Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam rá az...

Hogyan szoktassam rá az önálló játékra 9 hónaposomat?

Figyelt kérdés

Nagyon ritkán van el magában, akkor is csak max 5 percet és úgy, hogy nem vagyok a látóterében. Amint meglát, sír, jön utánam, kapaszkodik a lábamba, egyszerűen nem tudok tőle haladni a házimunkával. Ha beteszem a járókába, akkor meg csak keservesen sír és rángatja a rácsokat.

Régen annyira szépen elvolt magában, aztán 6 hón apos kora körül minden megváltozott. Mit rontottam el?


2014. ápr. 29. 11:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos ez nem szokatás kérdése. Az a baba aki elvan egyedül azt nem kell szoktatni hanem alapból iylen. Amelyik baba nem ilyen azon nem is nagyon lehet változtatni. De persze meg elhet próbálni. A járókát sok ygerek nem birja tehát arra végképp nem lehet rászoktatni. kevés az a gyerek aki járóában elvan egyedül. inkább kint vannak el egyedül.
2014. ápr. 29. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az enyém valóban jól elvolt, jó kis bíbelődős játékokat adtam neki, de persze nem egész nap, de azért ki tudtam vinni a szemetet vagy akár megfőzni.

Próbálj más játékot vegyél egy újat amilyen még sosem látott.

2014. ápr. 29. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A lányom 14 hónapos, de még mindig látóhatáron belül kell lennem, ha ott vagyok akkor szépen eljátszogat.

Vannak ilyen babák akik a folyamatos társaságot és közelséget igénylik.

Tudom hogy meg kell csinálni a házimunkát (nálam is így van), de most ő legyen a legfontosabb. Én mindig vittem mindenhová magammal, ahol dolgom volt a lakásban, most jön magától, amibe lehet bevonom. Ezt meg kell szokni...

2014. ápr. 29. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia! Egyetértek az első válaszolóval. Nem egyformák a babák. Nálunk ugyanez volt és reméltem, hogy ha kicsit nagyobb lesz akkor javul majd a helyzet. Hát játéka egy rakat, kapott polcokat, fiókokat, pakolni valót de maximum 10 percig van el egyedül aztán megint lóg a lábamon. Sokáig én is hadilábon álltam a helyzettel mert idegesített, hogy egy elmosogatást nem tudok megcsinálni egyszerre de mára már megbékéltem azzal, hogy ő ilyen. Most 16 hónapos :-)
2014. ápr. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
az én lányom is ilyen. amint meglát,zokog,kapaszkodika lábamba... mióta stabilabban jár és jó idő van,már jobban elvan. kimegy az udvarra,elkolbászol,nyúzza a kutyát,nézi a tyúkokat a nyulakat... de a házban lehetetlenség mellette bármit is csinálni. ma amíg kint kószált,gyorsan elmosogattam. de ennyi.
2014. ápr. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

sokszor úgy játszik a járókában, hogy én leülök mellé kívülre, és újságot olvasok, ilyesmi, aztán óvatosan elszivárgok a dolgomra. ez vagy bejön, vagy nem :)


de olyan jó lenne ha többet ellenne önállóan, értem én, hogy élvezi ha szabadon garázdálkodhat a lakásban, de én így nem tudok nyugodt szívvel tenni-venni.


most éppen az apja gitárját molesztálja, 10 perce nyugi van :)

2014. ápr. 29. 13:08
 7/7 anonim ***** válasza:
pedig neked lenne jobb,ha hagynád a lakásban kószálni! persze előtte mindent "bababaráttá" kell tenni! nálunk a fiókkipakolás legalább 20!!! perc nyugi. az első fürdőfelfedezés legalább egy fél óra volt! szóval hajrá ;)
2014. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!