Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kétségbe vagyok esve, nem...

Kétségbe vagyok esve, nem fordul sehogy sem, majdnem 6 hónapos. Ugye nem fogyatékos?

Figyelt kérdés
Van a családunkban fogyatékos, ezért is félek annyira. 1 hét múlva lesz a kisfiam 6 hónapos, még sehogy sem fordult át magától. Nagy súlyú baba, 8 kiló. Nem tudom, hogy lusta-e vagy csak nem érdekli. Védőnő azt mondta, hogy ha 6,5 hónapos koráig nem fordul, akkor kell orvoshoz inni. Nagyon félek, féltem a kicsimet. Nem volt koraszülött sem.
2014. ápr. 23. 21:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Oldalra sem fordul?

Lehet, hogy kötöttek az izmai, ezt néztek mar? A fiamnak csak ennyi gondja volt.

Ne gondolj mindjart a legrosszabbra :)

2014. ápr. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Oldalra ritkán ugyan, de elfordul. Nem tudom, hogy kötöttek-e, de régebben sokat masszíroztam.
2014. ápr. 23. 21:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is vártam hét és fél hónapos korig, akkor vittem Dsgm tornára. Három foglalkozàs után forgott, kúszott, felallt. Most kilenc éves, nem kitűnő, matekból négyes, a többi ötös, eredményes sportoló, képzőművészeti versenyeket nyer. Szóval a gyenge kezdés ellenére nagyon klassz gyerek lett.
2014. ápr. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem masszirozni kellett, hanem tornázni. Például, a fiamnak nagyon nehezen lehetett "korozni" a kezével fekve, feszítette magát totálisan. Nála ilyen tünete volt.

3 hónapja tornazunk itthon is. De az, hogy mutassatok meg a dokinak, nem hülyeség, de nem feltétlenül azert, mert nagy baj van!

2014. ápr. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez biztosan így van, mert ellentart nekem is. Rendben akkor elkezdem tornáztatni.
2014. ápr. 23. 22:06
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
De hogyan tornáztatod? Tudod mit kell csinálni? Ne haragudj, de nem hiszem. Vidd el dévényeshez vagy más gyógytornászhoz (olyanhoz, aki ért is ahhoz, amit csinál), ő majd megmondja, hogy van-e baj, és azt is, hogy ha van, akkor hogyan korrigálható. Attól, hogy még nem forog, nem sérült (ne haragudj, de szerintem a fogyatékos annyira degradáló), arról nem is beszélve, hogy még nem is töltötte be a 6 hónapot. Simán foroghat addigra oda-vissza.
2014. ápr. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Attól még mert valakinek a mozgàsa kötött és vagy nem forog még ebben a kórban aznem egyenesen arànyos a fogyatékossággal.Van aki izeg mozog és mégis az.Mosolyog? Követi a játékokat? Nyúl utánuk? Vagy csak meredten nèz maga elé ming aki a külvilággal nincsen kapcsolatba? Ezekre ha válaszolsz rájössz hogy van e okod aggodalomra.A doktornő akihez jártok oltásra gondolom mindig megnézegeti, lemérik stb.Mondott már olyat hogy mozgásilag le van maradva?
2014. ápr. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegyed minden alkalmas pillanatban hasra a foldre!

Ne varj semmire, rogton kerj idopontot egy devenyeshez kontrollra! En mar 2x voltam a babammal (holnaputan 6honapos) kontrollon, 3hosan es most is. Az enyem oxigenhiannyal szuletett, ezert aggodom en is jobban, raadasul igazan nagy sulyu, 9kg...

Szoval hajra!

2014. ápr. 24. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

az én fiam és nagy súlyú volt kicsinek :-)

6 hónaposan semmit nem volt hajlandó csinálni

ehez képes 10 hónaposan elindult :-)

szal én nem aggódnék

kb 7 hónapos volt mikor egyszer poénból felültettem és úgy maradt:-)

de mindent így csinált addig nem amíg nem volt 100%ig képes rá

járás is így volt egyszerűen csak álldogált a szoba közepén két hétig semmi mást nem csinált, majd elindult - és ami érdekes volt h szinte nem is esett el


nem nem volt torna meg más sem hagytam h szépen nyugisan a SAJÁT ÜTEMÉBEN fejlődjön .-)

2014. ápr. 24. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok hasznos tanácsot!

Lehet, hogy önmagától megoldódna és nem lenne semmi gond. De a legjobb, ha a magam megnyugtatása miatt is elviszem egy szakemberhez, ma intézem is a dévényes gyógytornászt!

2014. ápr. 24. 09:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!