Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A patikus szerint adható a...

Gabi86 kérdése:

A patikus szerint adható a tájékoztató szerint nem. Szerintetek adhatok belőle? Valaki használta már?

Figyelt kérdés
A páromat elküldtem köptetőér és a patikus azt mondta hogy régen lehetett adni most nem érti miért nem.(most csak 2 év felett lehet)elolvastam a tájékoztatót és alkohol van benn,gondolom ezért nem.a készítmény homeos.a neve pedig stodal szirup.nem tudom mit csináljak.
2014. ápr. 26. 08:16
 1/7 A kérdező kommentje:
ja a lányom 11 hós lesz 1-én.
2014. ápr. 26. 08:23
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet használni. Én is épp pár napja kérdeztem a bátyámtól, ő gyógyszerész. Sajna a tájékoztatók sokszor "elavultak", elég költséges lenne újítani, attól függetlenül, hogy az összetételükön nem változtatnak. Valamilyen szinten pedig a gyártó "védi magát". Sosem tudhatni kinél milyen új mellékhatás jelentkezik, ezért a tájékoztatóban sok dologgal védik magukat. Olyan ez mikor a mikró használti utasításába beleìrják, hogy ne száríts benne macskát.
2014. ápr. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia, nekunk terpin hidratot irt fel a doki, de veny nelkul is lehet kapni. Kisfiam most mult egy eves. A te gyerkocod mekkora?
2014. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocs most latom a korat! :-)
2014. ápr. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat.az a baj hogy nem a mi dokink volt tegnap ez aki volt azt mondta mindegy mit adok neki csak vmi köptető legyen.sőt a torkát is majdnem hogy az "asztalától" nézte meg.(már a rendelés vége felé értünk oda)
2014. ápr. 26. 08:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy már nem aktuális, de nekünk Suspenzio terpinit szokott felírni a doki, párszáz forint és esküszöm jobb, mint bármelyik "márkás" köptető. Recept nélkül is lehet venni, ez a sima gyógyszertári köptető.
2014. ápr. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a Sinupret oldatot ajánlotta a gyerekorvos, és annyira bevált, hogy én is azt szoktam használni. Tiszta gyógynövény, igaz, alkoholos oldatban, de az annyira minimális, hogy nem hiszem, hogy bajt okozna. Egyébként én is először a patikába mentem, és amikor elmondtam, hogy a 7 hónapos gyereknek kell, nekem sem adtak. Az orvos annyit mondott csak, hogy lehetőleg lefekvés előtt már ne adjak neki, mert az alvás közben felköhögött nagyobb mennyiségű váladék gondot okozhat, nehogy fulladozzon. Ezen kívül alvás közben felületesebb a légzés, így nehezebben ürülhet a váladék. Bár ez így egy kicsit ellentmondás, de külön-külön logikusnak hangzik :)
2014. ápr. 26. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!