Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen pelust vegyek az...

Milyen pelust vegyek az újszülött babámnak?

Figyelt kérdés
Első baba és már a kórházba is vinnem kell pelust, mert nem adnak. 1-es vagy 2-es méret? Nagy babára számítunk, 3,5-4 között, így azt mondják, hogy lehet rögtön a 2-es kell majd és ne vegyek 1-est, de azt sem akarom, hogy kifolyjon a pisi és a kaki. És mennyit vegyek? (1 vagy 2 csomag, azt sem tudom mennyi van egy csomagban...) Kinek milyen márka jött be? Törlőkendőt milyet?

2014. ápr. 29. 18:00
 1/7 anonim ***** válasza:
31%
3600g-mal született a babám, Pampers Newborn (azaz 1es méretü) pelust vettem neki, és pár hétig jó volt rá.
2014. ápr. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Egy másik kérdésnél írtam ezt:

Mi csak 3-6 kg-ig pelust vettünk, mert azt mondták, hogy minimum 4 kg lesz a fiam. Ebből vettünk liberot, pampers premium care-t, zöld pamperst, összesen kb. 250 darab pelust. Alig 3 kg-val született végül a fiúnk, a 3-6 kg-s pelus nagyon nagy volt rá, gyorsan vett a férjem egy 1-es pampers premium care-t. De nekünk nem vált be a pampers, mindegyikből kb. 10-10 darabot használtunk el, a többit eladtam, és azóta liberot használunk. Szerintem ne vegyél többet, tapasztald ki. Az ismerőseim mind esküdöztek, hogy a pampers premium care milyen jó, vásároljak be belőle nyugodtan, abban nem fogok csalódni. Hát amikor hajnalban nyakig kakis volt a fiam, mert nincs rajta gumirózás és kiengedte, én is esküdöztem, hogy megetetem velük a premium care-s pelenkát. :-) Úgyhogy tényleg tapasztald ki, hogy nektek melyik jó. Nem mindegy, hogy hosszabb, vagy ducibb a baba, mennyire husis a combja stb.


Nekünk az elején napi kb. 6 darab elég volt, de van, akinek kell 8 is. A méretet illetően nem tudok jó tanácsot adni, ahogy látszik fent is. Van kisebb (40 darabos) csomag és nagyobb mega pack, amiben már 80-90 darab van.

Törlőkendőből is mindenkinél más válik be. Nekem se a pampers, se a libero, se a neongranormonos nem vált be. Egy ideig lidl-eset használtunk, most sparosat, ennek tetszik az illata a legjobban, meg ebből tényleg egyesével jön ki.

2014. ápr. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
33%
1-es pampers. Az, hogy mit sejtenek mekkora lesz, nem jelent semmit. Nekem 3620gr volt a fiam, 4kg felett saccolták. Egy hós koráig 1-es pelust használtunk. Vegyél vagy egy nagyobb csomag, vagy egy kisebb csomag 1-eset, ha elfogy majd pótoljátok. Egy csomagban 40-43 db van. Törlőkendőben pampers sensitiv vagy Johnsons (inkább utóbbi) amit én vettem és veszek most is.
2014. ápr. 29. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%

Nekem végig azt mondták normális súlyú baba mégis 5,4 kiló lett. Nem lehet arra adni hogy mekkora méretre saccolnak.

Mi rögtön a 2-el kezdtük. A pempers Actyve Baby-t használjuk. Meg vagyok vele nagyon elégedve. Használtuk a Liberot is de az hamar átázott és kifolyt belőle mindne.

2014. ápr. 29. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%

Vegyetek egy kisebb csomagot, ha jó, valaki elmegy és vesz még.

Én utálom a pamperst, alig vártam, hogy elfogyjon. A müllerest veszem, ár-érték arányban tökéletes, vagyis ára jó, minősége szuper. De kinek mi válik be, más a dm-esre esküszik. Utáltam.

2014. ápr. 29. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Lehet veszek, akkor egy kisebb kiszerelésű 1-est és majd meglátjuk a továbbiakat, majd a férjemet elugrasztom, ha pótlás kell vagy nem jó a méret. :)

Azt sajnos nem tudom, hogy ki pontozta le az első két válaszolómat, pedig mindegyik válasz hasznos volt a számomra, ment is a zöld kezecske.

Huha, 4-es válaszoló! Az nem semmi, 5,4 kg? És természetesen szülted vagy ilyen nagy babánál császár? Biztos nagyon cuki kis pufók babucid volt!!!

2014. ápr. 30. 09:50
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 4600 g-al született, de jó volt neki az 1-es méret még az elején. (Vettem belőle egy kis csomaggal, biztos ami biztos alapon.) A kórházban egyébként 2-es méretet kaptunk, az is jó volt már.

Vannak kisebb csomagok (45db körül szokott benne lenni), azért is jó, mert hátha a márka nem válik be.

Törlőkendőből nekem a kedvencem a DM-es zöld, de használtunk Axxo-t, Libero-t, Pamperst, Penny-s sajátmárkást. Ezek mind jók voltak. A Neogranormon se rossz, de azok valahogy nagyon összeragadtak, nehéz volt egyesével kivenni.

2014. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!