Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet az oka, hogy a bal...

Mi lehet az oka, hogy a bal szeme nem úgy mozog, mint a jobb?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Észrevettem, hogy a 6 hónapos kislányomnak a bal szeme nem úgy mozog, mint a jobb. Amikor oldalra néz (teljesen mindegy, hogy melyik irányba), a jobb szeme teljesen elfordul, a bal viszont nem. Nagyon minimális a különbség, én mégis nagyon aggódom. Holnap viszem orvoshoz, de örülnék, ha valaki meg tudna nyugtatni!


2014. ápr. 23. 19:33
 1/5 A kérdező kommentje:

Közben találtam egy megnyugtató cikket, amit belinkelek, hátha másnak is hasznára válik.

Éppen tegnap olvastam egy 1 éves kisfiúról, akinek mindkét szeme mögött daganatok vannak. Talán ezért is aggódom túl a dolgot. :(

2014. ápr. 23. 19:42
 2/5 A kérdező kommentje:
2014. ápr. 23. 19:48
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én azért azt mondom ha úgy látod valami nem stimmel inkább vidd el szemészetre. Nem hiszem, hogy daganat lenne, de kancsaláság lehet és most még azért tudják korrigálni az ilyen apró problémákat. Ismerősöm kisfia szürke hályoggal született amit 2 évesen anyuka vett észre, vitte a védőhöz és orvoshoz, de azt mondták nincs ott semmi. Készített sok sok képet a gyerek szeméről és úgy nagyon jól látszott a kis folt. Karácsony volt de azért elküldte e-mailban a képet egy szemésznek, aki azonnal vissza írt és mondta, hogy vigye be hozzá másnap (dec 25.) és megnézi. Szürke hályog volt valóban, és 2 hét múlva már műtötték is, azóta kapott lencsét meg tapaszt meg mindent a korrekcióhoz. Ha később derül ki, hogy anyukának igaza volt, akkor már nem tudták volna a gyerek szemét megmenteni, így viszont nagy esélyjel látni fog mind két szemére. Nagyon nem mindegy hogy az agy 0-1 éves kor között hogyan tanul meg látni.
2014. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 hónaposan NEM évesen
2014. ápr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! El fogom vinni szemészhez, én is csak akkor leszek nyugodt.
2014. ápr. 23. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!