Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! A gyerekorvosunk Nutrilon...

SOS! A gyerekorvosunk Nutrilont írt fel mert sokat bukik mostanában a kisfiam. A tájékoztató szerint 60ml vízbe kell 2-4 adagolókanálnyi. De csak 2-3 kávéskanálnyit kell adnom a gyerkőcnek -5hós anyatejes-. A maradékot ki kell önteni?

Figyelt kérdés
Vagy esetleg ez később is felhasználható ha szobahőmérsékleten tárolom? vagy tegyem hűtőbe? Segítenétek?
2010. okt. 28. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
Én is adtam Nutritont a kislányomnak, pár hétig bevált. Ezen az elkészítési módon én is bosszankodtam, nekem 1-2 kanállal kellett adnom. Én 15 ml vízhet tettem egy adagolókanálnyi port, az arány így is ugyanaz maradt. És nem fogyott olyan gyorsan, mert nem olcsó mulatság a Nutriton...
2010. okt. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi hogy írtál :) végül én is úgy csináltam hogy 15 ml-be raktam egy kanállal és kiöntöttem :) de nagyon köszi azért!
2010. okt. 28. 16:56
 3/8 anonim ***** válasza:

én is pont a héten próbálkoztam ezzel:

én 2 adagolókanálnyi Nutritont kevertem 30 ml vízbe. szopik előtt csak 1 kanállal adtam a lányomnak. a kikevert mennyiség 1 napig elég, utána ki is kell dobni a maradékot.


(én úgy érzem, nem ettől, de javult a helyzet, már alig bukik.)

2010. okt. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
ezek szerint egy napig lehet tárolni? szobahőmérsékleten? vagy hőtőbe tetted kedves második?
2010. okt. 28. 17:10
 5/8 anonim ***** válasza:
szobahőmérsékleten, 1 napig tárolható,a doki mondta.
2010. nov. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

szia!

hadd kérdezzem, nálatok hogy alakult a sok bukás?


nálunk mostmár 1 hónapja bukik kisebb-nagyobb mennyiségeket. A Nutriton nem igazán segített, elég tanácstalan vagyok, mit csináljak. Az első 2 hétben ráadásul fogyott a lányom, hála Istennek, mostmár hízik, de a bukások megmaradtak. 3 hónapos kora óta bukik, most 4.

2010. nov. 8. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kisfiamnál nagyon sok javulást hozott a Nutrilon. Néha bukik még, de sokkal sokkal kevesebbet, amúgy 25.-én lesz 6 hónapos, szóval lassan kezdünk kóstolgatni. Mert amúgy a gyerekorvos és a védőnői azt mondta hogy ha már nem csak tejezik akkor sokat javul a helyzet. De most adom még a Nutrilont, mert neki működik :)

Amúgy esetleg érdemes megpróbálni az AR tápit is. Nekem a védőnő első körben azt javasolta, hogy minden szopi előtt egy pár kanállal adjak, de a gyerekorvos meg ezt. Ha gyarapodik akkor szerintem nem olyan óriási gond a bukás.

Nálunk azért volt baj, mert nem akart kigyógyulni egy náthából. (4hónaposan kapta a Prevenart, és onnantól 6 hétig nem akart neki múlni) a doktornéni azt mondta, hogy mivel a nyálkahártyák még nem százasak mindig visszafertőzi az hogy bukik -ill hogy ez is benne lehet-. És amióta nem bukik a nátha is elmúlt és minden rendben vele.

Remélem Nálatok is megszűnik ez hamar kedves utolsó :)

2010. nov. 8. 13:38
 8/8 anonim ***** válasza:

köszi a híradást!

remélem, ő is kinövi, meg kibírja addig, amíg elkezdjük a hozzátáplálást.


jó babázást!

2010. nov. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!