Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan fog megtanulni így...

Hogyan fog megtanulni így önállóan enni?

Figyelt kérdés

11 hónapos kisfiam etetése egyre körülményesebb. Eleinte nagyon szépen evett etetőszékben, de egyik napról a másikra elkezdett ordítani benne, tekeredett ki belőle, nem akar ott enni. Sőt, igazából sehol sem akar enni, mert mindig valami dolga van. Fél percre sem áll meg. Tudom, hogy sokan elszörnyülködnek, vagy egyszerűen csak kinevetnek, de már ott tartok, hogy a youtube-on indítok x zenét/klipet és ez valameddig leköti. Utána próbálom állva etetni, vagy megyek utána. Tudom, hogy ez nagyon rossz így. Hiába adok a kezébe bármit, elhajítja és tekeredik ki az ölemből, menni akar. Volt egy időszaka, amikor próbált önállóan kanalazni, de a fent írtak miatt hiába is próbálnám most már rávenni. Nem gyarapszik elegendően a súlya, most töltötte a 11 hónapot és csak 8200 gramm. Nem beteg, csak egyfolytában mozog. Amit megeszik, azt le is mozogja. Mi lenne akkor, ha nem "üldözném" az étellel?

Mit tegyek??? Vagy mit ne?


2014. ápr. 29. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne üldözd az étellel!

Reggeli, ha eszik eszik, ha nem nem, majd jön a következő étkezés. Ha akkor is csak a felét eszi meg, nem baj!

Adj neki 4 óránként enni, hoy tényleg éhezzen meg, s egyen, s az evésre figyeljen! Nem fog égen halni, s lehet ő nem lesz egy duci baba! Nem minden gyerek 10-11 kg 1 évesen, és most már lássuk a hízás, havi 10-20 dkg! 1-2 éves kora között 1-4 kg a normál hízás!

2014. ápr. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Így van. Semmiképp ne kergesd, kösd le, az evés evés ha tetszik, ha nem. Ha nem eszik, akkor majd eszik legközelebb, jelezni fogja, ha valóban éhes.
2014. ápr. 29. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Volt már párszor, hogy a lányom láthatóan nem volt igazán éhes, mászott volna ki az etetőszékből, fecergett benne.

Ilyenkor rögtön abbahagytam az etetést, a legközelebbi alkalommal már éhesen, jó étvággyal falatozott.

Azzal, hogy te rohansz utána nagyon elrontod, a "rabszolgájává" válsz, nem tanulja meg, hogy az evésnek megvan a maga ideje és módja.

Ne sajnáld, nem fog éhen halni, ha 1-1- étkezés kimarad emiatt.

2014. ápr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Gabi86 ***** válasza:
Az én lànyom 9hósan kezdte ezt.elötte nem is nagyon hagyta hogy etessem.azokat az ételeket szereti amiker meg lehet fogni.a fözibe imàdàd dagasztani.a rizs a kedvenc körete,mert szét lehet dobàlni.én is mentem utàna úgy etettem.most van neki kisasztala meg székje ott ugy ahogy megül.kb addig mìg nagyon éhes.mi volt hogy a földön ettük.ő jàtszott én meg etettem.
2014. ápr. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen válaszaitokat! Megpróbálok erőt venni magamon és kivárom, amíg igazán éhes lesz.

Szép napot kívánok!

2014. ápr. 30. 05:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!