Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A jobb szememre furán látok,...

A jobb szememre furán látok, minden csillog és picit mozog, mint a vízfelszín. Tapasztaltatok ilyet terhesség alatt?

Figyelt kérdés
30 hetes leszek lassan, a szemészeten maximálisan rendben találtak mindent. Most mégis fura. Ti tapasztaltatok ilyesmit? Nem fáj , nem piros, egyik pillanatról a másikra jött, gép előtt ülve. De már egy órája nem múlik. Ötletek, hogy mi lehet ez?
2013. szept. 5. 09:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de azért a nődokinak említsd meg, mert szüléskor fontos lehet!
2013. szept. 5. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Igyál meg egy kv-t. Attól kb 10perc s jobb lesz.


Nekem is sokat volt ilyen.


Vérnyomás probléma.

Erős fejfájás is előfordul ha elmúlik a látászavar.


Ird majd meg ,hogy elmúlt e.

2013. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekem így szokott kezdődni a migrénem, a "vizuális tünet" el szokott múlni, utána a másik oldalon kezd fájni a fejem. Egy kávé lehet, hogy segít (nekem szokott) és sok hideg víz ivás, és a gép lekapcsolása, fekvés. Ezeket esetleg próbáld meg.
2013. szept. 5. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vérnyomást mértem, mert van itthon mérő, 136/84, a pulzusom 82.


Nem vagyok migrénes, kb. soha nem fájt a fejem életemben, max. betegség alatt.


Soha nem iszom kávét, és ilyen vérnyomás mellett szerintem most felesleges is lenne.


Hideg vizes arcmosásra javult picit.


A fura számomra, hogy csak egy szemmel láttam ezt.


Nektek volt olyan, hogy szemészeten minden rendben volt, és később derült ki, hogy mégsincs minden rendben?

2013. szept. 5. 09:53
 5/8 anonim ***** válasza:
Én kivizsgáltattam magam neurológián, szemészeten, nem volt semmi gond, de én fejfájós vagyok egyébként is. Ha nem múlik menj el neurológiára.
2013. szept. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia

cukorbetegség miatt is lehet rossz a látásod.

2013. szept. 5. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Igazad van. Terhességi cukros vagyok (IR-esként estem teherbe), de folyamatosan (1-2 hetente megyek kontrollra), teljesen rendben találják a cukrom, és itthon is mérem, semmi kiemelkedőt nem tapasztalok. De megemlítem nődokinak és endokrinológusomnak is, köszi!


Elmúlt, kb. 5 perce. Mint ha nyoma sem lenne. Köszönöm mindenkinek a választ, kideríttetem, mi lehetett ez, remélem semmi komoly. Meglepett rendesen.


Köszi mindenkinek a gyors választ és segítséget! :)

2013. szept. 5. 10:08
 8/8 anonim ***** válasza:

Előtte volt gond a látásoddal? Pl. Hordassz-e szemüveget?

Ha nem, akkor biztos egy kis ingadozás volt a vérnyomásodban, cukorban.

Viszont ha igen, akkor mindenképpen menj vissza a szemészhez, nézzenek izomtonust, szemfeneket, mert terhesség alatt, főleg ez idő tájt "lustul" a szem.

2013. szept. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!