Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyi van eltájolva, vagy ez...

Nagyi van eltájolva, vagy ez az általános?

Figyelt kérdés

4 napos kiránduláson voltunk 2 kisgyerekkel, nagyi kedvesen érdeklődött, hogy milyen volt. Mondtam, hogy nekünk felnőtteknek a baba miatt elég nehéz, de a nagyobb nagyon élvezte a programokat: kézművesség, madárbemutató, lovagi torna, játszóház, kis kirándulás erdőben, műemlékek nézegetése, vármászás és hasonló.


Tehát a 4 éves élvezte (bár értelemszerűen egyikünk mindig vele volt), de a 9 hónapos csecsemőnek ebben semmi élvezet nem volt, ő nem ül le kézműveskedni, nem nézi egy órán át a madarakat vagy a lovagok harcát stb. Így másikunk vele vagy "bogarászott", vagy cipelgettük, tehát állandó más lefoglalást igényelt ő is. A nagyi ezen rendkívül elcsodálkozott, mert ő úgy gondolta, hogy őt csak egész nap ült, esetleg tologatni kellett a babakocsiban, egy ekkora gyereket ez kielégít.


A kérdés: egy 9 hónapos gyerek általában reggeltől késő délutánig elvan magában a babakocsiban, vagy nagyobb részt már foglalkoztatni kell?


2014. ápr. 25. 20:52
 1/10 lcs ***** válasza:
uh, hát nekem 9hónapos volt a fiam mikor Sárváron voltunk 3 napot, hát kb két percre nem maradt meg egy helyben, nemhogy a babakocsiban üljön...:)) hát nemtom kinek volt el 9 hónaposan a gyerkőce hosszú órákig egy babakocsiban,de annak jó nagy mákja van/volt :))
2014. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs el. Kendőzünk de még abba sem van el egésznap. Nézelődik magyaráz stb.
2014. ápr. 25. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk csak akkor van nyugiban el a babakocsiban, ha alszik, vagy megyünk. Amint megállunk 2 perc után már panaszkodik. De ez már 4 hónapos kora óta így van. De nem csodálkozom rajta, érdekli minden, persze, hogy foglalkozni kell vele. Az egyik kedvencem, amikor 6 hónapos volt, még feküdt a babakocsiban, nem ültettük, és kivettük, úgy sétáltunk vele pár percet. Hangosan kacagott minden elmenő autón.
2014. ápr. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
:) A két nagyobbik lányom simán elvolt a babakocsiban ilyen idősen. Nézelődtek, aludtak. Viszont a legkisebb egy sajtkukac. Én rajta csodálkoztam, mert nem ehhez vagyok szokva.
2014. ápr. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
51%

a kisfiam viszonylag nyugis, türelmes és alkalmazkodó, nagyon jól viselkedő kisgyermek, de nyolc hós korától nem akar kuksolni simán a bbkocsiban, hordozóban, menni akar, cipeltetni akarja magát, és ennek hangot is ad. most 11 hónapos már, síkítani is képes, ha akar valamit.

de nem erőszakos, meg hiperaktív gyerek.

teljesen egészséges, és természetest, hogy az a baba, aki már elmúlt fél éves, és kinyílt a csipája és ezért számára a világ, aktívan részt akar venni az életben.


nagyi a régi világrendet ismeri még... amikor még elnyomták a gyerekeket ... minket is. az időre etetéssel, a kiságyazással, napi kötelező alvásokkal, amit meghatározták, mennyinek kell lenni, és hát a hat hós kötelező hozzátáplálással. nem volt se anyának, se babának azt az utat választania, ami zsigerből jött volna... nagyi még ezt ismeri /és sokan még ezt követik/


teljesen normális, hogy egy kilenc hónapos aktív. szerintem az a baj, ha ilyenkor egy gyerek nem ilyen.

én ilyenkor inkább magamra kötöm hordozókendőben, és akkor minden rendben van. :)

2014. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyinak szerintem szelektív a memóriája :D
2014. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Egy normál gyerek nincs el!max fél 1 óra, de nem is kényelmes szerintem a babakocsizás tartósan.
2014. ápr. 26. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért ezzel vitatkoznék. Egészséges, normális, aktív gyermekeim vannak annak ellenére, hogy szerették a babakocsit. Az sem mindegy, hol tartanak a mozgásfejlődésben,és hogy milyen a temperamentumuk. Ezen túl még ismerek pár kisgyereket, akik ezen a koron túl is simán elvannak a kocsiban. Nyilván nem egész nap, de huzamosabb ideig. Persze nem a fentebb említett poroszos nevelési stílus mellett. Nem csak egyféle igazság létezik! Nem egyformák a gyerekek, és attól még az a kisebbség is normális, amelyik a többségtől eltérően viselkedik.
2014. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hmm,lányom annyi idősen javarészt elvolt totál magában,csak etetni és pelust cserélni kellett.De utálta mindig is a babakocsit,abban nem volt el.Itthon hozzá sem kellett kb szólni,vagy ha leültem játszani hozzá,elmászott a búsba :D
2014. ápr. 26. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.
2014. máj. 25. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!