ápr. 22. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsó mondatodban jól fogalmazol. A probléma veled van.

Jó, ha már most tudatosítod magadban, hogy a hiszti, dackorszak a gyerekek fejlődésének normális és mondhatni kívánatos velejárója. Ha ezt elfogadod, sokkal könnyebben átvészeled majd a későbbiekben a valódi hisztit.

Sok szülő katasztrófaként éli meg, ha a gyerekek hisztizik, pedig nem az. Így tanulja meg az akaratát érvényesíteni (persze a szülő okosan segít neki, hogy mi a helyes módja), így tanulja meg, hogy nem lehet minden aktuális kívánságát teljesíteni, megtanulja az igényeit későbbre halasztani, a többieket tolerálni stb.

2014. ápr. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

így van,igazából az is közrejátszott hogy megilyedt a te hirtelenkedésedtől és azért sírt mert"most anya mi rosszat csináltam?" illetve az is hogy nem lehet továbbra is övé az a finom kartondarab!

legközelebb ilyenkor fogj egy érdekes játékját és tereld a figyelmét nyugodt hangon:"nézd kicsim,itt a játéktelefonod,nézd hogy zenél"és finoman kiveszed a kartont a szájából,kezéből!

2014. ápr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Julie S ***** válasza:
Az en lanyom is mindjart 7 honapos lesz es akarhogy veszunk el tole valamit, amit nem akar odaadni (nagy felfedezo am a kisasszony), utana olyan ketsegbeesett sirast/panaszkodast levag, hogy csak na. :) De nem lehet mindent megenni, ugyhogy ilyenkor siras van kicsit, mi meg igyekszunk elterelni a figyelmet - altalaban sikerrel. :)
2014. ápr. 22. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekünk is olyan 9 hó körül kezdődött a pukkancskodás. Jelenleg 11 hó, még tart, szinte mindenért, ami nem úgy valósul meg, ahogy Ő elképzelte. Nehéz, mert hajlamos az ember saját kudarcként megélni, hogy máris el van kényeztetve a gyerek. Na meg hallgatni. :) Akkor olyan 15 hós körül elmúlik? Hál'Istennek, van még remény akkor. :)
2014. ápr. 23. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
15 hósan elmúlik az,amit tapasztaltok... Vagy még előbb... Helyette jön majd egy sokkal durvább időszak ;) a fiam konkrétan a földön fetreng,ha nem állunk meg minden kavicsnál. Játszótérről hazamenni is egy harc,húzza magát és toporzékol,csapkod... Úgyhogy szerintem készüljetek fel,lesz ez még sokkal rosszabb is :)
2014. ápr. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!