Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 éves lányom miért ilyen...

2 éves lányom miért ilyen félős? Minden felnőttől, gyerektől, bogaraktól. Stb.

Figyelt kérdés

Kislányom sosem volt egy extrovertált személyiség, de pár hónapja méginkább anyás és félős lett! Tudom van a szeparációs szorongásnak második felvonása is, de ez a viselkedes így rendben van ebben az életkorban? Ha bemegyünk a helyi boltba, bárki hozzászól bújik a lábamhoz, szorosan ölel... persze mindig megnyugtatom, megölelem és elmondom hogy anya vigyáz rád, és a nénik csak beszélgetnek veled...

Vagy pl ma sétáltunk a sárba, és ahogy ragadt a csizmája elkezdte mondogatni hogy fél, nem jó....

De persze ha több időt töltünk valakinél, akkor fél óra-óra után elkezd oldódni és barátkozni!

Ezt kifogja nőni? Ez is egy újabb életkori sajátosság?

Köszi a válaszokat :)


2014. ápr. 22. 21:15
 1/5 anonim ***** válasza:
az én 4 évesem még mindig ilyen, remélem kinövi végre
2014. ápr. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Hogyne nőné ki?:) Szerinted 15évesen is félni fog egy bogártól?Ugyan már biztos kinövi,maximum nagykorára érzékenyebb lesz,de nembaj az.:D Én még nem vagyok szülő,de a környezetemben van egy 2,5éves kislány.Nekem van egy hüvelykujj méretű piros AngryBirdsös madaram,Ő speciel attól fél,szóval nyugi..:D
2014. ápr. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Tudjátok személy szerint engem ez nem zavar! csak már annyit hallom magam körül, hogy jaj "ne legyél ilyen fostos" , "miért vagy ilyen gyáva" stb... utálom hogy ezeket mondják kislányomnak, persze ilyenkor ki is javítom őket! Őszintén szólva magam is nehezebben barátkozom, nehezebben oldódom, kell idő, bizalom, hogy közelebb engedjek magamhoz másokat! talán tőlem örökölte :) :S

Szerintem minden gyerek úgy jó ahogy van, nem vagyunk egyformák! csak néha a külvilág elbizonytalanít :S

Köszi a válaszokat!!!

2014. ápr. 22. 22:13
 4/5 anonim ***** válasza:

Van ilyen. Nem biztos, hogy kinövi, de megtanulja kezelni a segítségeddel. Ne legyél vele erőszakos, csak szimplán mindig mondd el neki, hogy ez most miért van így vagy úgy.

Az nem baj, ha nem barátkozik.

Ha fél a bogaraktól, az sem baj, mondd el neki, hogy a bogár nem bánt és kész, nem kell túlragozni.

Nekem két lányom van, az egyik ilyen kis félős volt kb 3 éves koráig, bogaraktól, kutyáktól, stb. Mindig bátorítottam, mondogattam, hogy mitől miért nem kell vagy kell félni.

A másik lányom az embereket utálja, nem bírja, ha hozzászólnak, abszolút antiszoc, ő most 3,5 éves, de szerintem ez már így marad, de nem is baj, elvégre felnőttek között is vannak kevésbé barátkozó típusok.

2014. ápr. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 gabszem ***** válasza:
nálunk ugyanez van. Kislányom februárban volt 2 éves és kb másfél éves kora óta tart az emberektől. most a legujabb őrület nála hogy retteg a vele egykorú gyerekektől. felveteti magát, sír. a nagyobb gyerekekkel meg barátkozik. ha egy felnőtt hozzászól akkor megnémul, bújik stb. és éjjel is mintha félősebb lenne mostanában. mert tőbbször sír éjjel vagy átrohan hozzánk. mi a szülei se vagyunk túl barátkozósak.
2014. ápr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!