Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mivel lehet rászoktatni a...

Mivel lehet rászoktatni a gyermeket, hogy a kismotorjával megálljon bizonyos távolságra a felnőttől?

Figyelt kérdés
A kisfiam 2 éves múlt júniusban, imád motorral közlekedni. Szeretném, ha nemcsak zárt helyen tudná használni, hanem séta alkalmával is, de egyelőre hiába mondom, hogy ha szólok, álljon meg, egyszer megteszi, máskor meg nem. Persze, ha nem fogad szót, le kell szállnia a motorról, de legközelebb megint kezdődik elölről.
2011. szept. 14. 15:07
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit bonyolított, de remélem érthetően le tudom írni, hogy mi hogyan csináljuk. Indulásnál kijelölök egy viszonylag kis szakaszt, pl a következő villanykarónál állj meg. Ekkor ő előre mehet, de ott megáll. (ha nem, már fordulunk is vissza, s én viszem biciklin), másodikra egy kicsit hosszabb szakasz jön, pl a sarokig, vagy a parkoló szürke autó mellett állj meg, és így tovább. Mindig nagyon figyel, mert vannak állandó helyszínek, de ilyeneket is beleveszek, hogy ott állj meg, ahol a sok fecskét látod a dróton, stb. Mindig könnyen belátható szakaszt válaszok, s vagy meg kell ott állnia, vagy esetleg újra vissza jöhet felém, attól függ, épp mennyi mozgásigénye van, de ezt nem ő döntheti el, csak én, mikor melyiket választom. Mi egy kisebb városban élünk, de a főbb utcákon is megy motorral, már jól tudja, ha egy buszmegálló előtt álljon meg, vagy éppen a nagy fánál. A lényeg a következetesség, és az érdekes cél a köztes megállóknak.
2011. szept. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%
A kis Vuk is így veszett el! Igaz ő nem motorral, de a lényeg ugyanaz. És a Kisvakondnak is van egy olyan része, ahol a kisnyuszi elcsatangolt és utána nagyon félt, mert nem találta az anyukáját. Nézzétek meg ezeket a meséket.
2011. szept. 14. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha következetes vagy, azaz mindig elveszed, ha nem áll meg parancsszóra vagy ha nekimegy valaminek/valakinek, akkor csak idő kérdése, s megtanulja ezt a szabályt is. Ha egyszer engedsz, egyszer nem, akkor nem fogja ezt sem komolyan venni. Nyugi, csak idő és kitartás kérdése. Az enyém is egy ideig próbálkozott. Amíg nem volt biztos, hogy felszólításra megáll, minden egyes séta előtt elmondtam neki a szabályokat: Tudod a szabályt: Ha szólok, hogy állj meg, azonnal megállsz vagy elveszem a motort. S kikerüljük a néniket, bácsikat, gyerekeket, különben szintén elveszem a motort.

Ha messzire eltávolodott tőlem, szóltam, hogy álljon meg. Ha így tett, mikor utolértem, megsimogattam a buksiját, s megköszöntem, hogy megállt és megvárt.

Amire még figyeltem, hogy minden egyes esetben, ha úttesten kellett átmenni, leszállítottam a motorról, kézen fogtam, s átsétáltam vele. (Rendszeres autóvezetőként majd szívinfarktust kapok, mikor a zebrán a nagy semmiből előbukkan egy biciklis, s ezerrel áthajt keresztbe az úttesten. Néha szívem szerint ilyenkor kiszállnék, s jól felpofoznám az illetőt.) Az úttest másik oldalán (a járdán) visszaadtam a motort, s mehetett tovább. Ez annyira beleivódott, hogy már nem is kell szólni, megáll az úttest előtt, s száll is le, igaz, most már majdnem 3 évesen nem a motorról, hanem a bicikliről.

Illetve amíg nem volt biztos, hogy megáll, olyan helyen gyakoroltunk, ahol nem volt gond, ha nem állt meg, s tutira utolértem futva, mielőtt az úttestre kiérhetett volna.

Egyébként én nem tartom jónak ijesztgetni a gyereket mindenféle eltűnős történettel.

2011. szept. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat! Ma gyalog bejártuk az útvonalat, néztem a támpontokat, hogy mihez köthetném a megállást, és gondolkodom a gyakorló helyen is.
2011. szept. 15. 15:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért szerintem jó, ha tudja, hogy eltévedhet, ha túl messzire megy és ilyen esetben mi a teendő.
2011. szept. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy egy 2 éves gyerekkel Vukot kellene nézetni, sőt! Gondolj már bele: Elkóborol a kis Vuk, s másnap kiirtják a családját, csak egy rokon marad. Ezt akarod benne tudatosítani??

Egy 2-3 éves gyereknek következetesség kell, hogy megtanulja, meddig mehet el, mik a határai. S persze a következő években (jó pár év lesz az :-) az a dolgunk, hogy ezeket a határokat fokozatosan tágítsuk, s megmutassuk, bízunk bennük.

2011. szept. 16. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!