Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek normális, hogy...

Szerintetek normális, hogy 6,5 hónapos kisfiam 2 óránként eszik nappal, éjjel is ugyanúgy felébred, és szopival alszik csak vissza kb 2 óránként?

Figyelt kérdés
Szoptatom nagyrészt, délben kap már egy kis zöldséget, este pedig tejpépet. Ha nem etetem meg 2 óránként, akkor nyűgös, türelmetlen, hisztizik, nem köti le semmi a figyelmét. Pedig néha azt érzem, hogy nem is éhségből eszik már, hanem csak unalomból, megszokásból. Közben egész nap nagyokat büfizik, mintha tele lenne. A cicit nem tudja elhagyni, hiába etetem délben és este mással, utána fél órával követeli a cicit, az elalváshoz is gyakran ez kell. Este 8 körül alszik el és reggel 6-7 között ébred. Előre is köszönöm a válaszokat, tanácsokat, tapasztalatokat.

2014. ápr. 24. 12:48
 1/3 anonim ***** válasza:
ezt nevezik igény szerinti szoptatásnak...
2014. ápr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mindig így csinálta, vagy mostanra lett ilyen? Az én kisfiam ugyanezt csinálja, szintén 6 hós. Én betudtam a növekedési ugrásnak, plusz hogy elkezdett jönni a foga. Igaz, ő nem volt mindig ilyen, sőt, hullámokban, 3-4 hetente 1-2 nap ezt csinálja, aztán megint "megnyugszik". Még nem váltottam ki étkezést, ettől remélem majd egy kicsit a rendszer kialakulását.
2014. ápr. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Igazából mindig is ilyen gyakran evett, ha elmentünk sétálni, vagy vásárolni, akkor kibírt 4 órát is, de ha csak itthon vagyunk, akkor 2 óránként cici kell. Sok helyen olvasom, hogy 4 óránként kéne ilyen korban már csak ennie, ezért aggódom, nehogy túltápláljam. A testsúlya normális volt eddig, most az utóbbi hetekben megugrott, kezd hurkásodni, nem akarom a gyomrát megterhelni a gyakori evéssel, de úgy látom, hogy neki mégis ennyi kell, ennyi az igénye, még ha nem is az éhség, hanem inkább a megszokás vagy az anyaközelség miatt is igényli a 2 óránkénti szopizást.
2014. ápr. 24. 17:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!