Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van másnak is rosszul és...

Van másnak is rosszul és keveset alvó 1,5 év körüli gyereke? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Én megőrülök. Mióta megszületett alig alszik és azt is nagyon rosszul. Mindenre felébred, nehezen alszik el még cicin is. Van hogy 1 oran at altatom. Este fél 9 körül alszik el, reggel 6 ig alszik de közben millioszor ebred cicizni. Aztan ezek utan a keves alvas utan delutan orulok ha 1 vagy max 1,5 orat lehuz.

Ez szerintetek normalis.



2014. márc. 26. 15:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
16%

NE cicin altasd, és ne is adj neki óránként! Tedd az ágyába, és hagyd egyedül. Ha sír, akkor is.

Pár nap, vagy egy hét után elalszik magától is.

Te szoktattad így, hogy állandóan cicizzen.

2014. márc. 26. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Jelen! :D

Születése óta rossz alvó.Este 10-11 körül alszik el,onnastól kezdve 1-2 óránként ébred,és cicit kér.

Mióta megszületett nem aludtam többet egyhuzamba 2 óránál.

Nappal 1x1 órát alszik!!!És ennyi.Azt is nehezen. 1 órán át altatom,van hogy 10x is cicizik mire elalszik.Minden neszre felébred.Már mindent,de mindet kipróbáltam,de semmi se vált be.Lassan megszokom,de hulla vagyok,egy szar egész nap.De ez van!Ezt vállaltam.

Kitartást nekünk!!

15 hós baba anyukája

2014. márc. 26. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Le kellene szoktatni a melledről, akkor megszűnne a problémád.
2014. márc. 26. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Könnyű ezt mondani!Kivitelezni már sokkal nehezebb!! :D

2-es voltam

2014. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 ketteske ***** válasza:
69%
Az én fiam is rengetegszer ébredt éjszaka, de amióta nem szopik jól alszik. Most 14 hós és 2 hónapja jól alszunk :)
2014. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

És,hogy sikerült leszoktatni róla?Ha megkérdezhetem?Könnyen ment?Nem sírt érte?

Én is próbálkozom,de addig üvölt,amíg nem kap cicit éjszaka.

2-es voltam ismét

2014. márc. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen volt másfél évesen. Se nem evett, se nem aludt. A nem alvás jobban kikészített. Én 12 hónaposan leszoktattam az éjjeli maratoni cicizésről, akkor egy kicsit javult a helyzet, de igazán csak azután normalizálódott, hogy 18 hónaposan elválasztottam. Pedig akkor már fél éve csak reggel-este szoptattam, de úgy tűnik, ez is "sok" volt.

Neki is volt egy több hónapig tartó időszaka, amikor délután max. 1 órát aludt, aztán ez is kitolódott, volt 2,5-3 óra is, de most újra átlagosan másfél óra, nem örülök neki (most 2 éves).

Én is csak azt tudom javasolni, amit az előttem szólók, legfeljebb kicsit kevésbé pökhendi stílusban megfogalmazva: szoktasd le az éjjeli ciciről! Semmi szüksége nincs rá, nem éhes, csak a nyugodt alvásban gátolja. Ez nem csak neked rossz, hanem neki is, nagyon. Természetesen sírni fog, hiszen ezt szokta meg, és nem mondom, hogy csukd rá az ajtót (én se tettem ilyet), de muszáj találnod valami más módot a megnyugtatására.

Az evésre nem nagyon tudok mit mondani, azon igazából nem problémáztam, és valahogy megoldódott magától. Most már egész normálisan eszik.

2014. márc. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nálunk kicsit jobb lett a helyzet, miután megszünt az éjszakai evés. Teát rákínálom, iszik 1-2 kortyot és alszik tovább. Ez max 3-4 alkalommal, de van, hogy csak 1szer történik meg. Egyébként este könnyen elalszik 8 körül, reggel 6kor ébred, napközben 1-1,5 órát alszik. Régebben sokkal rosszabb volt, mert 5-6szor ébredt és ment az eszik-nem eszik.....így már könnyebb kicsit. Kitartás! :-)

ja, 17hós a fiam, 1 hónapja könnyebb :-)

2014. márc. 26. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként az elsőnek üzenem, hogy sírjon ő egy álló hétig egyedül, vigasztalás nélkül, akkor talán majd másképp látja a világot! Minek az ilyennek gyerek????
2014. márc. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mennyire beszel, beszel mar? Akkor konnyebb vele megbeszelni. Ha nem beszel, attol meg erteni erti, amit mondasz, csak neked rosszabb, hogy nincs reakcio.

Az en fiammal annyiban konnyebb volt, hogy o csak hullamokban kelt 100-szor egy ejjel, aztan nyugodtabb periodus jott es akkor aludt reggelig. 1,5 evesen en mar megbeszeltem vele, hogy kaja nincs este, csak nappal, ha szomjas nyugodtan igyon, vizet (azt mindig bekeszitettem). A viz persze nem kellett neki, neha ivott csak, igy az esti evesrol tok gyorsan leszokott. Ezutan is volt, hogy ejjel felebredt, de akkor mar kajat nem kert. Es amikor ezt elhataroztuk, akkor az apja ment be hozza par este, tole sokkal konnyebben vette, hogy csak viz van szomjusagra mas nincs.

Mar 2,5 eves ez a szabaly azota is all, egyedul, ha beteg, akkor kap tejitalt ejjel is (mar nem szopik), de akkor is megbeszeljuk, hogy ez csak a betegseg miatt van, amikor meggyogyul, leallunk az esti evesrol.

2014. márc. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!