Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Reggeli/esti tápszer kiváltása...

Reggeli/esti tápszer kiváltása mikortól szokás?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen arra vagyok kíváncsi, hogy ki meddig adott a gyermekének reggel és este még tápszert? A kisfiam 1 éves múlt, és még így csináljuk. A védőnő szerint ok. Csak nem tudom, meddig :) nem kellene lassan rendes ételre váltani? Egy elsőgyermekes, tapasztalatlan anyuka :)
2014. ápr. 24. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
általában 6 hónaposan javasolt a hozzátáplálás megkezdése
2014. ápr. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem anyatejes a fiam,4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást most 6 hónapos és bár cicizik, de igazából csak megszokásból mert nem sok tej jön a cicimből, fő tápláléka inkább már csak a gyümölcsök, zöldségek, tejpép (90g napi egyszer) és az a napi 50-100g tejecske ami jön, de ez is azért hétről hétre csökken szerintem 1 évesen már nem fog szopizni biztosan. (Annak idején próbáltam tápszerrel kínálni de vagy kihányta vagy meg sem ette ezért lett nekünk utolsó esélyként normál kaja bevezetés)
2014. ápr. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 lcs ***** válasza:
nekem másfél éves koráig ivott még reggel a lányom 2,5deci tápit, bölcsi előtt szokott le róla.:) a fiam most egy éves, még ezerrel issza reggel/este a 250ml-t :) nekem a gyerekdoki azt mondta, ha ízlik neki, nyugodtan ihatja akár 6 éves koráig :)persze addig úgyse fogja, lányom is megunta...:)
2014. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! A kislányom elmúlt már 2 éves és még mindig iszik reggel-este 250 ml-t. Úgy vagyok vele hogy ha szereti, kéri, akkor miért vegyem el tőle :) Nála amúgy ez már nem kaja, hanem csak egy pohár tej, folyadékbevitel. Közvetlenül a reggeli táp után szoktunk reggelizni is, szóval tuti nem számolható kajának.
2014. ápr. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kisfiam 1,5 éves kora körül magától elhagyta a reggeli tápszert, lefekvéshez még iszik, de nem sokat, kb. 150 ml-t, inkább csak rituálé ez nála, nem éhes/szomjas ilyenkor. Míg kéri, én adom neki, most 20 hónapos.
2014. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

nagyibbik fiam 3 éves koráig itta persze nem főétkezésként!Reggel mikor felkelt ivott 2 dl-t majd rendesen reggelizett,este vacsi-fürdés után ivott szintén 2 dl-t!

3 éves korig ajánlott napi kb 500 ml tejalapú táplálék legfőképpen acsontozatok alakulása miatt!Na most ez lehet anyatej,tápszer vagy sima tej!

Mivel én már most sem a bolti sem a házi tejben nem hiszek(főleg a bolti ami sztem tehenet sem látott:)így én maradtam az ellenörzőtt bio tápszernél!

A kissebbik fiam most 15 hós és még issza ő is ezerrel!

2014. ápr. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Akkor végül is rendben vagyunk :) A hozzátáplálással nincs gond, már azt eszi, amit mi.

A reggeli tápszer után nem sokkal szoktam neki adni egy kis vajas kalácsot, ilyesmit, meg az esti előtt is van egy főétkezés - nem közvetlenül előtte, hanem néhány órával előtte.


Csak azért jutott eszembe ez a kérdés, mert előbb-utóbb biztosan le fog szokni róla, csak honnan fogom tudni, hogy mikor :) meg hamarosan bölcsibe megy, és nem tudom, akkor adjak-e majd neki indulás előtt, vagy az ottani reggeli előtt már inkább ne...? na, tudom, majd meglátom :)

2014. ápr. 24. 22:39
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányom 17 hónapos, a napi 5 étkezéséből még 2 a reggeli-esti tápszer.

Elég is neki, 11-12 órát simán átalszik, igaz ő 260-270 milit megiszik egy alkalommal.

2014. ápr. 24. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!