Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hónapos lesz a babám 10....

8 hónapos lesz a babám 10. -én és azt vettem észre hogy ha hason alszik akkor nem teszi le az arcát csak az egyik oldalra! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ha fel is emeli szétnéz és újra vissza csapja ugyan arra az oldalra!De ha ül vagy a hátán fekszik akkor szépen forgatja a fejét és most nagyon meg vagyok ijedve hogy valami nagy baj lehet belőle ezen lehet valahogyan segíteni?Nem lesz következménye a későbbiekben?Valamint még mindig nem tud a hasáról a hátára fordulni!Mit tegyek?Nagyon aggódok!
2014. máj. 1. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Érdemes lehet egy gyógytornásszal megnézetni, hátha egyik oldalon picit le vannak tapadva az izmai.

A forgáson tudsz úgy segíteni, hogy egy takarón görgeted (mármint magát a takarót húzod, apuka vagy valaki fogja a másik oldalon és lassan átfordítjátok, az én fiam nagyon élvezte és hamar meg is tanult így forogni :))


Magától tanult meg ülni, ugye? Mert ha ültetted (amit amúgy nagyon nem lenne szabad), akkor elveszti a motivációt a forgásra, kúszásra, mászásra és a későbbiek során akár tanulási nehézségeket is okozhat, ha ezek a fontos mozgásformák kimaradnak!

2014. máj. 1. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mindenképpen fordulj szakemberhez. Ha tudsz a környéken Dévény tornát, szerintem az lenne a legjobb. Ha nincs, akkor vidd el ortopédiára/neurológiára, vagy kérdezd meg a védőnőt, hogy kihez lehet ilyenkor fordulni. Ne aggódj, ha időben észreveszik, hogy szükség van fejlesztésre, és azt elkezdik, nagyon hamar meg szokott oldódni a probléma. Lehet, hogy egy-két alkalommal elviszed gyógytornára, és megtanul forogni.
2014. máj. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! Keress egy Dévény tornászt.Valószínűleg egyik oldalon van egy kis izomletapadása a babádnak.Nyugi,pár alkalom torna és minden rendben lesz :-)

Off: Védőnő,gyerekorvos nem küldött Titeket sehova,hogy miért nem forog a babád?

2014. máj. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
6hos babam szinten nem forog hasrol hatra, viszont forditva (hatrol hasra) fel mp alatt... Elvittem Devenyeshez, azt mondta, gond egy szal sem, mivel a nehezebbiket csinalja. Egyszeruen nem akar haton hevereszni, minek tenne, amikor hason tud jatszani. Valoszinuleg csak nem akar hatra fordulni.
2014. máj. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!A védőnő azt mondta semmi gond ha még nem fordul a hátára de 2 hét múlva megyünk megint hozzá,a doktornő pedig azt mondta van akinek kimarad valamilyen mozgásforma!Nem tud még magától fel ülni csak ha a kezemet fogja akkor fel húzza magát!Nem sokat ültetem, a védőnő azt is mondta hogy 20 percig ha nem dől el ülhet!Igazatok van felkeresek egy Dévényest állapotfelmérésre!Köszönöm még egyszer!
2014. máj. 2. 20:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!